banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Rozbor sady Ultra Prism!

Podívej se podrobně na novou sadu Ultra Prism!

Sada Ultra Prism je v pořadí pátá sada z bloku Sun&Moon a zároveň je první sadou, které se orientuje kolem her Ultra Sun a Ultra Moon – což pro nás znamená představení zcela nového druhu karet, kterými jsou Prism Star karty! Více o Prism Star kartách si povíme níže. Tato sada oficiálně vyšla 2. února 2018 a obsahuje 173 nových karet, což je nezvykle vysoký počet! Z toho se nám zde objevilo 10 nových Pokémonů-GX a 6 nových Prism Star karet. Samozřejmě se zde dočkáme Pokémonů z oblasti Alola, ale také mnoha Pokémonů z oblasti Sinnoh se zaměřením na Team Galactic a League Four.

 

Nová mechanika Prism Star karet je následující: jedná se o Pokémony, energie i Trenéry, kteří jsou mnohem silnější než klasičtí Pokémoni, energie a Trenéři, což znamená, že hráč může ve svém balíčku hrát pouze jednu kopii každé karty, nikoliv čtyři kopie jako mají běžné karty. Navíc při zahrání / vyřazení karty ze hry toto karty neputují do odhazovacího balíčku (discard pile) jako běžné karty, ale do tzv. Lost Zone. Lost Zone se již v minulosti karetní hry objevila a v základě funguje tak, že je to další místo, kam se odhazují karty a nefungují na ně klasické vytahovací karty (neboť ty mají na sobě text „Vytáhni z odhazovacího balíčku“, ale karty v Lost Zone nejsou v odhazovacím balíčku, ale právě v Lost Zone, takže je velmi často nelze vytáhnout zpět do hry). Teď už je snad jasné, v čem tkví kouzlo Prism Star karet – pouze jedna kopie a zahazují se do Lost Zone. Pojďme se podívat na rozbor jednotlivých karet – nejdříve se proběhneme ty obyčejné, potom se zaměříme na Pokémony-GX a na závěr se podíváme na Prism Star karty!

První kartou, která nás zaujala, je travní Cherrim, Stage1 Pokémon s 80HP. Jeho využití je možné na jeho schopnost Weather Guard, která říká, že tvoji travní Pokémoni nemají slabost. Využitelnost této karty závisí na dvou faktorech – jak moc se budou hrát travní balíčky (aktuálně se jich moc nehraje, de facto jsou to jen Golisopodi) a jak moc se budou hrát ohnivé balíčky, které by travní balíčky counterovali. V aktuálně metě se moc hrát nebude, ale je to karta, se kterou je nutné v budoucnu počítat.

Shaymin je travní základní Pokémon s 80HP. U něj nás zaujal jeho první útok Coax, který stojí jednu energii a vyhledá ti v balíčku tři základní Pokémony s rozdílným typem podstaty, které rovnou položí na lavičku. Tato karta by se mohla hodit do nějakých Toolboxů, kde se hraje hodně typů Pokémonů o různých barvách. V aktuální metě by své místo ve většině balíčcích pravděpodobně nenašel.

Infernape je Stage2 ohnivý Pokémon se 130HP. Jeho schopnost, Flaming Fighter, nám říká, že na zapáleného Pokémona položíš 6 žetonů zranění namísto klasických 2. Nejdříve řekneme, jak funguje zapálení - Zapálení se značí pomocí speciálního žetonu červené barvy. Pod vlivem této speciální kondice může Pokémon normálně útočit i ustupovat. Každé mezikolo se na daného Pokémona položí dva žetony zranění. Po udělení tohoto zranění si daný hráč hodí kostkou – pokud padne sudá, daný Pokémon se ze zapálení vyléčí; pokud padne lichá, zapálení dále pokračuje. Jeho útok, Burst Punch, dává za dvě energie 50 zranění a zapálení → 50 zranění + 60 ze zapálení (s tím, že toto zranění ze zapálení může být opakované), to není za dvě energie vůbec špatné. Ona tato schopnost může být celkem ničivá. K Infernapovi lze přidat další Pokémony, kteří dávají zapálení, např. takový Magmortar nebo Salazzle z této sady, a můžeme mít postavený celkem solidní balíček.

