banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

TYPY KARET

 

Pokémony můžeme rozdělit nejenom podle jejich podstaty, ale také podle vzácnosti. Každá karta má v dolním levém rohu značku své vzácnosti:

 • Kolečko – obyčejná karta (common)
 • Kosočtverec – neobvyklá karta (uncommon)
 • Hvězdička – vzácná karta (rare)

Toto dělení se zdá být jednoduché. Obyčejné karty jsou většinou ne moc silní Pokémoni, často pouze první vývojové stadium, nebo trenéři a energie. Neobvyklé karty jsou již silnější Pokémoni a vzácné karty mají většinou rozhodující sílu! Nicméně i tyto vzácné Pokémony si můžeme rozdělit do několika skupin:

 • Klasičtí Pokémoni – tyto Pokémony můžeš hrát bez jakéhokoliv omezení.
 • Pokémoni-EX – velmi silní Pokémoni, kteří mají mnohem vyšší HP a také mnohem silnější útoky. Nicméně za tuto obrovskou sílu platí tím, že při jejich vyřazení ze hry si soupeř vezme dvě odměny (namísto jedné).
 • Mega Pokémoni-EX – ještě silnější Pokémoni než normální Pokémoni-EX. Tito Mega Pokémoni-EX se pokládají na normální Pokémony-EX, čímž se vyvinou a získají tak nový, super silný útok a další životy navíc. Opět je zde ale háček – nejen že si soupeř za tyto Pokémony vezme dvě odměny, ale také po vyložení tohoto Pokémona do hry končí tvé kolo.
 • Pokémoni BREAK – jakoby další vývojová fáze Pokémona. Tedy např. na klasického Ninetalese položíme Ninetalese BREAK. Tím Ninetales získá vyšší životy a nový útok – ale může používat i útoky klasického Ninetalese. Stejně tak zůstávají i původní informace u Ninetalese – nemění se nic na jeho slabosti, odolnosti a ceně za ústup. Pokémon BREAK pouze přidá útok a zvýší život, to je vše. Soupeř si nebere více odměn.
 • Pokémoni-GX – nejnovější typ Pokémona od sady Sun&Moon. Jedná se opět o super silné Pokémony, za které si soupeř při vyřazení vezme dvě odměny. Navíc má tento Pokémon i tzv. GX útok – tedy super silný útok, který můžeš použít pouze jednou za celou partii! 

To bychom měli rozdělení Pokémonů. V následujících odstavcích si povíme něco o trenérech. Každý trenér má označení Trainer a jedná se o pomocné karty, které mají napomoci tvým Pokémonům vyhrát. Máme celkem 4 druhy trenérů:

 • Supporter – jedná se o nejsilnější typ trenéra. Kartu Supportera můžeš použít pouze jednou ve tvém kole.
 • Item – běžný typ trenéra, kterého můžeš použít, kolikrát jen budeš za tvé kolo chtít.
 • Tool – jedná se o speciální typ Itemu, který se přiloží k jednomu tvému Pokémonovi a u toho bude až do doby, než bude daný Pokémon vyřazen. Po celou dobu z tohoto Toolu získává daný Pokémon výhody.
 • Stadium – stadion je karta, kterou vyloží jeden trenér a její efekt platí na všechny. Tento stadion zůstává do té doby, dokud jej někdo nenahradí jiným stadionem.

A ještě si řekneme jen pár slov k energiím:

 • Základní energie – tato karta vždy produkuje jeden typ energie (ohnivý, travní, …). Počet základních energií v balíčku není nijak omezen.

Speciální energie – jedná se o kartu, která má krom svého typu energie ještě další efekt – udělí zranění, vyléčí Pokémona či produkuje více typů energie najednou. Počet speciálních energií v balíčku je omezen na čtyři kopie od každé z nich.

To bychom měli rozdělení všech typů karet. Tvůj balíček se skládá z 60 karet, které můžeš libovolně kombinovat. Musíš zvolit dostatečně správný poměr mezi zastoupením Pokémonů, trenérů a energií. Pokémonů zase nesmíš mít moc, protože musíš mít místo na energie a i na trenéry, kteří ti pomohou získat jak Pokémony, tak i energie. Dokázat postavit dobrý balíček je velmi těžké, a proto ti doporučujeme sledovat tuto stránku, kde se postupně dozvíš všechny potřebné informace!

 
Nahoru