banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Ho-Oh-GX

Tento balíček je velmi podobný Volcanionům, nicméně využívá trochu jinou strategii. Hlavním útočníkem tohoto balíčku je Ho-Oh-GX, který se hraje v kombinaci se supporterem Kiawe – ten nám totiž říká, že si v balíčku vyhledáš 4 ohnivé energie, které si připojíš k jednomu tvému Pokémonovi – a tím končí tvé kolo. Síla této myšlenky je v tom, že se stejně v prvním kole nemůže útočit → proto lze v prvním kole zahrát Kiaweho a onen efekt konce kola (tedy nemožnosti zaútočit) nás de facto neštve. Ve druhém kole máme ve hře základního Pokémona-GX se 190 životy, 4 energiemi a útokem za 180 zranění – to si myslíme, že jde. Samozřejmě to tak funguje za předpokladu Ho-Oh-GX a Kiawe na open hand.

Tento balíček dále využívá na útok Salazzle-GX, Stage1 Pokémona ze sady Burning Shadows. Jeho oba útoky dokáží být velmi ničivé. První útok, Diabolical Claws, který dává za dvě energie 50 zranění za každou kartu odměn, kterou sis vzal – tento útok je tedy čím dál tím silnější, čím více pokračuje hra, proto dokáže dát až 250 zranění za dvě energie. Druhý útok, Heat Blast, stojí dvě energie a dává 110 zranění bez dalšího efektu – je to rychlý agresivní útok. Sice zde nemáme další efekt, ale za dvě energie 110 zranění je dost dobré. Salazzle je tedy útočícím Pokémonem, který přichází na řadu ve chvíli, kdy nemáme ideální start v podobě Ho-Oh s Kiawem.

Součástí tohoto balíčku jsou dále karty z Volcanionů – máme zde klasického Volcaniona, samozřejmostí je i Volcanion-EX (pozor, jeho Steam Up neplatí pro Salazzla, který je Stage1 Pokémon), Turtonator-GX a také Tapu Lele-GX. Těchto Pokémonů se zde ale nehraje tolik (máme např. 1 Volcaniona, 2 Volcaniony-EX a 1 Turtonatora-GX) a oproti tomu hrajeme 4 Ho-Ohy-GX a 3-4 Kiawe, které potřebujeme dostat na open hand. Tento balíček není tolik stabilní (protože když mu to přijde – má téměř vyhráno, ale když mu to nepřijde, je to slabší a zachraňují to ostatní Pokémoni) a proto je častěji hraný Volcanion deck.

Na obrázku můžeš vidět balíček od Benjamina Cheynubrata z Německa, který se s tímto balíčkem umístil v TOP8 na Regionals v Brémách.

 
Nahoru