banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Pokémon World Championships 2017

Mistrovství světa, alias Worlds, se nám pomalu blíží – a zde ti nabízíme všechny potřebné informace!

Mistrovství světa, celým názvem The Pokémon World Championship, zkráceně Worlds, je vrchol turnajového hraní Pokémonů. Typicky se Worlds koná každý rok v srpnu a sejdou se zde ti nejlepší hráči karetní hry, video hry i Pokkenu z celého světa, kteří se na tento turnaj kvalifikovali v průběhu herní sezony. Hráči se na tomto turnaji utkají o tisíce dolarů v odměnách a výhrách, titul Mistr světa a pozvánku na další Mistrovství světa!

Na tento turnaj, a to jak za hráče karetní hry, tak i video hry, se hráči mohou kvalifikovat stejnou cestou – a to pomocí získání dostatečného počtu Championship bodů na jednotlivých turnajů v průběhu celé herní sezony. Konkrétní počet bodů, který je nutný získat pro obdržení pozvánky na Mistrovství světa, se liší podle jednotlivých kontinentů a podle jednotlivých věkových kategorií. Ti nejlepší hráči získají automaticky postup do Druhého dne a také obdrží proplacené cestovné (což se do Ameriky pohybuje v řádech desítek tisíc korun).

Mistrovství světa pro rok 2017 se bude konat 18. až 20. srpna a to konkrétně v státě Kalifornia v USA (Anaheim Convention Center v Anaheimu). Ti, kteří se na tento turnaj nedostanou, jej budou moci sledovat live na streamu, a to průběh všech tří dnů.

Pozvánku do Prvního dne turnaje získají z České a Slovenské republiky všichni hráči v kategorii Masters, kteří získají min. 350 Championship bodů, za kategorii Seniors ti, kteří získají min. 250 Championship bodů a za kategorii Juniors ti, kteří získají min. 200 Championship bodů.

Pozvánku do Druhého dne turnaje získají z České a Slovenské republiky ti hráči, kteří se umístí v TOP22 v celé Evropě (musejí tedy být mezi 22 hráči z Evropy, kteří mají nejvíce Championship bodů). Uvedené údaje se vztahují pouze na karetní hru.

Jedná se o velmi prestižní turnaje, kde již samotná účast znamená pro hráče mnoho, neboť jak jsme řekli, jedná se o turnaj, kterého se mohou účastnit pouze vybraní a pozvaní hráči. Je to vlastně odměna za jejich celoroční snažení. Na celý turnaj bude dáno více 500.000$ na odměny (což je více jak 11 milionů korun)!

Turnaj je dále doplněn o mnoho mnoho vedlejších událostí a menších turnajů (Side Events), které se konají po celý víkend, tedy od pátku do neděle. Často se jedná o malá turnaje pro menší počet hráčů, kde se hraje o ceny v podobě boosteru. Těchto vedlejších turnajů se mohou účastnit nejen samotní účastníci Worlds, ale i ostatní hráči, kteří přijeli Mistrovství světa sledovat.

Mezi nejdůležitější vedlejší turnaj bude beze sporu patřit již předem hlášený Anaheim Open, což bude speciální event pro hráče, kteří se již od začátku sezony zaměří na sbírání bodů na Mistrovství světa v roce 2018, neboť tento turnaj bude ohodnocen Championship body stejně jako budou Regionals, za které se dá získat mnoho bodů a naši hráči jezdí po celé Evropě, aby se Regionals mohli účastnit. Proto je Anaheim Open turnaj, které se hráči, kteří zrovna nebudou osobně hrát samotné Mistrovství světa, chtít účastnit. Tento turnaj bude probíhat od soboty do neděle, mohou se jej tedy účasnit hráči Mistrovství světa, kterým se nepodaří postoupit z Prvního dne do Druhého dne. 

Všichni fandové mohou sledovat průběh celého turnaje na oficiální streamu na pokemon.com/live, kde budou probíhat rovnou čtyři streamy najednou – jeden pro karetní hru, jeden pro video hru, jeden pro Pokkén Tournament a jeden pro hlavní scénu.

Dalším velkým lákadlem tohoto turnaje i Pokémon Center, tedy obchod, ve kterém si mohou hráči zakoupit takové pokémonní předměty, které se nedají nikde jinde sehnat, včetně unikátních speciálních produktů z Mistrovství světa.