Empoleon je vodní Stage2 Pokémon se 160HP. Jeho první útok, Total Command, stojí dvě energie a dává 20 zranění za každého Pokémona na lavičce obou hráčů – je schopný dát tedy až 200 zranění za dvě energie, což je celkem rána. Druhý útok, Whirlpool, nám přijde ve srovnání v prvním útokem trochu pomalejší, takže ve většině času bys chtěl používat právě Total Command.

Spiritomb je psychický základní Pokémon se 70HP, který nás zaujal kvůli oběma útokům. První z nich, Lightless World, stojí jednu energii a vytáhne ti dva Supportery z odhazovacího balíčku zpět do tvé ruky. Druhý útok, Terrify, stojí také jednu energii a dává 10 zranění s tím, že pokud je Bránícím se Pokémonem Pokémon základní, tak onen Pokémon nemůže v dalším kole útočit. První útok se tedy hodí na prolíz tím, že nám vrátí do hry silné Supportery dle potřeby, a druhý útok může sloužit jako dobrá bariera proti některým agresivním základním Pokémonům.

Rampardos je Stage2 bojový Pokémon, který se vyvíjí z Fossilie a má 150HP. Oba jeho útoky reagují na jeho nepřítele – Clean Hit stojí jednu energii a dává 60 zranění, ale pokud stojí proti vyvinutému Pokémonovi, tak dá celkem 120 zranění – což je za jednu energii celkem solidní útok. Druhý útok, Wild Crash, stojí tři energie a pokus stojí proti základnímu Pokémonovi, tak jej vyřadí ze hry – wauu, Takže tu máme Pokémona, který prvním útokem dává 120 zranění za jednu energii do vyvinutých Pokémonů a druhým útokem za tři energie vyřadí jakéhokoliv základního Pokémona. Rampardos tedy vypadá jako super útočník, teď se jen uvidí, jak moc se bude hrát díky tomu, že se jedná o fossilního Pokémona, kterého je těžší dostat do hry.

Lucario je bojový Stage1 Pokémon se 110HP, u nějž je velmi zajímavá jeho schopnost Precognitive Aura, která mu umožní si jednou za kolo v balíčku vyhledat jakoukoliv kartu, kterou si dá do ruky (ani ji nemusí ukazovat soupeři) – ale to pouze za podmínky, že máš ve hře Garchompa. Možnost vyhledat si JAKOUKOLIV je vážně velká výhoda, nicméně je to omezeno Garchompem ve hře – což nejen znamená, že jej musíme v balíčku hrát, ale také i to, že jej musíme včas dostat do hry. Jeho jediný útok, Missile Jab, stojí dvě energie a dává 70 zranění bez ohledu na odolnost, která se proti tomuto útoku neaplikuje. Jedná se o průměrný útok a proto se Lucario hodí spíše jako pomocný Pokémon, který nám bude z lavičky hledat karty z balíčku.

Weavile je temný Stage1 Pokémon s 90HP, u nějž nás zaujal jeho druhý útok Evil Admonition, který za jednu energii dává 50 zranění za každého soupeřova Pokémona ve hře, který má jakoukoliv schopnost – když si to tak vezmeme, skoro každý Pokémon, který se hraje, tak nějakou tu schopnost – počínaje Gardevoirami-GX, Zozoarky-GX a Tapu Lele-GX konče. Díky tomu se tento Pokémon dokáže snadno dostat za jednu energii přes 200 zranění, což je bomba.

