banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Rotace, aneb co nás čeká

Od září máme účinnou rotaci v karetní hře Pokémon, což pro hráče znamená velkou změnu v obsazení balíčků na herní scéně. Pojďme se spolu podívat, co nám rotace přinese nového.

 

V minulém článku jsme se také zabývali rotací, nicméně ve smyslu, co nám rotace vezme z naší herní scény – v rychlosti zmíníme např. Octillery, Greninju, Garbodora s Gabotoxinem nebo Volcanioni, z Trenérů jsou to zejména Professor Sycamore a N, popř. Float Stone. Blížeji si o těchto a dalších kartách, které nás opustily, můžeš přečíst v samostatném článku. My se nyní zaměříme na to, jak bude vypadat herní scéna po rotaci, podíváme se tedy na Post Rotation Decks! :)

 

Rayquaza-GX

Rayquaza-GX je rozhodně nejlepší kartou z nejnovější sady Celestial Storm, u které bylo jasné, že se kolem ni bude stavět hodně balíčků. Ta je silná díky svému útoku Dragon Break, který dává za tři energie 30 zranění za každou travní a elektrickou energii u všech tvých Pokémonů, díky čemuž jsme schopni dostat se nad 210 zranění celkem snadno, což znamená vyřazení na jednu ránu pro většinu GX Pokémonů. Její schopnost Stormy Wind ti navíc pomůže s nabíjením energií. Nesmíme zapomenout ani na Tempest-GX, který ti může jak na začátku hry, tak i v průběhu hry velmi pomoci se set-upem, neboť líznout si 10 karet je naprosto brutální (obzvláště, když nemáme karty typu Sycamore). Jedna z nejzákladnějších verzí balíčku postavené na Rayquaze-GX se skládá ze 4x Rayquaza-GX, 1x Latias (Prism Star), 1x Oranguru a poté 2-3 Tapu Lele-GX. Některé verze, které jsou také velmi časté, jsou postavené spolu s Vikavoltem, který díky své schopnosti Strong Charge dokáže pomoci s nabíjením Pokémonů právě dvěma typy energií, které pro Rayquazu potřebujeme. Rádi bychom ještě upozornili na mini sadu Dragon Majesty, která vyjde 7. září 2018, a na dračí Drampu s jejím útokem Dragon‘s Wisdom, který za jednu energii dá 20 zranění a vytáhne z odhazovacího balíčku energii, kterou připojí ke tvému dračímu Pokémonovi na lavičce, což je naprosto ideální Pokémon do začátku vedle Latiase, kterého ale bohužel můžeme hrát v balíčku jen jednou. Drampa tedy tomuto balíčku velmi pomůže. Podívej se na některé verze, jak by tyto balíčky mohly vypadat.

Balíček č.1 - VIDEO ZDE 

Balíček č.2 - VIDEO ZDE

Balíček č.3 - VIDEO ZDE

 

Zoroark-GX

Zoroark-GX je podle našeho mínění nejlepší kartou, která byla dostupná před rotací a to díky faktu, že se kolem ni stavělo celkem dost verzí balíčků, které se permanentně objevovaly na všech turnajích. Díky své síle se Zoroark na 100% udrží i do metagame po rotaci. Jeho síla spočívá jak v jeho schopnosti Trade, která ti výměnou za kartu z ruky lízne dvě karty (což se třemi Zoroarky ve hře znamená každé kolo líznutí 6 karet), tak i jeho útoku Riotous Beating, který za DCE 20 zranění za tvého každého Pokémona ve hře, což znamená 120 zranění za jednu energii. Kolem Zoroarka se bude i po rotaci stavět mnoho typů balíčků. První verze je s Golisopody-GX, který dokáže dát za jednu energii také 120 zranění, což je suprový sekundární útočník, nicméně jeho síla bude trochu oslabena díky odrotování Float Stonu. Mnoho balíčků ví, že se hraje Zoroark, který má slabost na bojové Pokémony, tak si do svého balíčku dají někoho bojového typu Lycanroc-GX, který má ale slabost na travní Pokémony, takže Golisopod dokáže counterovat country Zoroaroků … Celkem zapeklité, nemyslíš? V balíčku nesmí chybět Tapu Lele-GX a poté některé techovací karty. Další verze může být postavena spolu s Gardevoir-GX, což je také velmi silný útočník, který dokáže díky svému útoku Infinite Force udělat pořádný kotel zranění. Nesmíme zapomenout na fakt, že se velmi hraje Rayquaza-GX, která má slabost na vílí Pokémony a Gardevoiry ji tedy dokáží snadno vyřídit na jednu ránu. Velmi zajímavá karta do tohoto balíčku je i Magcargo, který ti svou schopností vyhledá kartu a dá ji na vrch balíčku – a pomocí Zoroarkovo schopnosti si jej můžeš ihned líznout. Verze Zoroarků s Lycanrocy a Buzzwoly bude trochu oslabena díky rotaci Strong Energy, nesmíme ale zapomenout na to, že jejich síla spočívá v OHKO pro ostatní Zoroarky díky jejích slabosti.

