banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Pre-release turnaje

Pre-release turnaje se u nás konají každé tři měsíce, a to vždy začátkem února, května, srpna a listopadu. Jedná se o jaké si přivítání sady na herní pole, proto se vždy uskuteční pár dnů před vydáním samotné sady. Takovýchto turnajů se koná po České i Slovenské republice hned několik (okolo pěti až šesti turnajů) během jednoho víkendu. To má výhodu toho, že si můžeš vybrat nejbližší hernu od tvého bydliště a tam dojet! :) Nyní ale k pravidlům tohoto turnaje.

Pro tento turnaj je typické to, že si sem nemusíš brát svůj vlastní balíček z domova, ale balíček na hraní si postavíš přímo na místě! Dostáváš tzv. Pre-release Box, který obsahuje: 4x booster dané sady, Evolution Pack obsahující 22 karet a jednu pre-release promo kartu. Z těchto karet si stavíš 40 karetní balíček. Jediné karty, které si můžeš přidat ze svého alba, jsou základní energie (protože těch nikdy nechytneš dostatek, ale můžeš si přidat pouze základní – ne speciální!). Energie je vždy lepší mít ty své z domova.

Důležitým základem stavění je právě 22 karetní balíček. Ten obsahuje relativně dost trenérů (hlavně tedy Supporterů a dalších lízacích Itemů), díky kterým nebude hra jen o tom, co si zrovna lízneš z vrchu balíčku. Samozřejmě většina tohoto balíčku je tvořena Pokémony, ale ne ledajakými. Vždy se zde nacházejí celkem slušné vývojové linie Pokémonů (proto Evolution Pack) a to např. 3-2-2, 3-2 nebo 2-2 linie, takže se dá snadno dostat do hry silný Stage2 Pokémon. Kolem těchto Pokémonů chceš většinou stavět celý balíček. Doplněním těchto Pokémonů jsou karty z boosterů, kterých máš celkem 40 (čtyři boostery po 10 kartách). Z těchto všech karet si stavíš 40 karetní balíček.

Na rozbalení všech karet a následnou stavbu balíčku máš cca 40 minut (každá herna to má jinak, ale 40 minut je nejčastější). S rozbalováním doporučuji neotálet – rozbalit co nejrychleji a naše rada zní – dělej si hromádky dle barvy Pokémonů. Důležité je zmínit, že se tyto turnaje většinou hrají formou mutant decku – Pokémony vyvíjíš podle barvy, nikoliv podle vývoje. Např. budeš mít Pinsira (Základní Pokémon), toho vyvineš na Masqueraina (Stage1) a toho na Decidueye (Stage2).

Poté, co máš rozbaleno a máš připravené hromádky, je čas začít stavět. Balíček je dobré si postavit na dvou barvách a to těch, od kterých máš nejvíce Pokémonů, neboť tři a více barev jsou už méně stabilní balíčky a mohl bys mít problémy s energiemi. Své dvě barvy samozřejmě můžeš doplnit o bezbarvé Pokémony. Tento turnaj má výjimku – můžeš hrát více jak čtyři stejné Pokémony (na počet zde není omezení)!

Poté se nabízí otázka – kolik energií mám dát? Ideální počet je takových 12-15 energií. 15 energií v 40karetním balíčku? Ano, není to přemrštěné, protože počítej s tím, že i když budeš mít pár Supporterů z Evolution Pack, tak jich není tolik, aby ti zajistili pravidelný prolíz (a tím i jistotu dostatku energií na ruce). Doporučujeme sem zařadit co nejvíce trenérů, které chytneš – klidně jich sem zařaď 10! Nezapomínej, že balíček z prevka nikdy není moc stabilní a každá pomoc se mu hodí. Doporučujeme si karty projít na internetu ještě před prevkem, abys nestrávil polovinu času na tvorbu překládáním – měj přehled, co tě bude čekat a nezapomínej – na normálním turnaji to může být špatný Pokémon, ale na tomto turnaji ti může vyhrát hodně her! :)

Poté, co si takto postavíš balíček (vybereš si Pokémony, rozhodneš se pro trenéry a zvolíš dostatečný počet energií), doporučujeme si karty obalit do tvých obalů (turnaje se konají v hernách, proto není problém si obaly zakoupit na místě). Všechny karty, které jsi rozbalil, ti po konci turnaje zůstávají, tak si je hned neznič! 

Poté se jde hrát. Před začátkem prvního kola ti doporučuji si řádně rozmíchat balíček (nejlépe hromádkovou metodou na šest hromádek), aby sis pak nelízl za sebou šest energií (jen proto, že sis nerozmíchal balíček) – zbytečně tak ztratíš hru! Nejčastěji se hraje 40 minut na tři vítězná kola a pozor – hraje se pouze na čtyři odměny, ne na klasických šest! Díky tomu jsou hry rychlejší, navíc zde ani moc nesetupuješ a nemáš komplikované strategie. Tvé kolo často vypadá stylem „Líznu si kartu, vyložím Pokémona, vyvinu Pokémona, přidám energii, zahraju trenéra, zaútočím.“ Ale když se ti podaří do hry dostat třeba Stage2, je to větší sranda (a není to problém, protože máš často třeba linii 6-4-2). Nezapomínej – hraje se na čtyři odměny – pokud budeš mít v balíčku Pokémona-EX, soupeř si bere polovinu odměn najednou!

Po odehrání turnaje ti všechny karty zůstávají. Nyní už záleží na herně, jak se rozhodne hráče odměnit – po odehrání dostaneš dva boostery, nebo se boostery rozdělují podle pořadí, ev. kombinace obojího (např. dostaneš jeden booster a nejlepší čtyři dostanou ještě podle umístění). Ale vždy by sis nějaký ten booster navíc měl z pre-release odnést. Samozřejmě nesmíš zapomenout ani pre-release promo, které jsi získal!

Tento turnaj není jen o štěstí, co chytneš – musíš si umět zvolit správné Pokémony a hlavně dostatek energií – mít plnou ruku Pokémonů, kteří nemají za co útočit, je ti k ničemu, stejně tak si líznout jednoho Pokémona a šest energií.

Takže pár rad na konec – rozbaluj rychle, buď klidný, zvol si dostatečný počet energií, nekombinuj moc barev najednou, obal si své karty a hlavně – užij si turnaj! Na tomto turnaji obdržíš více jak 60 nových karet sady, která ještě není vydaná, proto se vstupné pohybuje okolo 700 korun. Pokud tě zajímá, kde se tyto turnaje konají, podívej se do naší sekce Kalendář turnajů nebo se podívej na Události v naší Facebookové skupině ZDE.

Tady přikládáme pár odkazů na to, jak může vypadat Pre-release box (btw. každý box je jiný!) :)

Pre-release Box Fates Collide: VIDEO

Pre-release Box Evolutions: VIDEO 

Pre-release Box Sun&Moon: VIDEO 

 
Nahoru
 

Komentáře

 
30.09.2018 Prodej karet
 
Chtěl bych si koupit pokemon karty, ale nevím na jaké stránce. (ne booster packy ale jen karty)
29.01.2018 prelease decky
 
mohu se zeptat kde se dají sehnat prelease decky? (myslím to balení kde jsou tři booster packy a 10 předpřipravených karet viz. https://youtu.be/P9ZQSJiYOLk ) děkuji
14.10.2017 John
 
Hello! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts. fbgdeefbfkcbcbkk
10.06.2017 pokemon hry
 
mužu se zeptat jak se ta hra doopravdy hraje