banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Buzzwole / Lycanroc

Buzzwole / Lycanroc

Buzzwole-GX je základní bojový Pokémon se 190HP. První útok, Jet Punch, dává za jednu energii 30 zranění do aktivního Pokémona a 30 zranění do jednoho soupeřova Pokémona na lavičce. Za jednu energii to není vůbec špatné, je to ideální jak do začátku (nepotřebujeme jej vyvíjet a stačí nám jen jedna energie), ale také i ke konci (neboť dokáže dorazit zranění Pokkémony na lavičce). Knuckle Impact, jeho druhý útok, stojí tři bojové energie a dává 160 zranění s tím, že v dalším kole nemůže útočit. Dát za tři energie (popř. I více díky Strong Energy) 160 zranění základním Pokémonem (který má navíc velmi dobrý první útok za jednu energii), je doopravdy silné. Znevýhodňující efekt se dá vyřešit např. pomocí Float Stone. Absobtion GX dává 40 zranění za každou kartu odměn, které ti zbývá. Zde je tedy jasné, že tento útok bude mít pravou value na začátku hry, kdy je schopný dát 240 zranění, což znamená vyřazení jakéhokoliv Pokémona. V pozdější fázi hry (poté, co vyřadíš jednoho soupeřova Pokémona-GX), už dává 160 zranění, což je tedy to samé jako Knuckle Impact a tedy se moc nevyplatí.

Vedle Buzzwolů, které se hrají nejčastěji ve 4 provedeních, se hraje i 2-2 linie Lycanroca-GX. Zde je pro nás výhodou, že díky Buzzwolovi automaticky hrajeme bojové energie. K těmto Pokémonům se zde hraje i jeden až dvě Regirock-EX a to na jeho schopnost Regi Power, která zvyšuje bojovým Pokémonům jejich útoky (do aktivních Pokémonů) o 10 zranění. Některé balíčky využijí i jednoho Zygarde-EX, který je celkem obstojný útočník na všechny tři útoky (ale ne zas tak moc jako Buzzwole). Některé balíčky také hrají jednoho Sudowooda ze sady Breakpoint, která hráči umožní díky jeho útoku Watch and Learn zkopírovat poslední útok soupeřova Pokémona (takže se za dvě energie dostáváme 120-160-200-240 zranění).

Nesmí zde chybět klasicky Tapu Lele-GX, zde se ale hrají pouze dva (nikoliv tři jak je obvyklé). Oproti tomu zde se hraje 2-2 Octilery ze sady Breakthrough, která hráči dolízí do pěti karet na ruce.

Z Trenérů se zde opět využije základní sestava a k tomu 4x Max Elixir na rychlejší nabití Buzzwolů a také 3x Broocklet Hill na hledání bojových Pokémonů. Z energií se zde hrají jen základní bojové a Strong energie. Tento balíček má i velkou výhodu proti Zoroarkům díky slabosti na bojové Pokémony. 

Na obrázku můžeš vidět balíček od Andrew Mahoneho (Spojené státy), který se s tímto balíčkem umístil v TOP4 na Memphis Regionals.

 
Nahoru