banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

JAK POZNAT FALEŠNÉ KARTY

Falešné karty trápí hráče již léta. Většinou se dají sehnat v trafikách či vietnamských tržnicích, odkud tyto karty pocházejí. S falešnými kartami se samozřejmě nedá hrát na turnajích a lidé nechtějí měnit své drahé pravé karty za falešné karty bez hodnoty. Většina profesionální hráčů poté radí, aby byly všechny falešné karty vyházeny a hráč začal sbírat pouze pravé. Jak se tedy vyvarovat nákupu falešných karet a zbytečnému vyhazování peněz a jak je poznat?

1. Kupovat u ověřených prodejců

Když si hráč najde vhodný obchod, tak má již vyhráno. Nejlepší je kupovat karty z heren zabývající se karetními a deskovými hrami či přes jejich internetové obchody. Většina větších měst má nějakou hernu. Poté se karty dají pořídit v hračkářstvích či velkých supermarketech. Rozhodně karty nikdy nekupovat na vietnamských tržnicích či večerkách, popř. se vyvarovat i nákupu v trafikách. Falešné karty často bývají v malých plechových krabičkách např. po 40 kartách – to je špatně. Pravé karty se prodávají v boosterech po 10 kartách nebo v PCD po 60 kartách.

Seznam ověřených prodejen najdete pod tímto odkazem!

2. Barva karty

Falešné karty bývají zpravidla světlejší než karty pravé. Porovnat karty můžete s obrázky na internetu, kde se většinou nacházejí ve velmi dobré kvalitě a rozpoznat tak sytost barvy není problém. 

3. Reálnost karty

Může se stát, že se objeví řada nekvalitních falešných karet a Pokémoni tak mají najednou 1000HP a útok za 600 zranění. Hned je jasné, že se jedná o falešnou kartu. Ty nejvíce vzácné a silné karty mají maximálně 250HP a útok se málokdy přehoupne přes 200 zranění. 

4. Tvrdost karty

Falešné karty jsou vždy méně tvrdé. Je to způsobeno tím, že se tisknou na obyčejný karton, nikoliv na kvalitní papír. Také si můžete zkusit následující test – vezměte kartu za konce a ohněte je k sobě. Pravá karta vám vytvoří pěkný oblouček, zatím co falešná karta se „zlomí“ a vytvoří vám špičku. 

5. Černý proužek

Toto je poslední test, jak s jistotou zjistit, zda vaše karty jsou pravé či naopak, ale musíte obětovat jednu kartu. Pravé karty mají v sobě černou vrstvu a nejlépe na ni přijdete tím, že kartu roztrhnete a uvidíte černý proužek. Stačí vzít pouze jednu nejobyčejnější kartu, a pokud nemá po roztržení proužek (a navíc je viditelné, že je dělaná z recyklovaného kartonu a ne bílého papíru), tak se jedná o falešnou kartu a tím pádem je falešný i zbytek balení. 

Toto byly příklady, jak se dá poznat falešná karta. Nejlepší ovšem je se vyvarovat nákupu falešných karet, k tomu by mohl pomoct bod číslo 1 nebo trochu zahledat na internetu. Eshop.blackfire.cz je stránkou oficiálního distributora Pokémon TCG u nás, takže balení, která jsou zde – ty jsou pravá!

Ale pokud naleznete na internetu balení 35 karet v plechové krabičky a na stránce eshop.blackfire.cz je nenajdete, tak se jedná o falešné balení. Popř. je také dobré poradit se s nějakým profesionálním hráčem v okolí, např. vedoucím Pokémon ligy, a ten vám již řekne co a jak.

Pravá balení Pokémon najdete pod tímto odkazem nebo můžete navštívit přímo eshop zde!

 

 
Nahoru