Magnezone je Stage2 metalový Pokémon se 130HP, který má naprosto super schopnost Magnetic Recruit. Ta nám říká, že kolikrát budeš za tvé kolo chtít, tak si můžeš z ruky připojit metalovou energii k jednomu tvému Pokémonovi. Za prvé – můžeme to udělat mnohokrát za kolo, ne jen jednou. Za druhé – můžeme to dát jakémukoliv Pokémonovi, nejen Magnezonovi. Magnezone je na svoji schopnost rozhodně super, jen je zde nevýhoda toho, že se jedná o Stage2 Pokémona, který se čistě na schopnost do hry dostává těžko. Jeho útok, Zap Cannon, totiž není nic moc a proto by se na útok moc neužil.

Shiinotic je vílí Stage1 Pokémon, který nás zaujal díky schopnosti Illuminate, která mu umožní jednou za kolo si v balíčku vyhledat vílího Pokémona, kterého si dá do ruky. Jedná se o čistě pomocného Pokémona na hledání Pokémonů do hry.

Garchomp je dračí Stage2 Pokémon se 150HP, o kterém jsme se zmiňovali v souvislosti s Lucariem. Jeho první útok, Quick Dive, dává za dvě energie 50 zranění do jednoho jakéhokoliv soupeřova Pokémona, což u Stage2 Pokémona hodnotíme jako průměrný útok. Royal Blades, jeho druhý útok, stojí tři energie a dává 100 zranění, ale pokud jsi v tomto kole zahrál supportera Cynthii, tak dá 200 zranění – což je pořádné zranění. Když by ses tedy rozhodl hrát Garchompy, počítej, že tvé hraní bude stále čekání na kombo Lucario – Garchomp – Cynthia. Ale když se ti to podaří dát dohromady, tak myslím, že to určitě value mít bude.

 

Pokémoni-GX

Leafeon-GX je travní Stage1 Pokémon s 200HP. Jeho schopnost, Breath of the Leaves, nám říká, že pokud je Leafeon-GX tvým aktivním Pokémonem, tak si jednou za kolo můžeš vyléčit 50 zranění z jednoho tvého Pokémona, který má u sebe energii – proč ne, léčení se vždy hodí, ale rozhodně to není schopnost, na které bychom stavěli celý balík (kor když musí být Leafeon v akvitu). Jeho normální útok, Solar Beam, stojí tři energie a dává 110 zranění – což hodnotíme jako průměrný útok. Grand Bloom-GX ti umožní si v balíčku vyhledat za každého tvého základního Pokémona na lavičce Pokémona, který se vyvíjí z onoho základního Pokémona, a rovnou si toho vyvinutého Pokémona položíš na základního Pokémona. Tento GX útok se nám osobně moc nelíbí – jako ano, v začátku to může být do Stage1/2 balíčku super věc na start, ale stále tento útok stojí travní energii a není možné jej použít v jakémkoliv balíčku. Osobně Leafeonovi moc šancí nedáváme.

Glaceon-GX je vodní Stage1 Pokémon s 200HP. Jeho schopnost, Freezing Gaze, nám říká, že tak dlouho, dokud je tento Pokémon tvým aktivním Pokémonem, tak soupeřovi Pokémoni-GX a Pokémoni-EX ve hře, v ruce nebo odhazovacím balíčku nemají jejích schopnostito se rozhodně hodí, protože většina Pokémonů nějakou schopnost má. Jeho normální útok, Frost Bullet, stojí tři energie a dává 90 zranění do aktivu a 30 zranění do jednoho Pokémona na lavičce – opět takový průměrný útok. Polar Spear GX stojí tři energie a dává 50 zranění za každý žeton zranění na soupeřově aktivním Pokémonovi. To se nám krásně kombinuje s jeho normálním útokem, kterým si můžeme otečkovat Pokémony na lavičce, třeba mu dát 2x 30 zranění a poté nám Polar Spear dá 300 zranění, což je KO pro kohokoliv. Glaceon se nám líbí mnohem více než Leafeon, ale i tak to nebude Tier1 balíček.

