banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

TYPY POKÉMONŮ V KARETNÍ HŘE

Tak, trenére Pokémonu, nadešla chvíle zvolit si typ svého nejoblíbenějšího Pokémona. K tomu aby jsi blíže pochopil jaké typy se v pokémonním světe vůbec vyskytují ti poslouží následující řádky. Sám, ale musíš nejlépe vědět, který typ je pro tebe ten nejlepší.

Na počátku bylo jen 6 typů Pokémonů a to: Travní, Ohniví, Vodní, Bojoví, Bleskoví a Psychičtí. Každý z těchto typů má několik unikátních vlastností, které je činí charakteristickými.

Travní Pokémoni

Jsou spjati s rostlinami a stromy, ze kterých berou svoji sílu a energii k útokům. Jsou houževnatí a útočí rozvážně. 

Travní Pokemon Mega Venusar

Ohniví pokemoni

Jsou narozdíl od travních horliví a metají ohnivé koule všemi směry. Své útoky mají silné, ovšem taktéž velmi vyčerpávající.

Ohnivý Pokemon Charizard

Vodní Pokémoni

Jsou hraví a svoji energii čerpají z vod oceánů, řek a moří. Jsou spjati s tímto živlem natolik, že na této vazbě mnohdy záleží i síla jejich útoku.

Vodní Pokemon

Bojoví Pokémoni

Jsou odolní jako kámen, odkud berou i svoji nadměrnou sílu a mnozí vynikají znalostí bojových umění. Neradi ustupují a bojují co jim síly stačí.

Bojový Pokemon

Bleskoví Pokémoni

Jsou velmi mrštní a horlivostí se téměř vyrovnají ohnivým. Své síly koncentrují do elektrických výbojů, které někdy dosahují až přílišné síly a Bleskový Pokémon je po jejich využití nucen svou energii opět dobýt.

Elektrický bleskový Pokemon

Psychičtí Pokémoni

Jsou velmi sečtělí a využívají při svých útocích sílu své mysli. Dokážou roztodivné věci, které někdy překvapí i je samotné.

Psychický Pokemon

Pokémoni bezbarví

Zvláštním a sedmým druhem jsou Pokémoni bezbarví, kteří míchají vlastnosti všech výše popsaných.

Bezbarvý Pokemon

Po čase byly objeveny 2 dodatečné typy, jimiž jsou Pokémoni Temní a Kovoví.

Temní Pokemoni

Jsou charakterističtí tím, že milují noc a veškerá tmavá a temná místa jsou jim blízká. Odtud čerpají rovněž svoji energii, kterou formulují do někdy velmi zákeřných útoků.

Temný Pokemon

Kovoví Pokémoni

Skrývají v sobě mechanickou podstatu a díky svým kovovým končetinám dokáží rozdávat silné údery. Někdy jde ovšem ruku v ruce se silou menší obratnost a těžkopádnost těchto tvorů.

Kovový Pokemon

Jak sis mohl přečíst, jednotliví Pokémoni mají mnoho zajímavých vlastností. Nejlépe sám poznáš jejich pravé přednosti a slabosti, a tak je možné, že po čase budeš jednotlivé typy kombinovat, aby jsi sílu svého balíčku vyvážil.

 

Dalším typem Pokémonů je dračí typ. Stejně jako se rozšiřují řady Pokémonů, tak se musí rozšířit i typ, pod který spadají.

Dračí Pokémoni

Až donedávna se maskovali pod pláštíkem Pokémonů bezbarvých, ale nyní přicházejí a s nimi i spousty strhujících útoků. Pro demonstraci své síly využívají nejen mocné plameny, elektrizující blesky, ničivá zemětřesení a nebo mrazivé ledové útoky, ale také spousty dalších útoků, kterých ostatní Pokémoni nejsou schopni.

Dračí Pokemon

Fairy Pokémoni

Jsou nejnovějším typem Pokémonů. Jedná se o velmi přátelské Pokémony, mohou se přeložit jako skřítkoví či vilí Pokémoni. Jsou slabí vůči Kovovým Pokémonům, ale díky své přátelské povaze jsou odolní vůči Temným typům. Mají své typické útoky, ale také mohou ovládat útoky Bezbarvých Pokémonů. Fairy Pokémoni jsou novým neprobádaným světem plným přátelstvím.

Fairy Pokemon

 
Nahoru