banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

TYPY KARET

 

Pokémony můžeme rozdělit nejenom podle jejich podstaty, ale také podle vzácnosti. Každá karta má v dolním levém rohu značku své vzácnosti:

 • Kolečko – obyčejná karta (common)
 • Kosočtverec – neobvyklá karta (uncommon)
 • Hvězdička – vzácná karta (rare)

Toto dělení se zdá být jednoduché. Obyčejné karty jsou většinou ne moc silní Pokémoni, často pouze první vývojové stadium, nebo trenéři a energie. Neobvyklé karty jsou již silnější Pokémoni a vzácné karty mají většinou rozhodující sílu! Nicméně i tyto vzácné Pokémony si můžeme rozdělit do několika skupin:

 • Klasičtí Pokémoni – tyto Pokémony můžeš hrát bez jakéhokoliv omezení.
 • Pokémoni-EX – velmi silní Pokémoni, kteří mají mnohem vyšší HP a také mnohem silnější útoky. Nicméně za tuto obrovskou sílu platí tím, že při jejich vyřazení ze hry si soupeř vezme dvě odměny (namísto jedné).
 • Mega Pokémoni-EX – ještě silnější Pokémoni než normální Pokémoni-EX. Tito Mega Pokémoni-EX se pokládají na normální Pokémony-EX, čímž se vyvinou a získají tak nový, super silný útok a další životy navíc. Opět je zde ale háček – nejen že si soupeř za tyto Pokémony vezme dvě odměny, ale také po vyložení tohoto Pokémona do hry končí tvé kolo.
 • Pokémoni BREAK – jakoby další vývojová fáze Pokémona. Tedy např. na klasického Ninetalese položíme Ninetalese BREAK. Tím Ninetales získá vyšší životy a nový útok – ale může používat i útoky klasického Ninetalese. Stejně tak zůstávají i původní informace u Ninetalese – nemění se nic na jeho slabosti, odolnosti a ceně za ústup. Pokémon BREAK pouze přidá útok a zvýší život, to je vše. Soupeř si nebere více odměn.
 • Pokémoni-GX – nejnovější typ Pokémona od sady Sun&Moon. Jedná se opět o super silné Pokémony, za které si soupeř při vyřazení ze hry vezme dvě odměny. Navíc má tento Pokémon i tzv. GX útok – tedy super silný útok, který můžeš použít pouze jednou za celou hru! U tohoto Pokémona je tedy důležité načasování, kdy GX útok použí

To bychom měli rozdělení Pokémonů. V následujících odstavcích si povíme něco o trenérech. Každý trenér má označení Trainer a jedná se o pomocné karty, které mají napomoci tvým Pokémonům vyhrát hru. Máme celkem 4 druhy trenérů:

 • Supporter – jedná se o nejsilnější typ trenéra. Kartu Supportera můžeš použít pouze jednou ve tvém kole.
 • Item – běžný typ trenéra, kterého můžeš použít, kolikrát jen budeš za tvé kolo chtít.
 • Tool – jedná se o speciální typ Itemu, který se přiloží k jednomu tvému Pokémonovi a u toho bude až do doby, než bude daný Pokémon vyřazen ze hry. Po celou dobu z tohoto Toolu získává daný Pokémon výhody.
 • Stadium – stadion je karta, kterou vyloží jeden hráč do hry a její efekt platí na oba hráče. Tento stadion zůstává ve hře do té doby, dokud jej nějaký hráč nenahradí jiným stadionem.

A ještě si řekneme jen pár slov k energiím:

 • Základní energie – tato karta vždy produkuje jeden typ energie (ohnivý, travní, …). Počet základních energií v balíčku není nijak omezen.

Speciální energie – jedná se o kartu, která má krom svého typu energie ještě další efekt – udělí zranění, vyléčí Pokémona či produkuje více typů energie najednou. Počet speciálních energií v balíčku je omezen na čtyři kopie od každé z nich.

To bychom měli rozdělení všech typů karet. Tvůj balíček se skládá z 60 karet, které můžeš libovolně kombinovat. Musíš zvolit dostatečně správný poměr mezi zastoupením Pokémonů, trenérů a energií. Bez Pokémonů vyhrát nemůžeš, to je jasné, ale zase jich zde nesmíš mít moc, protože musíš mít místo na energie (k čemu je hráči, když má stůl plný Pokémonů, se kterými nesmí zaútočit ...) a i na trenéry, kteří ti pomohou získat jak Pokémony, tak i energie. Dokázat postavit dobrý balíček je velmi těžké, a proto ti doporučujeme sledovat tuto stránku, kde se postupně dovíš všechny potřebné informace!

 
Nahoru