Dawn Wings Necrozma GX je psychický základní Pokémon se 180HP. Jeho schopnost, Invasion, nám říká, že pokud je tento Pokémon na tvé lavičce, tak si jej můžeš prohodit do aktivní pozice – to se vždy hodí. Jeho normální útok, Dark Flash, stojí tři energie a dává 120 zranění s tím, že není ovlivněn odolností – to je o trochu lepší útok než u předchozích Pokémonů-GX, kor když vezmeme v potaz, že se jedná o základního Pokémona a ne o Stage1 Pokémona. Moon‘s Eclipse GX stojí tři energie a dává 180 zranění s tím, že se v dalším kole udělá nezranitelným – ale tento útok můžeš použít pouze za předpokladu, že prohráváš (máš více odměň než soupeř). Tento útok rozhodně není špatný, dá celkem dost zranění a navíc preventování všech efektů útoků, vč. Zranění., je také super jako blokace soupeře. Dawn Wings Necrozma se nám osobně celkem dost líbí.

Dusk Mane Necrozma GX je metalový základní Pokémon se 190HP. Je to první Pokémon-GX bez schopnosti. První útok, Claw Slash, stojí tři energie a dává 60 zranění bez efektu – wauuu, tak to je fakt špatný útok. Druhý útok, Meteor Tempest, stojí čtyři energie a dává 220 zranění s tím, že od sebe zahodí tři energie – jako rána je to slušná, ale za dost velkou cenu … O nabíjení by se musel postarat Magnezone. Sun‘s Eclipse GX stojí tři energie a dává 250 zranění – ale můžeš jej použít pouze pokud prohráváš. No, Dusk Mane Necrozma se nám líbí méně než Dawn Wing Necrozma, protože první útok je fakt o ničem, druhý útok je celkem pecka, ale za velkou cenu – nemáme zde žádný „normální útok“.

Dialga-GX je dračí základní Pokémon se 180HP. První útok, Overclock, ti za jednu energii dolíže do 6 karet na ruce – takový průměrný útok. Shred stojí tři energie a dává 80 zranění a toto zranění  není ovlivněno žádným efektem na soupeřově aktivním Pokémonovi – ano, občas to dokáže prorazit nějakou barieru (např. Od Moon‘s Eclipse GX), ale většinou zde překážka není a dát za tři energie 80 zranění … Opět jsme na slabším průměru. Timeless GX stojí celých pět energií (wauu) a dává 150 zranění s tím, že po zaútočení s tímto útokem máš tvé kolo (a neaplikují se efekty z mezikol). Mít dvě kola za sebou je rozhodně super, ale musíme si zde vzít poměr cena – zranění. Tento útok je velmi situační, protože najít správnou chvíli, kdy tento útok použít (tzn. Kdy ti vyhraje hru) není tak jednoduché. Dialga rozhodně potenciál má, ale hrát ji nebude vůbec jednoduché.

Palkia-GX je základní dračí Pokémon se 180HP. První útok, Special Control, stojí jednu energii a přetáhne si, kolik jen bude chtít energií od Pokémonů z lavičky sám k sobě. Dobrý útok na rychlé nabití, především na GX útok. Bude ale na to čas strávit jedno kolo pouze nabíjením, a to ještě přetažením energií od jiných Pokémonů (není to z roky ani z odhazovacího balíčku …)? Hydro Pressure stojí tři energie a dává 60 zranění plus 20 zranění za každou vodní energii u tohoto Pokémona – je tedy schopný dát 120 zranění, když jej nebudeme přebíjet, což není nejhorší, ale zázrak to také není. Zero Vanish GX stojí také pět energií a dává 150 zranění, stejně jako u Dialgy-GX, s tím, že zamíchá všechny energie od všech soupeřových Pokémonů zpět do jeho balíčku. U tohoto útoku bude hodně záležet, proti kterému balíčku bude hrát – jestli je to rychlý a agresivní balíček, který útočí za jednu energii, tak jej to moc netrápí, ale pokud to bude kontrolnější balíček, který potřebuje k útoku tři a více energií, tak už bude mít problémy. Palkia je stejně jako Dialga velmi situační a bude určena pouze pro zkušené hráče.