Jak již bylo řečeno, do Prvního dne z našeho regionu postupují hráči, kteří získali 350/250/200 Championship bodů. U nás jsou to následující hráči: Martin Janouš (11. místo, 923 CP), Jindřich Nepevný (16. místo, 832 CP), Martin Bělohlávek (25. místo, 659 CP), Patrik Bartošovič (31. místo, 531 CP), Tomáš Just (39. místo, 461 CP) a Vlastimil Bokr (56. místo, 365 CP) jsou za kategorii Masters. Za kategorii Seniors to budou Štěpán Suchánek (5. místo, 1050 CP), Vojtěch Tvrdík (14. místo, 682 CP), Ondra Kujal (18. místo, 545 CP) a Ondřej Nepevný (32. místo, 280CP). Za Juniory se probojoval Šimon Belanyi ze Slovenska (15. místo, 455 CP) a Long Le (17. místo, 450 CP). Jak je tedy vidět, celkem z České a Slovenské republiky získalo pozvánku na Worlds celkem 12 hráčů a mnoho z nich získalo proplacenou letenku a automatický postup do druhého dne. O jednotlivých hráčích ti přineseme informace v některém z dalších článků.

A jak to celé vypadá? Hráči dorazí na Ameriky pár dnů předem, aby si mohli zvyknout na změnu času a také si řádně odpočinuli po mnoha hodinách strávených v letadle. Poté se během čtvrtka musí dostavit na Check In, tedy na zápis do turnaje, kde předloží své Pop ID a také decklisty na balíček, se kterým budou hrát. Za odměnu obdrží dárkovou tašku s rozmanitými pokémonními předměty. Hráči, kteří obdrželi pozvánku do Druhého dne, se musejí registrovat během čtvrtka nebo pátku. Samotné zahájení turnaje proběhne v pátek v 9:30 ráno a to pomocí zahajovacího ceremoniálu. Poté je čas zahájit první kolo Prvního dne! Hrát se bude systém Bo3 (tedy na dvě výhry) a to ve formátu Standard.

Poté se hráči během Prvního dne musejí hodně snažit, aby se jim podařilo postoupit do Druhého dne – sem postoupí zhruba třetina hráčů (Druhého dne by se mělo účastnit cca polovina hráčů Prvního dne s tím, že do Druhého dne postoupí někteří hráči z Prvního dne a poté ti, co získali automatický postup za své umístění v TOP hráčích (za Evropu je to 22 hráčů)). Počet postupujících bude záviset na počtu hráčů prvního dne (od toho se bude odvíjet počet kol a od počtu kol se bude odvíjet počet Match Points, které musejí získat). Během Druhého dne budou ‚vynulovené‘ výsledky z Prvního dne – bude tedy jedno, z jakého místa hráč postoupí, během Druhého dne všichni začínají od nuly. Také zde není povinnost hrát stejný balíček, jako který hráli během Prvního dne. V 8:30 ráno proběhne další setkání hráčů, kde se budou předkládat nové decklisty. Poté se hráči pokusí probojovat mezi nejlepší hráče, kteří postoupí do Třetího dne.

Třetí den se koná v neděli a budou se zde hrát TOPky v jednotlivých kategoriích (o jakou TOP se bude jednat závisí na počtu hráčů v dané věkové kategorii, ale pravděpodobně se dočkáme TOP16 nebo TOP32).

A o vše se vlastně hraje? Celkem je připraveno na odměny suma ve výši 500.000$, což už je celkem slušný balík. Forma odměny závisí na věku hráče – hráči starší 18 let si vybírají odměnu ve formě školného nebo hotovosti, hráči mladší 18 let si vybírají odměnu ve formě školného nebo cestovného. Na obrázku můžeš vidět, kolik peněz si odnesou jednotliví hráči podle jejich umístění. První místo se tedy odnese více jak půl milionu korun, což už stojí za to. Navíc TOP4 hráči z každé kategorie obdrží pozvánku na příští Mistrovství světa a TOP32 hráči obdrží po 72 boosterech. Pro vítěze nesmí chybět ani pořádná trofej!

O Mistrovství světa se toho dá napsat mnoho. Je to dovolená, je to zážitek, je stres. Hráč střídá volné chvíle, během kterých se připravuje na pokoji, sepisuje decklist, přemýšlí o posledních vylepšeních balíčku, s procházím celého komplexu, kde na každém rohu lze narazit na hráče, kteří nabízejí na výměnu či prodej své karty nebo jiné pokémonní předměty, do toho se neustále pořádají vedlejší turnaje v různých formátech o různé ceny … No, prostě je toho mnoho, co hráči mohou během tohoto turnaje dělat. Určitě se zde nikdo nudit nebude. My přejeme našim hráčům co nejvíce úspěchů a v dalším článku ti přineseme bližší informace o jednotlivých účastnících. Pokud máš jakékoliv dotazy, připomínky nebo hodnocení, obrať se na nás na našem Facebooku ZDE!

Jan „Golem“ Forejt

 
Nahoru