banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Sada Sun&Moon je tady!

Po několika letech přišla do karetní hry nová generace Pokémonů! Sun&Moon vychází 3. února 2017 a přináší nám více jak 140 karet včetně více jak 40 nových Pokémonů z oblasti Alola a také zcela nový typ karty – Pokémony-GX!

Pokémoni-GX – to je to, co zajímá všechny hráče na této sadě nejvíce. Jedná se o základní a vyvinuté Pokémony a při jejich vyřazení ze hry si soupeř bere dvě odměny namísto klasické jedné. To zní stejně jako Pokémoni-EX, kteří tu byli kolik let. Nicméně Pokémoni-GX mají k speciální útok, tzv. GX útok a zde platí pravidlo, že hráč může použít pouze jeden GX útok za celou hru. Útoky GX jsou velmi silné, nicméně si hráč musí velmi dobře načasovat, kdy jej použije, protože druhou ránu už mít nebude!

Začátečníci a hráči, kteří se teprve učí hrát, určitě nadchne PCD, které v této sadě vyjdou. A proč je zrovna pro ně vhodné PCD? Je to z toho důvodu, že PCD se skládá z 60 karetního balíčku, který je uzpůsobený rovnou ke hraní. Hráč se na něm naučí pravidlům a základním strategiím karetní hry Pokémon. Krom 60 karetního balíčku se zde nachází i žetony zranění, házecí mince, papírová krabička na balíček, podložka pro dva hráče, karetní checklist a také kartičku s online kodem, který hráči otevře tento balíček i na online herním simulátoru. Teď už je jen na něm, které PCD ho zaujme více!

  • Forest Shadow – hlavní Pokémon tohoto balíčku je travní startér Rowlet a jeho vývoje Dartrix a Decidueye. Ti mají k sobě na pomoc další travní Pokémony, jako je Parasect, Shiinotic, Pinsir nebo Bounsweet. To vše je doplněno bezbarvými Pokémony, jako např. Trumbeak či Kangaskhan.
  • Roaring Heat – hlavní Pokémon tohoto balíčku je ohnivý startér Litten a jeho vývoje Torracat a Incineroar. Ten je podpořen ohnivým Torkoalem a dále bojovými Pokémony Boldore, Palossand či Crabrawler. To vše je doplněno bezbarvými Pokémony Oranguru a Bewear.
  • Bright Tide – hlavní Pokémon tohoto balíčku je vodní Popplio a jeho vývoje Brionne a Primarina. Během bojů je podpoří vodní Cloyster, Golduck, Corsola či Wingul. Dále jsou zde zastoupeni i električtí Pokémoni jako Lanturn či Togedemaru a bezbarvý Pokémoi jako Herdier a Spearow.

 

Každé PCD také obsahuje několik trenérů – jak Itemů, tak Supporterů, a také dostatečný počet základních energií.

Pokročilé hráče spíše zaujme booster, nebo-li balení obsahující 10 náhodně namíchaných karet z této sady. Právě v boosteru je možné chytit všechny karty a Pokémony z této edice, proto doporučujeme si nějaké boostery pořídit. Mezi ty nejvzácnější – Pokémony-GX, se řadí: travní Decidueye-GX, travní Lurantis-GX, ohnivý Incineroar-GX, vodní Lapras-GX, vodní Primarina-GX, psychický Espeon-GX, psychická Lunala-GX, temný Umbreon-GX, metalový Solgaleo-GX, bezbarvý Tauros-GX a bezbarvý Gumshoos-GX. Samozřejmě se zde dočkáme také několika Full Art karet.

Mezi další zajímavé produkty této sady patří 1 Pack Blister a 3 Pack Blister. Jedná se o speciální balení, které obsahuje jeden nebo tři boostery + vzácnou promo kartu + blyštivou házecí minci. Je to jediný způsob, jak získat tyto promo karty. Jedná se také o vhodný dárek pro kamaráda.

Legends of Alola, takto jsou nazvány TINy, které s touto sadou vyjdou. Jedná se o plechovku s nádherným potiskem, která obsahuje 4 boostery a k tomu kartu GX Pokémona – buď Lunalu-GX nebo Solgaleo-GX! Jedná se o silné karty, které nesmějí scházet v žádném albu a spoléhat se na boostery kvůli konkrétní kartě může být zdlouhavé – proto doporučujeme tento TIN, kde získáš tuto vzácnou kartu na jistotu

Elite Trainer Box je trochu dražší balení, ale zase se zde nachází téměř vše – 8x booster, 45 základních energií, 65 kvalitních obalů, 2 akrylové žetony speciální kondice, 6 kostek na značení zranění, 1 průhlednou házecí minci, průvodce hrou a sám obal funguje jako zásobník na karty.

Se sadou Sun&Moon se v průběhu února dočkáme také speciálního balení – Lycanroc-GX Box. Jedná se o 4 boostery, promo kartu Lycanroca-GX, jeho tzv. Jumbo verzi a online kód, který ti toto balení otevře i na online herním simulátoru.

Sada Sun&Moon sadou, která nabízí mnoho dobrých Pokémonů a také přichází jako vůbec první sada s novým typem Pokémonů – GX. Proto by si každý hráč měl pořídit nějaké karty z této sady. Pochlub se svými úlovky z boosterů na naší facebookové stránce ZDE ! :)

Jan „Golem“ Forejt


 

 

 
Nahoru