Silvally-GX je bezbarvý Stage1 Pokémon s 210HP a jedná se o reprint Silvally-GX z minulé sady. Gyro Unit, jeho schopnost, říká, že tvoji základní Pokémoni ve hře mají nulovou cenu za ústup – wauuu. Float Stone pro všechny tvoje základní Pokémony. Turbo Drive stojí tři energie a dává 120 zranění a z odhazovacího balíčku si vytáhne základní energii, kterou si připojí k Pokémonovi na lavičce – s použitím DCE jsme na dvou energiích a 120 zranění nabití Pokémona na lavičce je beze sporu super. Rebel GX stojí tři energie a dává 50 zranění za každého Pokémona na soupeřově lavičce – tedy až 250 zranění za dvě energie, pokud u Silvallyho máme DCE. Tento útok je samozřejmě silnější v pozdější fázi hry. Krom vysokého zranění má i dobrou schopnost v tom, že nutí soupeře mít na lavičce co nejméně Pokémonů, aby nedostal strašný kotel zranění a to jej drží v určité nevýhodě. Osobně jsme toho od Sivallyho očekávali více, protože jsme z něj byli s minulou sadou fakt nadšeni, přesto se neobjevoval tak často, jak jsme doufali …

Pheromosa-GX je základní travní Pokémon s 170HP a vedle Necrozem se jedná o dalšího Ultra Beast Pokémona. První útok, Fast Raid, stojí jednu energii a dává 30 zranění s tím, že pokud začínáš jako první, tak jej můžeš použít hned ve svém prvním kole – normálně by to nebyl nic moc útok, ale rozhodně je lepší v prvním kole něco než nic. Druhý útok, Cruel Spike, stojí dvě energie, dává 60 zranění a soupeřova Pokémona zmate. Zmatení je jedna ze slabších speciálních kondic, proto tento útok hodnotíme jako průměrný. Beauty GX stojí také dvě energie a dává 50 zranění za každou odměnu, kterou si tvůj soupeř vzal – tento útok bude super silný v závěru hry, kdy si soupeř vzal čtyři odměny a tento útok dá tak za dvě energie 200 zranění. Pheromosa se tedy hodí buď do prvního kola nebo do závěru hry. V travních balíčcích by se rozhodně objevit mohla jako takový pomocník.

Xurkitree-GX je elektrický základní Pokémon se 180HP a je to další Pokémon z Ultra Beast rodinky. Jeho schopnost, Flashing Head, jej dělá imunním vůči zraněním od soupeřových Pokémonů, kteří mají u sebe speciální energii. Předem upozorňujeme, že se to týká pouze zranění, nikoliv všech efektů útoků. Ale i přesto by Flashing Head dokázala soupeře dost zpomalit, když nebude Xurkitree čekat. Rumbling Wires stojí tři energie a dává 100 zranění s tím, že zahodí soupeři jednu kartu z vrchu balíčku – 100 zranění za tři energie je průměr a zahození karty je sice pěkný bonus, ale že by to tento útok vytáhlo do nějakých výšin, to asi ne. Lightning GX donutí soupeře, aby ti ukázal ruku a ty si vybereš jednu kartu z jeho ruky, kterou dáš jako jednu jeho odměnu. Určitě to dokáže soupeře naštvat, ale že by to byl právě ten GX útok, který chceme použít jen jednou za hru? To asi ne … Xurkitree se díky své schopnosti tvářil jako super Pokémon, ale jeho normální útok je celkem obyč a GX útok moc používat nechceme …

