banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Gardevoir-GX

Základním Pokémonem tohoto balíčku, na kterém celý balíček stojí, je Gardevoir-GX, vílí Stage2 Pokémon-GX ze sady Burning Shadows. Její síla se odvíjí od jejího útoku Infinite Force, který dává za jednu vílí energii 30 zranění za každou energii připojenou k obě aktivním Pokémonům. Na první pohled nám vyskočí podobnost s Mega Mewtwoem-EX, který dával 10+30 zranění za každou energii u obou aktivních Pokémonů. Jednalo se o jeden z nejsilnějších balíčků na herní scéně a to samo platí i o Gardevoir-GX, protože takovýto útok je velmi silný. Za jednu energii, kdy dává 30 zranění za sebe, může snadno dát 90-120-150 zranění podle počtu energií u soupeře. Útok lze samozřejmě navýšit přidáním energií přímo ke Gardevoir-GX. Tento útok navíc výborně doplňuje její schopnost Secret Spring, která hráči umožní jednou za kolo přiložit vílí energii z ruky k jednomu jakémukoliv Pokémonovi. Gardevoir-GX takto může nabíjet sama sebe (a přiloží si k sobě jednu z ruky klasicky a jednu přes schopnost, což nám dělá 60 zranění navíc), nebo bude nabíjet Pokémony na lavičce. Ale jedno je jasné – tuto schopnost budeme chtít využívat každé kolo. To vše nám završuje Twiglight GX, který umožní hráči si zamíchat 10 karet z jeho odhazovacího balíčku zpět do jeho balíčku. Hraješ proti Garbodorovi s Tranhalanche? Máš velkou výhodu! Přišel jsi o potřebné karty z evoluční linie na Gardevoir nebo nemáš dostatek energií? Pak je vše vyřešeno. Tento útok ti navíc dává téměř autowin proti mill balíčkům, jako je Chariazrd-GX.

Tento balíček nejčastěji využívá 4-3-3 linii Gardevoir-GX a ta je ještě doplněna jednou bojovou Gallade ze sady BREAKthrough. Její schopnost, Premonition, dává hráči možnost podívat se na vrchních 5 karet z jeho balíčku a poskládat si je zpět v jakémkoliv pořadí. Díky tomu hráč ví, co si lízne a s čím může počítat, také si vybere karty, které potřebuje nejvíce (je to Gardevoir-GX? Energie? Nějaký Trenér? Tak si ho dej navrch!), Navíc má i využitelný útok Sensitive Blade, který za dvě jakékoliv energii dává 60 zranění a pokud jsi v tomto kole zahrál Supportera (což se většinu kol stává), tak dá dalších 70 zranění, celkem tedy 130 zranění, což za jednu DCE není vůbec špatné, navíc to hraje na slabost pro bezbarvé a elektrické Pokémony, což se hodí.

Nedílnou součástí tohoto balíčku, stejně tak jako součástí většiny balíčků na herní scéne, je Tapu Lele-GX, která hráči pomocí své schopnosti Wonder Tag při vyložení Tapu Lele-GX do hry vyhledá v balíčku Supportera, kterého si položí do ruky – Supporteři jsou velmi důležití a bez nich se hráč nerozjede. Samozřejmě že se hrají různí Supporteři, ale co když potřebujeme jednoho konkrétního, které nemáme na ruce. Wonder Tag je velmi silná schopnost, která nahradila Shaymina-EX, který nám odrotoval. Nicméně i útoky tohoto Pokémona jsou použitelné – Energy Drive dává 20 zranění za každou energii u obou aktivních Pokémonů – což je útok stejný jako u Gardevoir-GX, ale tento útok je slabší (dává 20 a ne 30 zranění), což je znát, navíc má i méně životů než Gardevoir-GX. Tapu Lele-GX není primárně určen na útok, ale Energy Drive se v případě nouze využít dá. Tapu Cure GX ti plně vyléčí dva Pokémony na lavičce – toto není GX útok, který bychom chtěli použít (chceme radši využít Twiglight GX), navíc tento útok stojí psychickou energii, což se nám do vílího balíčku nehodí. Na prolíz některé balíčky využívají Oranguru, který hráči umožní si jednou za kolo dolíznout do tří karet na ruce. Není to nezbytností, ale některé balíčky jej vedle Tapu Lele-GX využívají.

To vše nám završují techy, které se liší v každém balíčku podle jednotlivého hráče. Mezi ně patří např. Octillery ze sady BREAKthrough, která hráči umožní si jednou za kolo dolíznout do pěti karet, Alolan Vulpix ze sady Guardians Rising, který útok zadarmo vyhledá v balíčku dva Pokémony, které si položí do ruky, Sylveon-GX ze sady Guardians Rising na jeho hledací první útok, který ti vyhledá tři karty, které dá hráči do ruky, Diancie ze sady Burning Shadows na snazší vyvinutí Gardevoir, které dostaneš do hry (Diancie ti vyhledá vývoj z jednoho tvého Pokémona a rovnou jej na něj položí, tedy vyhledá Kirlii nebo Gardvoir podle toho, co máš na lavičce) nebo Tapu Koko promo na plošné rozdělení zranění. Je nám jasné, že první čtyři Pokémoni – Octillery, Vulpix, Sylveon-GX i Diancie, jsou pomocní Pokémoni na set-up a smyslem je, aby dostali Gardevoir-GX do hry co nejdříve. Není vhodné tedy kombinovat úplně všechny dohromady – některé balíčky hrají Vulpixe s Octillery, některé jen Sylveony, některé to kombinují, ale nikdy se nehrají všechny dohromady (to by se do balíčku ani nevešlo).

Na obrázku můžeš vidět decklist Luka Taylora z Anglie, který se s tímto balíčkem umístil v TOP32 na Regionals v Brémách.

 
Nahoru