banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Volcanion

Volcanion je silný ohnivo-vodní Pokémon. Vše se nám točí kolem Volcaniona-EX ze Steam Siege, který dokáže pomocí své schopnosti Steam Up naboostovat útoky základních ohnivých Pokémonů – výměnou za jednu ohnivou energii z ruky bude v tomto kole posílen útok ohnivého základního Pokémona o 30 zranění. Mějme ve hře dva až tři Volcaniony-EX a jen z tyto schopnosti máme celkem slušný kotel zranění. Jeho útok dává za tři energie 130 zranění  s nemožností zaútočit v dalším kole – to je celkem průměrný útok, ale když bude posílen jeho schopností a v dalším kole ustoupí např. pomocí Float Stone, vyvine se nám z toho silný Pokémon.

Volcanionovi-EX dělá společnost i obyčejný Volcanion ze sady Steam Siege, který dokáže pomocí svého prvního útoku, Power Heater, dát za jednu energii 20 zranění a vytáhnout si dvě ohnivé energie z odhazovacího balíčku, které si přidá k dvěma Pokémonům na jeho lavičce. Když tedy budeme mít na lavičce dvě Volcaniony-EX, použijeme jejich schopnost a poté útok obyčejného Volcaniona, máme zde útok za jednu energii, který dává 80 zranění a ještě si nabije Pokémony na lavičce – navíc u non-EX Pokémonona. To je celkem rychlost a síla, no ne?

Každý balíček dále obsahuje, nejčastěji dva, Turtonatory-GX. Jedná se o velmi silného základního Pokémona se 190HP. První útok, Shell Trap, dává za dvě jakékoliv jen 20 zranění, ale pokud by byl v příštím soupeřově kole, tak dá na útočícího Pokémona 8 žetonů zranění. Připočtěme k tomu navíc zranění ze Steam UP a máme celkem obstojný útok, u kterého si soupeř navíc musí rozmyslet, jestli vůbec chce do Turtonatora zaútočit, protože jinak to je to dalších 8 žetonů zranění (upozorňujeme, že u žetonů zranění neplatí slabost ani odolnost). Druhý útok, Bright Flame, se nevyužívá tak moc často, ale je v případě potřeby dát celkem velký kotel zranění, což se na vyřazení vždy hodí. Navíc nám zde pomůže i Nitro Tank GX,  který nám vytáhne 5 ohnivých energií z odhazoacího balíčku, které připojí ke tvým Pokémonům. Nicméně, jak bylo řečeno, síla tohoto Pokémona je především v prvním útoku Shell Trap.

Některé balíčky využívají i Ho-Oh-GX a to v jedné nebo dvou kopiích. Jedná se o základního Pokémona, který je tedy buffnutý Steam Upem. Jak jeho první útok Sacred Fire si vybírá jakéhokoliv Pokémona, kterého zranění za 50 zranění, druhý útok Phoenix Burn dává slušných 180 zranění (s tím, že v dalším kole tento útok nesmí použít). Ho-Oh-GX je tedy situační Pokémon, který se spíše hodí na dodělání zraněného Pokémona nebo na udělení hoooodne zranění pomocí druhého útoku.

Součástí tohoto balíčku jsou samozřejmě Tapu Lele-GX a některé balíčky využívají i jednoho Oranguru. Každý balíček také hraje jednu Starmie ze sady Evolutions a to na její schopnost Space Beacon, která je schopná výměnou za jednu zahozenou kartu z ruku vytáhnout hráči dvě základní energie, které si dá do ruky. Tento balíček potřebuje vždy ke svým útokům dvě až tři energie, což je celkem nákladné. Hlavním důvodem je zde ale Steam Up, která dává boost právě výměnou za jednu ohnivou energii – a Speace Beacon bude hráči tahat tyto energie zpět do ruky.

Volcanioni jsou tedy velmi agresivní, založení čistě na základních Pokémonech (pokud nepočítáme jednu Starmie, která se do útoku nikdy nedostane, protože nehrajeme vodní energie), kteří jsou schopni díky podpoře Steam Upu dát i slabším útokem celkem dost zranění.

Na obrázku můžeš vidět balíček od Fabiena Pujola z Francie, který s tímto balíčkem uhrát TOP16 na Regionals v Brémách.

 
Nahoru