banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Buzzwole / Garbodor

Hlavním útočníkem tohoto balíčku je Buzzwole-GX jakožto základní bojový Pokémon se 190HP. První útok, Jet Punch, dává za jednu energii 30 zranění do aktivního Pokémona a 30 zranění do jednoho soupeřova Pokémona na lavičce. Za jednu energii to není vůbec špatné, je to ideální jak do začátku (nepotřebujeme jej vyvíjet a stačí nám jen jedna energie), ale také i ke konci (neboť dokáže dorazit zranění Pokémony na lavičce). Knuckle Impact, jeho druhý útok, stojí tři bojové energie a dává 160 zranění s tím, že v dalším kole nemůže útočit. Dát za tři energie (popř. i více díky Strong Energy) 160 zranění základním Pokémonem (který má navíc velmi dobrý první útok za jednu energii), je doopravdy silné. Znevýhodňující efekt se dá vyřešit např. pomocí Float Stone. Absobtion GX dává 40 zranění za každou kartu odměn, které ti zbývá. Zde je tedy jasné, že tento útok bude mít pravou value na začátku hry, kdy je schopný dát 240 zranění, což znamená vyřazení jakéhokoliv Pokémona. V pozdější fázi hry (poté, co vyřadíš jednoho soupeřova Pokémona-GX), už dává 160 zranění, což je tedy to samé jako Knuckle Impact a tedy se moc nevyplatí.

K dalším útočníkům se řadí Carbink BREAK. Nejdříve zmíníme obyčejného Carbinka, toho se schopností Safeguard, jež ho ochrání před útoky (jak efekty, tak i zraněním) od soupeřových Pokémonů-EX – to se během hraní určitě bude hodit. Samotný Carbink BREAK se využívá na jeho útok Diamond Gift, která ti umožní vytáhnout si dvě energie (jakékoliv, tedy i speciální), které si připojí k bojovému kamarádovi na lavičce. To nám pomáhá rychle nabít Buzzwoly, kterým takto můžeme přidat i Strong energie. Navíc se jedná o non EX/GX Pokémona, za jeho vyřazení se tedy bere jen jedna odměna.

Jako pomocník se v tomto balíčku hraje Garbodor na svoji schopnost Garbotoxin. Samozřejmě, že když budeme hrát proti Pokémonům-EX, tak jej nebudeme chtít vykládat, abychom měli aktivní Safeguard . O Garbodorech jsme toho více napsali v minulých článcích, tak se pro bližší rozbor podívej tam. Nesmí nám zde chybět ani Tapu Lele-GX.

Ze sestavy Trenérů zde máme základní sestavu, která je doplněna o Max Elixiry na rychlé nabití Buzzwolů, Float Stone na znegování negativního efektu, a Fighting Fury Belt na posílení Buzzwolů. Z energií nám zde nesmějí chybět Strong energie.

Jako příklad uvádíme sestavz od Natalie Shampay, která se s tímto balíčkem umístila jako druhá na turnaji St. Louis Regionals.

 

 
Nahoru