banner
banner
 
banner
 
 

Balíček - Miraidon ex

Zdravíme všechny čtenáře! Dneska se podíváme na úplně základní kostru Miraidon ex balíčku, který je určený zejména pro nováčky. Balíček se dá velmi pěkně upravovat a můžete se s ním dostat až na nejvyšší mety díky přidání několika dalších klíčových karet. Dneska se ale budeme věnovat úplně základní taktice balíčku a k jeho vylepšení se dostaneme v dalším článku. Takže nás pozorně sledujte, ať vám nic neunikne. Spousta těchto trenérů se navíc běžně objevuje i v jiných balíčcích a níže se dozvíte proč tomu tak je.


Pokémon (14) Trainer (30) Energy (16)
4 Miraidon ex SVI 81
4 Professor's Research
16 Lightning Energy
2 Raichu V
4 Boss's Orders
 
4 Mareep EVS 54
4 Judge
 
4 Flaaffy EVS 55
4 Electric Generator
 
 
4 Ultra Ball
 
 
3 Bravery Charm
 
 
3 Switch
 
 
4 Beach Court
 

Miraidon ex – hlavní nástroj na rozjezd a zároveň super útočník

V prvním kole se použije jeho schopnost na nalezení dalšího Miraidona ex a Mareepa. Druhý Miraidon použije schopnost na nalezení Mareepa a Raichu V. Takže ve hře jsou 2 Miraidoni, 2 Mareepové a Raichu. 3 Mareepové taky nejsou špatně – ideální je, pokud není nutné Miraidonem hledat Miraidona, ale většinou to bude nutné.

Jakmile Miraidon ex zaútočí, tak kolo potom nemůže útočit. Dá se to obejít stažením na lavičku (díky Beach Courtu zdarma) a pak následně použitím Switche pro opětovné zvolení Miraidona do aktivní pozice.

 

Raichu V – velmi silný útočník, který dokáže vyřadit úplně jakéhokoliv soupeřova Pokémona

První útok nemůžeme opomenout, protože Raichuovi dovoluje útočit v prvním kole i pokud jdu jako první. Což je velmi unikátní a Fast Charge mu dovoluje najít energii v balíčku a připojit ji k sobě. Je to tedy ideální Pokémon na start.

Druhým útokem pak zahazuje kolik chci bleskových energií ze hry a za každou dává 60 zranění.

1 = 60 2 = 120 3 = 180 4 = 240 5 = 300 6 = 360 7 = 420

 

Je dobré zahodit energie od něj, pokud počítám s tím, že mi ho soupeř v příštím kole vyřadí, jinak vždy pod Raichu nechávám jednu, abych mohl nabít z ruky a znovu útočit.

 

Mareep – základní Pokémon, který je zde pro vyvinutí ve Flaaffy

 

Flaaffy – Pokémon, který slouží pro nabíjení energií z odhazovacího balíčku pod Pokémony pouze na lavičce!

Je tedy nutné s tím počítat, a proto je v balíčku vysoké množství stahovacích karet (Switch, Beach Court). Soupeř mi vyřadí Pokémona, já dám do aktivní pozice něco s Retreat Costem 1 (jakýkoliv Basic Pokémon v balíčku) a ideálně ne Raichu V. Pak použiju několik schopností s názvem Dynamotor a za každou připojím zahozenou bleskovou energii pod Pokémona na lavičce. Pokud už má pár energií ve hře, tak je ideální útočit Raichuem V, protože ten dokáže dát obrovskou pecku. Miraidon ex je skvělý útočník v případě, že nepotřebuju trefit vysoké číslo, ale stačí mi 220.

 

Professor´s Research – zahodím karty z ruky a líznu nových 7

Skvělý Supporter do začátku, protože nám dovoluje vidět veliké množství karet a zároveň ideálně zahazuje bleskové energie pro jejich následné připojení díky Flaaffy.

 

Boss´s Orders – přitáhnu soupeři do aktivní pozice jakéhokoliv Pokémona chci z lavičky

Díky Bossovi si můžu jednoduše zvolit Pokémona, do kterého budu útočit. Například pokud nemám dostatek Energií pro útok Raichuem, tak radši přitáhnu něco slabšího, nabiju se na další kolo a útočím Miraidonem nebo Raichuem za zahození menšího množství energií.