Balíček č.4 - VIDEO ZDE

Balíček č.5 - VIDEO ZDE

Balíček č.6 - VIDEO ZDE

Balíček č.7 - VIDEO ZDE

 

Buzzwole-GX

Buzzwole-GX je rychlý a agresivní Pokémon, který hned od začátku hry dokáže díky útoku Jet Punch zraňovat jak aktivního Pokémona, tak i Pokémona na lavičce. Knuckle Impact dává za tři energie 160 zranění, což je celkem silný útok a díky trenéru Beast Ring a Beast Ennergy není problém jej rychle nabít. Buzzwole se hraje v kombinaci s Lycanrocem-GX, který si svou schopností dokáže přitáhnout soupeřova Pokémona do aktivu a jehož útoky nejsou ve finále také úplně k zahození. Tento balíček hodně bolí ztráta Strong Energy, to nám ale částečně dokáže vykompenzovat Prism Star Diancie a Tento balíček je naprosto ideální ke counterování Zoroarků, pozor ale na Golisopody a Deoxyse!

Balíček č.8 - VIDEO ZDE

 

Necrozma-GX

Balíček postavený na Necrozmách hraje rovnou 3 verze tohoto Pokémona. Ultra Necrozma-GX je dračí Pokémon s útokem Photon Geyser, který za dvě energie dává 20 zranění s tím, že musí zahodit všechny psychické energie – a za každou zahozenou dá 80 zranění, snadno se tedy dostaneš na 180 zranění, což spolu s Choice Band dokáže vyřadit prakticky každého výše zmíněného Pokémona na jednu ránu. Dawn Wings Necrozma-GX je velmi silný díky své schopnosti Invasion, pomocí které jej dokážeš rychle dostat do activu. Jeho útok Dark Flash stojí tři energie a dá 120 zranění, což je takový průměr, ale díky Malamarovi, který je v tomto balíčku velmi klíčový díky své schopnosti Psychic Research, pomocí které si každé kolo vytáhneš z odhazovacího balíčku psychickou energii, kterou si rovnou připojíš k Pokémonovi na lavičce. Nyní to všechno zapadá do sebe – díky Malamorovi jsi schopný udržovat dostatek energií ve hře, protože Ultra Necrozma energie od sebe díky útoku zahazuje (a my je potřebujeme dostat zpět) a Dawn Wings Necrozma jich zase k útoku potřebuje celkem dost bez jiné možnosti rychlejšího nabití. Máme zde i obyčejného Dawn Wings Necrozmu, který v dobře načasovaném okamžiku dokáže dát za jednu energii dost zranění, popř. nesmíme zapomínat na slabost Buzzwolů, na které je tento Necrozma super.

Balíček č.9 - VIDEO ZDE

Balíček č.10 - VIDEO ZDE

 

