banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Turnajový březen a duben přichází!

Pytel s turnaji se nám v poslední době doslova roztrhl! Během března a první poloviny dubna nás čeká každý víkend nějaký turnaj, ale pozor – jedná se i o velké turnaje, na kterých nesmí nikdo chybět! Pojďme se tedy podívat na turnaje, které nás čekají! :)

 

Speacial Championship Praha 17. - 18. 3. 2018

A hned začneme od toho nejlepšího. Vedle velkých mezinárodních turnajů, jako jsou Regionals nebo Internationals, se v průběhu celé sezony konají i Special Championships, které nabízejí hráčům prostor k získání extra bodů a také super cen! Special Championship se často konají mimo obvyklá místa typická pro Regionals a Internationals, dostane se tedy i na menší státy, aby mohly hostovat velký mezinárodní turnaj – a přesně tak se stalo i u nás a i my, v České republice, se dočkáme tohoto suprového turnaje!

 

 

 

 

 

 

 

Tento turnaj se bude konat o víkendu 17.-18. března 2018 a to v hotelu Clarion Congress v Praze.  V sobotu se nám dveře otevřou v 8:00, od kdy bude probíhat Check-In až do 10:00 a v 10:30 se můžeme těšit na začátek turnaje. V neděli se dveře otevřou v 8:30, přičemž druhý den začne v 9:00. V neděli, během druhého dne, se bude hrát TOPka mezi nejlepšími hráči tohoto turnaje. Ne každý tedy postoupí do druhého dne. Nicméně můžeme očekávat velkou účast a pokud tedy někdo bude hrát pouze v sobotu, i tak se dočká mnoha mnoha kol, kdy bude stát proti mnoha různým soupeřům a balíčkům.

Co je na tomto turnaji naprosto super, tak je zdarma vstup. Ano, tento turnaj je BEZ VSTUPNÉHO, můžeš se sem dostat zcela zadarmo. Ovšem je zde možnost koupit si tzv. Premium Package za 650,- (25€), který obsahuje unikátní limitovanou podložku, čepici, promo kartu a voucher na Side Event v hodnotě 5€. Pokud si tedy chceš odnést vzpomínku na celý život z tohoto turnaje, určitě doporučujeme Premium Package zakoupit – podložky jsou velmi kvalitní a vydrží ti celý život.

Formát tohoto turnaje je Standard a to pro všechny věkové kategorie, tedy jak Masters, Seniors, tak i Juniors. Díky své prestiži se ti nejlepší hráči (konkrétní počet závisí na konkrétním počtu zúčastněných hráčů) dočkají bombastických odměn – první místo v každé kategorii si odnese trofej, 108 boosterů, 200 Championships bodů a také herní podložku. Až do 64. místa se hráči mohou těšit na boostery – a to ne na jeden nebo dva, ale min. Počet (pro 33.-64. místo) je 18 boosterů! Takže každý má velkou šanci na to získat hodnotné ceny – a to při zdarma vstupu!

Tento turnaj, jako každý jiný velký turnaj, bude doprovázen i tzv. Side-Eventy, neboli vedlejšími událostmi. Mezi ty hlavní bude určitě patřit nedělní Cup, který bude začínat v 10:00, vstupné v hodnotě 400,- (15€) s možností získat Championship body a tzv. SEP, což jsou body z vedlejších turnajů, za které si poté budeš moci vybrat odměny na Prize Wall (Zdi Odměn). Poté si hráči mohou zahrát nedělní Challenge, který bude začínat v 13:00 se vstupným v hodnotě 10€ (oficiální stránky udávají přepočet 400,- což podle nás bude chyba a vstupné bude 250-300,-). I na tomto turnaji bude možné získat Championship body a SEP. A v průběhu celého turnaje, tzn. jak sobota, tak i neděle, se budou konat 8 Players Single Elimination – turnaj, který začne kdykoliv, když se dá dohromady 8 hráčů. Vstupné na tento typ turnaje je 200,- (8€) s tím, že jako odměny zde slouží pouze SEP. Jen ještě připomeneme, že v každém turnaji získáš automaticky za účast 1 SEP, tedy odměnu máš vždy jistou. Tyto Side-Events jsou určené pro hráče, kteří nehrají v hlavním turnaji a aby se nenudili, mají možnost účastnit se právě těchto turnajů – a myslíme, že je jich celkem dost!

