banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Zoroark / Lycanroc

Zoroark / Lycanroc

K Zoroarkovi-GX, o kterém jsme si výše řekli, že je to naprosto super útočník, ale také i Pokémon na prolíz, tak je jasné, že na něm nezůstane postavený jen jeden balíček. Vedle klasické stavby 4-4-1 Zoroark se nám postavil i Lycanroc-GX ze sady Guardians Rising. Jeho schopnost Bloodthirsy Eyes ti při vyvinutí tohoto Pokémona přitáhne jednoho soupeřova Pokémona z lavičky do aktivní pozice. Tato schopnost v aktuální metě celkem dobrá, Zoroark je velmi rychlý a tak je schopný již od druhého kola začít vyřazovat ty slabší Pokémony a soupeř s tím nemůže nic udělat (proti této schopnosti se nedá ničím předejít, tedy pokud soupeř nehraje Garbodory). Jeho útok Claw Slash je oproti Zoroarkovi slabší (což ale neznamená, že za dvě energie 110 zranění je špatných, to určitě ne), ale máme zde super Dangerous Rogue GX, který za jednu energii dá až 250 zranění, což nemá chybu (kor když GX útok u Zoroarka nikd nevyužijeme). Lycanroc se hraje buď v linii 4-3 a nebo 3-2 s jedním Buzzwolem, o kterém si můžeš podrobněji přečíst v samostatném balíčku, ale předem můžeme říct, že se jedná o silného útočníka.

Standardně se zde hrají 3x Tapu Lele-GX a pokud hráč hraje 3-2 linii s Buzzwolem, tak se tam najde i místo na jednoho Mewtwoa. Jak sám vidíš, je to jasná strategie bez jakýchkoliv vedlějších speciálních techů. Opět se zde vyskytuje základní sestava Trenérů spolu se čtyřmi Puzzle of Time. Sestava energií je 4x DCE, 3x Strong Energy a 2 bojová energie.

Na obrázku můžeš vidět balíček od Michaela Prawamata (Spojené státy), který se s tímto balíčkem umístil na prvním místě na Memphis Regionals.

 
Nahoru