TapuKoko

Promo karta Tapu Koko může na první pohled vypadat dost obyčejně, ale nenech se zmást prvním pohledem. Balíček postavený na tomto Pokémonovi se nazývá jako tzv. Spread balíček, tedy balíček postavený na udělení plošného zranění všem soupeřovým Pokémonům – sice po menším počtu, ale po pár kolech jsi schopný vyřadit ze hry více Pokémonů najednou. Tapu Koko díky útoku Flying Flip, který dává 20 zranění do všech soupeřových Pokémonů, je na to ideální. Na udělení tohoto plošného zranění zde máme i Latiose, který za DCE dává 30 zranění do aktivu a 30 zranění na lavičku; a dále Oricoria, který pomocí svého Zappy Pom-Poms dá 30 zranění do všech Pokémonů-EX a GX. Na útok do aktivních Pokémonů zde máme Weavila, který pomocí svého útoku Evil Admonition dává 50 zranění za každého soupeřova Pokémona ve hře, který má nějakou schopnost – což většina výše zmíněných Pokémonů má, popř. Se hrají i pomocní Pokémoni typu Oranguru nebo Tapu Lele-GX, což jsou Pokémoni určení pouze pro použití jejich schopnosti. Na obranu zde máme temného Hoopu, který je díky své schopnosti Scoundrel Guard odolný vůči všem útokům od Pokémonů-EX a GX, což dokáže zastavit mnohé balíčky, navíc jeho útok dokáže s použitím DCE dát za dvě energie 80 zranění, což není zcela nejhorší. Tento balíček je tedy postavený na mnoha a mnoha Pokémonech a každý zde má svůj účel, balíček má hned několik win kondicí, což je rozhodně zapotřebí. Díky absenci drahých Pokémonů-GX lze tento balíček doporučit novým a začínajícím hráčům, protože se karty dají sehnat poměrně snadno a levně.

Balíček č.11 - VIDEO ZDE

 

Další balíčky

Na následující balíčky se podíváme pouze v rychlosti, protože si nejsme na 100% jisti, jestli tyto balíčky budou patřit nebo top balíčky na aktuální scéně. Prvním z nich je Gardevoir-GX v kombinaci se Sylveonem-GX, oba dva vílí Pokémoni, jejichž hlavní síla spočívá v možnosti vyřadit Rayquazy-GX na jednu ránu relativně snadno.

Balíček č.12 - VIDEO ZDE

 

Shiftry-GX nabízí velmi silný útok Extrasensory, který za dvě energie (s DCE) dává 90 zranění, ale pokud máš stejný počet karet jako soupeř, tak dá dalších 90 zranění, což je 180 zranění, což dokáže vyřadit mnoho Pokémonů na jednu ránu, popř. s Choice Band i většinu z nich, navíc sám většinou jednu ránu přežívá. Pomocí karet jako Copycat nebo Judge není zas tak těžké mít stejný počet karet na ruce.

Balíček č.13 - VIDEO ZDE

 

Naganadel-GX je Pokémon, který díky Beast Raid dokáže dát za jednu energii celkem solidní zranění – až 120 zranění, 20 zranění za každého tvého Ultra Beast ve hře. Je samozřejmě jasné, že tedy budeme hrát mnoho Ultra Beast, kteří mají mezi sebou i synergie, popř. Jsou jejich útoky silnější, pokud je ve hře určitý počet energií.. Prvním z nich je Stakataka-GX, který svou schopností chrání tvé Ultra Beast, neboť útoky je budou zraňovat o 10 zranění méně. Mezi další Ultra Beast můžeme zařadit Buzzwola, Celesteelu, Dusk Mane Necrozmu, Kartanu-GX aj. Nezapomínejme ani na karty jako jsou Beast Ring nebo Beast Energy, které tomuto balíčku velice pomůžou.

Balíček č.14VIDEO ZDE

 

A jsme na konci dnešního článku. U každého obrázku je uveden odkaz na zdroj, odkud jsme čerpali inspiraci a decklisty, včetně podrobnějšího vysvětlení, jak funguje dané combo a případnými záznamy z jednotlivých her. Doufáme, že ti tento článek pomohl se trochu zorientovat v tom, co se bude hrát. V zásadě bychom mohli v pár slovech shrnout nadcházející metu takto: super silná Rayquaza-GX a super silný Zoroark-GX, proti kterým se budou stavět balíčky na jejich slabost, popř. se do daných balíčků zařazují counter karty na tyto balíčky a sem tam se objeví, zcela samostatný balíček nezávislý na těchto dvou Pokémonech. Pokud bys měl jakékoliv dotazy, hodnocení nebo připomínky, obrať se na nás přes náš Facebook (https://www.facebook.com/pokemoni) a my se s tebou rádi o těchto balíčcích rádi pobavíme.

 

 
Nahoru