Rádi ještě připomeneme, že na tomto turnaji se kromě karetní hry také hrají i video hry s podobným programem.

Pro úplnost dodáváme plnou adresu: Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, 190 00 Praha. Na tento turnaj je ještě zapotřebí před-registrace, tak se určitě zaregistruj a to v následujícím odkaze: http://pokemon.jokmok.de/en/. Doufáme, že zde uvidíme každého fanouška – a to jak karetní hry, tak i video her – a to jak začátečníky, tak i pokročilé hráče a profesionály. Jedná se beze sporu o jeden z největší turnajů v naší historii vedle European Prague Cup 2011. Můžeme očekávat velikánskou účast s mnoha zahraničními hráči z celé Evropy, úžasné ceny a mnoho napínavých her – prostě naprostý vrchol organizovaného hraní Pokémon, kterého jsme se mohli u nás v České republice dočkat. Budeme se tam na tebe těšit!

 

League Cup 3., 10., 11., 25. 3. a 7.4.

League Cup je normálně (tzn. Bez Special eventů) největší turnaj, který se u nás koná. Hráči se zde dočkají slušného obnosu Championships bodů a také solidních hmotných odměn. Proto na League Cup zavítá každý pravidelný hráč karetní hry. Určitě si udělej čas, aby ses na nějaký turnaj dostavil. Dva se nám konají v Praze, dva se nám konají v Bratislavě a jeden se bude konat v Liberci, za což jsme moc rádi, neboť se konečně turnaje konají i mimo Prahu.

Upozorňujeme, že se v Liberci bude hrát turnaj ve formátu Expanded! Jednotlivé League Cupy, které se budou konat, jsou:

3.3. Praha - Černý rytíř - formát: standart - vstup 180kč - ceny 2 boostery na hráče
10.3. Bratislava - Ihrysko - formát: standart - vstup 5 euro - ceny 1 booster na hráče
11.3. Bratislava - Funtastic - formát: standart - vstup: bude oznámeno - ceny: bude oznámeno
25.3. Praha - Mephit - formát: standart - vstup 220kč - ceny 2 bostery na hráče
7.4. Liberec - formát: expanded - vstup: bude oznámeno - ceny: bude oznámeno

 

League Challenge 24., 31. 3. a 1., 9. 4.

League Challenge je nejmenší typ turnaje, který je založen na lokální bázi, což znamená, že se sejdou zejm. hráči z blízkého okolí. Jedná se o turnaj s nižší účastí a tím pádem i menšími cenami, ale oproti tomu hráči získají méně hektický turnaj, při kterém mohou natestovat své balíčky na ty větší turnaje.

Jednotlivé turnaje v tomto formátu jsou:

24.3. Praha - Černý rytíř - formát: standart - vstup 100kč - ceny 1 booster na hráče
31.3. Praha - Mephit - formát: expanded - vstup 110kč - ceny 1 booster na hráče
1.4. Praha - Černý rytíř - formát: standart - vstup 100kč - ceny 1 booster na hráče
9.4. (pondělí) Praha - Mephit - formát: expanded - vstup 100kč - ceny 1 booster na hráče

 

Nenech si žádný z nich uniknout!