Celesteela-GX je posledním Pokémone-GX této sady, jedná se také o Ultra Beat. První útok, Rocket Fall, stojí tři energie a dává 30 zranění plus 30 zranění za každou energii v cena za ústup u soupeřova aktivního Pokémona – když budeme mít proti sobě Pokémona s cenuóu za ústup čtyři energie, tak je to dobrý útok, ale to se nám povede málokdy, protože většina aktuálně hraných Pokémonů má cenu za ústup jednu až dvě energie a tak se tento útok stává celkem podprůměrným. Moon Press stojí čtyři energie a dává 130 zranění bez dalšího efektu – což je dost slabý útok. Na závěr Blaster GX stojí čtyři energie a dává 180 zranění s tím, že si otočí všechny odměny obrázkem nahoru. Vědět, co za odměny si bereme, je rozhodně výhoda, ale díky nepoužitelnosti normálních útoku Celesteela jej asi pouze na Blaster GX hrát nebudeme … Celesteela se podle nás do balíčků spíše nedostane.

 

Prism Star karty

Pro jistotu ještě jednou řekneme pravidlo Prism Star karet, které se nachází i na samotné kartě. Ve tvém balíčku nesmí mít více jak jednu kopii dané Prism Star karty + kdykoliv bude nějaká karta vyřazena za hry, putuje do Lost Zone namísto do odhazovacího balíčku. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé Prism Star karty!

Prism Star Giratina je základní psychický Pokémon se 160HP. Její schopnost, Chaotic Star, nám říká, že když tohoto Pokémona vykládáš z ruky na lavičku, tak si z ruky můžeš připojit dvě psychické energie k tomuto Pokémony. Tato schopnost je rozhodně suprová, pomáhá to Giratině dostat se mnohem rychleji k možnosti útočit. Její jediný útok, Crisis Dive, stojí čtyři psychické energie a dává 160 zranění s tím, že musí zahodit dvě energie do odhazovacího balíčku. Tento útok je takový … Díky Chaotic Star jsme schopni hned ve druhém kole s ním zaútočit, dáme 160 zranění, ale pak zase útočit nemůžeme, resp. Si musíme pomáhat jinými kartami. Schopnost je rozhodně super, útok už je trochu slabší, ale i tak by se Giratina v psychických balíčcích hrát mohla.

Prism Star Lunala je základní psychický Pokémon se 160HP. Její první útok, Full Moon Star, nám říká, že za každého soupeřova Pokémona ve hře si přiložíš psychickou energii z odhazovacího balíčku ke tvým Pokémonům jakkoliv budeš chtít. Pomocí tohoto útoku jsi schopný do hry dostat pět až šest energií, což je naprosto super, a ještě lepší je to, že si je rozházíš, kamkoliv budeš chtít, nejen k jednomu Pokémonovi. Psystorm stojí čtyři energie a dává 20 zranění za všechny energie u všech Pokémonů – tzn. U všech Pokémonů ve hře, tedy tvých i soupeřových. Sám od sebe tento útok dává 80 zranění a pak už jen roste. Navíc díky prvnímu útoku je možné Lunalu připravit na Psystorm celkem rychle, takže si myslíme, že Lunala by se v psychických balíčcích určitě hrát mohla.

Prism Star Darkrai je temný základní Pokémon se 160HP. Jeho schopnost, Nightmare Star, má stejný efekt jako Chaotic Star u Giratiny – při vyložení do hry si k němu připojíš dvě energie z tvé ruky. Naprosto super příprava. Abyssal Sleep je jeho druhý útok, který stojí čtyři energie a dává 120 zranění s tím, že uspí soupeřova Pokémona. Nejedná se ale o klasické uspání, u tohoto uspání si soupeř musí hodit dvakrát a pokaždé mu musí padnout sudá, aby se probudil. Pokud bude aspoň jedna lichá, soupeřův Pokémon je stále uspán. Toto uspání je určitě velmi zákeřné, ale díky velkému počtu karet, kterými se speciální kondice dají vynulovat, především supporter Guzma, který se hraje de facto všude, to trochu kazí a útok za čtyři energie dávající 120 zranění už tak lákavý není. Škoda toho Guzmy, jinak by z Darkraie mohl být silný Pokémon.