 

Judge – oba hráči zamíchají ruku do balíčku a líznou nové 4 karty

Jakmile máme vyložené potřebné Pokémony (nějaký útočník a 2-3 Flaaffy), tak je dobré hrát Judge co možná nejčastěji, pokud má soupeř hodně karet v ruce. Je to taková protivná karta, která soupeři dokáže znepříjemnit hru. Zároveň je to občas jediný možný Supporter, který dává nové karty. Občas se může stát, že je v ruce Prof. Research, Judge a několik Flaaffy nebo třeba Raichu V. V takovém momentě může být lepší zamíchat karty zpět do balíku a nezahazovat je na Research. Je ale potřeba počítat s tím, že je v balíku vysoké množství energií, takže nám může Judge také uškodit, protože může nadělit nehratelné karty.

 

Electric Generator – důvod proč je tento balík skvělý

Kouknu na vrchních 5 karet a připojím dvě bleskové energie pod Pokémona na lavičce. Opět je velmi důležité mít na paměti, že do aktivní pozice volím Pokémona, který se dokáže dobře stáhnout přes Beach Court nebo za zaplacení ceny za ústup. El. Generátor totiž nabíjí energie stejně jak Flaaffy pouze na lavičku. Díky této kartě dokážeme například vyhrát v prvním kole: Začínám s jakýmokoliv Pokémonem, položím Miraidona, najdu si Pokémony (viz popis Miraidona ex), položím Beach Court, zahraju Electric Generator, připojím dvě energie pod Miraidona na lavičce, připojím energii z ruky a stáhnu se přes Beach Court zdarma. V prvním kole tedy útočím za 220!

V pozdějších fázích hry může karta sloužit pro vysypání dostatečného množství energií do hry pro velké rány Raichuem.

Příklad: Použiju 2 Flaaffy, zahraju 2 Generátory a připojím energii z ruky – najednou Raichu střílí až za 420!

 

Ultra Ball – zahodím 2 karty, najdu Pokémona

Pro ideální set up nám úplně stačí jeden Miraidon, který najde všechny kámoše a ještě musíme zahodit nějakou energii do discardu. Ultra Ball nám v obou těchto věcech pomáhá a zároveň s ním najdu i Flaaffy, které si jinak musím líznout např. díky Professor´s Researchi.

 

Switch – prohodím aktiva s Pokémonem na lavičce

Tato karta dovoluje nabíjet přes Flaaffy a Generátor Pokémony a pak je poslat do boje. Zároveň shazuje negativní efekt po útoku Miraidona, kvůli kterému by nemohl opět útočit.

 

Beach Court – plní obdobný efekt jako Switch, jedná se o Stadion, takže zůstává ve hře, dokud soupeř nezahraje jiný Stadion

Je důležité vědět, že je rozdíl mezi „Retreatem“ neboli zaplacením ceny za ústup na lavičku a zahraním karty Switch! Retreatovat můžu pouze jednou za kolo zatímco Switchů můžu zahrát kolik chci. Tento Stadion zlevňuje cenu za stažení u Basic Pokémonů o jedna. Takže se všichni základní Pokémoni stahují zdarma a dá se tak s nimi velmi hezky manipulovat. Pozor na retreat Cost Flaaffy, který je 2 a Beach Court na ní neplatí.

 

Bravery Charm – Pokémon Tool (připojím k Pokémonovi a zůstává u něj připojený)

Naši útočníci jsou všichni Basic Pokémoni a tento tool jim přidává 50 životů, takže vydrží více poškození.

 

16 Bleskových energií

Jedná se o velmi vysoké číslo, které by mělo zajištovat, že každý zahraný Electric Generátor bude úspěšný a že vždy bude k dispozici energie na zahození, aby ji mohla později vytáhnout Flaaffy.

 

No a to je všechno! Ještě připojujeme takový sneak peak toho, jak balíček může vypadat po pořádném upgradu. S touto verzí se totiž povedlo na posledním International Championships v Brazílii jednomu hráči dokonce zvítězit a odnesl si tak kromě věčné slávy i 25.000 dolarů (přes půl milionu korun!) a pozvánku na Mistrovství světa na Havaji! Takže bleskům a zdar a vidíme se zase příště. :)

 
Nahoru