Jak můžeš vidět, budeme to mít vážně kompletně plné. Zejména apelujeme na to, abys určitě zavítal na Special Championship v Praze, kde zažiješ tu pravou atmosféru pořádného turnaje s mezinárodní účastí. Nenech si ani ujít League Cupy, které se konají na začátku a na konci března v Praze s tím, že si můžeš udělat víkendový výlet do Bratislavy, kde si zahraješ dva turnaje. Ještě bychom rádi připomněli, co vše si na takový turnaj s sebou musíš vzít. Pokud je to tvůj vůbec první turnaj, při registraci získáš vlastní Pop ID, nebo-li hráčské číslo, pod kterým jsi zaregistrován v celosvětovém systému organizovaného hraní a pod kterým se budeš následně přihlašovat do ostatních turnajů. Nezbytnou věcí, bez které se neobjedeš, je samozřejmě tvůj vlastní 60 karetní balíček, ve kterém budeš mít povolené sady na daný formát (pro více informací o jednotlivých formátech turnajů, především tedy Standard a Expanded, se podívej sem: http://hraju-pokemon.cz/typy-a-formaty-turnaju). Karty, které nejsou z povolených sad (jsou to tedy karty staré) nemohou být součástí balíčku a během turnaje bys měl pouze zbytečné komplikace. Takže si před začátkem řádně projeď všechny karty, zdali jsou z povolených sad. Také nezapomínej na pravidlo čtyř konkrétních karet – danou kartu (Pokémona, Trenéra i speciální energie) můžeš mít v balíčku max. 4x! Toto pravidlo se samozřejmě netýká základních energií, kterých můžeš mít v balíčku neomezeně. Celkový počet karet v balíčku je ale přesně 60 – ani o kartu méně, ani o kartu více. Dále s sebou určitě měj decklist, neboli soupis všech karet v tvém balíčku. Toto není povinná součást na všech turnajích, ale na některých se to vyžadovat může, takže je lepší být připraven. Nezapomeň i na ostatní potřebné doplňky, jako jsou házecí kostky, kostky nebo žetony na značení zranění Pokémonů a speciálních kondic (zapálení a otrava), dále také GX žeton (pokud hraješ Pokémony-GX). Pokud máš další předměty, jako jsou podložky nebo různé talismany, ani ty si určitě nezapomeň. Na našich turnajích se také vybírá vstupné, většinou je to 100,- na osobu. Z tohoto vstupného se pořídí boostery, které si poté jako výhru odnesou ti nejúspěšnější tohoto turnaje. Na závěr ti nesmí chybět dobrá nálada, bez té by to nešlo! :

Takže si dáme shrnutí toho, co musíš mít s sebou: Pop ID, 60 karetní balíček, decklist, kostky, žetony, podložky, talismany aj. + peníze na vstupné.

Během února máš tedy dostatek času, aby sis natestoval svůj balíček – nezapomeň si tam přidat nové karty z Ultra Prism! Vybav se vším potřebným, vezmi si své karty na výměnu a přijď si zahrát! Turnajový březen a duben na tebe čeká!

 

  • 3.3.      League Cup Praha - Černý rytíř - formát: standart - vstup 180kč - ceny 2 boostery na hráče
  • 10.3.    League Cup Bratislava - Ihrysko - formát: standart - vstup 5 euro - ceny 1 booster na hráče
  • 11.3.    League Cup Bratislava - Funtastic - formát: standart - vstup: bude oznámeno - ceny: bude oznámeno
  • 17.3.    Speacial Championship Praha – Hotel Clarion Congress – formát: standart – vstup ZDARMA 24.3. League Challenge Praha - Černý rytíř - formát: standart - vstup 100kč - ceny 1 booster na hráče– velmi bohaté ceny vč. peněz
  • 25.3.    League Cup Praha - Mephit - formát: standart - vstup 220kč - ceny 2 bostery na hráče
  • 31.3.    League Challenge Praha - Mephit - formát: expanded - vstup 110kč - ceny 1 booster na hráče
  • 1.4.      League Challenge Praha - Černý rytíř - formát: standart - vstup 100kč - ceny 1 booster na hráče
  • 7.4.      League Cup Liberec - formát: expanded - vstup: bude oznámeno - ceny: bude oznámeno
  • 9.4.      (pondělí) League Challenge Praha - Mephit - formát: expanded - vstup 100kč - ceny 1 booster na hráče

 

 
Nahoru