banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Garbodor / Drampa

Garbodorové se na herní scéně drží velmi dlouho. Prvním z nich je Garbodor ze sady BREAKpoint, který pomocí své schopnosti Garbotoxin dokáže zrušit všem Pokémonům jejich schopnosti (za předpokladu, že má u sebe Tool). Tento Ability-Lock je velmi nepříjmený a mnoho Pokémonů se bez něj pořádně nerozjede – není možné použít Tapu Lele-GX, Gardevoir-GX se nestíhá připravit. Tento Garbodor je v balíčku na schopnost. Dále zde máme Garbodora ze sady Guardians Rising, který pomocí svého prvního útoku, Trashalanche, dává 20 zranění za každý Item v soupeřově odhazovacím balíčku. Itemy jsou na rozjezd velmi důležití, např. takové Ultra Bally či vytahovací Itemy. Často se tak v soupeřově odhazovacím balíčku vyskytne pět a více Itemů, což je pro Garbodora útok za 100 zranění za jednu energii. Když soupeř nechce utržit tolik zranění, tak je nucen dané Itemy nehrát, což jej velmi spomalý.

Dalším důležitým Pokémonem tohoto balíčku je Drampa-GX ze sady Guardians Rising. U něj je velmi důležitý Big Wheel GX, který hráči zamíchá ruku do balíčku a poté mu lízne 10 karet – super proliz. Hlavní Pokémoni tohoto balíčku nemají GX, takže se nabízí jiný Pokémon, který jej použít smí. Navíc i jeho útoky najdou své využití – první útok Righteous Edge jej bude otravovat zahazováním speciálních energií a útok Berserk dokáže dát 150 zranění (tento útok byl velmi důležitý proti Rayquazám, které na něj měli slabost, ty již ale na Standardu nejsou).

V tomto balíčku samozřejmě nemohou chybět Tapu Lele-GX, o kterých byla řeč výše. Toho lze ale zahrát pouze za předpokladu, že není ve hře Garbotoxin. Je to jediný Pokémon s Ability v tomto balíčku. Dále je v tomto balíčku nutné hrát Espeona-EX ze sady BREAKpoint na jeho první útok Miraculous Shine, který soupeři vrátí všechny vyvinuté Pokémony zpět do jeho ruky (jen to nejvyšší stadium) – vezměme si takovou Gardevoir-GX, která má na sobě 150 zranění – když použijeme teto Devolve útok, zbude nám Kirlia se 150 zranění, což je více než její životy a tím pádem je vyřazena za hry. Jak bylo řečeno výše, Twighlight GX dokáže Trashalanche celkem dobře rozbít a tak tento balíček potřebuje mít i další win kondici, kterou je právě devolve. Některé balíčky využívají i promo Tapu Koko na plošné útoky nebo Espeona-GX na jeho relativně silné útoky (60+30 dle počtu energií u soupeře nebo pomocí Divide GX 10 žetonů zranění kamkoliv), ti se ale opět liší balíček od balíčku.

Na obrázku můžeš vidět balíček od Torda Rekleva z Norska, který se s tímto balíčkem umístil na druhém místě na Regionals v Brémách.

 
Nahoru