Prism Star Solgaleo je metalový základní Pokémon se 160HP. Jeho první útok, Radiant Star, má stejný efekt jako Full Moon Star – za každého soupeřova Pokémona ve hře si vytáhne z odhazovacího balíčku metalovou energii, kterou si rovnou přiloží ke svým Pokémonům jakkoliv bude chtít. Corona Impact stojí čtyři metalové energie a dává 160 zranění s tím, že v dalším kole nemůže Solgaleo útočit. No, 160 zranění za čtyři energie není špatné, ale nemožnost útočit … Aby tento útok byl vážně použitelný, potřebovali bychom k němu nějaký zvýhodňující efekt, nikoliv znevýhodňující. Díky svému prvnímu útoku může fungovat jako rychlejší náhrada za Magnezona, ale úplně jistí si tím nejsme.

Prism Star Cyrus je kupodivu Supporter, nikoliv Pokémon jako ostatní Prism Star karty. Dopředu upozorňujeme, že Cyrus prošel erratou, tedy následnou změnou textu (původní text totiž nebyl správný). Na obrázku můžeš vidět tedy to nové, správné znění (na konci vysvětlíme rozdíl mezi původní a tou správnou verzí). Tuto kartu můžeš zahrát pouze pokud je tvým aktivním Pokémonem Pokémon vodní nebo metalový (to odkazuje na metalovou Dialgu a vodní Palkii, kterou se Cyrus pokoušel získat). Tvůj soupeř si vybere dva Pokémony na lavičce a ty si zamíchá do jeho balíčku (i se všemi připojenými kartami). Cyrus je velmi situační karta, protože někdy to dokáže soupeři pomoci (např. Si chce do balíčku zamíchat Tapu Lele-GX). Takže Cyruse musíš mít správně naplánovaného, kdy má na lavičce samé útočné Pokémony, které má připravené k souboji. Ale v metalových nebo vodních balíčcích by se určitě hrát mohl. Ještě tedy jen poznámka k původní verzi – ta totiž požadovala, abys měl ve hře (nikoliv v aktivu) vodního nebo metalového Pokémona, došlo tedy k zpřísnění podmínky pro možnost zahrát Cyruse.

Prism Star Super Boost Energy je zástupce energií, který se dočkal Prism Star mechaniky. Normálně tato energie produkuje jednu bezbarvou energii. Ale pokud je tato energie připojena k Stage2 Pokémonovi, tak produkuje jednu jakoukoliv energie. Pokud k tomu máš ve hře tři nebo více Stage2 Pokémonů, tak produkuje čtyři jakékoliv energie. Z textu této karty je naprosto jasné, že se bude hrát ve Stage2 balíčcích, jiné balíčky to nemají zapotřebí. A pokud chceš mít tu pravou value z této karty, musíš mít ve hře tři Stage2 Pokémony a pak je tato karta naprosto šílená, protože produkovat čtyři Rainbow energie najednou, to je vážně bezkonkurenční. Pokud tedy hraješ Stage2 balíček, tato karta v něm nesmí chybět.

Tak a jsme na konci tohoto článku. Na rozbor Trenérů se podívej do samostatné sekce „Sestava Trenérů“, na které právě pracujeme. Pokud bys měl jakékoliv dotazy, hodnocení nebo připomínky k článku, neboj se nám napsat do zpráv na naší stránce na Facebooku. Budeme rádi, když nám také napíšeš to, která karta je podle tebe z této sady nejlepší!

Jan „Golem“ Forejt

 
Nahoru