banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Jak chytat Pokémony?

Jak vůbec najít Pokémona?

V pravém dolním rohu můžeš najít radar, který ti ukazuje Pokémony, kteří se nacházejí ve tvém okolí. Ale pozor! Neukazuje směr, pouze okruh, v jakém se daný Pokémon nachází! Musíš být tedy opatrný a pozorný, abys daného Pokémona našel.

 

Jak si Pokémona chytit?

Poté, co narazíš na nějakého Pokémona, tak jej musíš chytit. Mobil ti začne vibrovat a Pokémon se ti objeví na obrazovce. Pokémona se pokus chytit co nejrychleji a ideálně na první pokus, jinak se můžeš stát, že ti uteče! Doporučujeme se také moc nepohybovat. Svým prstem se dotkni Poké Ballu a hoď jej na Pokémona – musíš mířit přímo! Když se netrefíš nebo z Poké Ballu uteče, musíš to zkusit znovu. S přibývajícími levely budeš mít možnost použít i lepší bally, jako např. Great Ball. Každý Pokémon je při chytání obklopen různě barevným kruhem, který značí obtížnost chycení Pokémona:

  • Zelený kruh – Pokémona lze chytit snadno
  • Oranžový kruh – Pokémona lze chytit obtížněji
  • Červený kruh – Pokémon se chytá těžko, je zapotřebí využít lepších Ballů, Berry a lepšího způsobu chycení

Z počátku bys neměl mít problémy s chytáním Pokémonů. Budou se objevovat obyčejní Pokémoni na nižším levelu, ale čím budeš mít více Pokémonů a sám budeš na vyšší úrovni, tím budeš narážet na vzácnější a silnější Pokémony, kteří se chytají obtížněji. Samozřejmě doporučujeme mít daný kruh kolem Pokémona co nejmenší – máš s Poké Ballem větší přesnost.

CurveBall

K čemu slouží Razzberries?

Razzberries, maliny, slouží k naklonění si Pokémona. Pokud narazíš na Pokémona, který je vzácný nebo hůře chytitelný, doporučujeme na něj použít malinu a tím si zvýšit šanci na jeho chycení.

Co je to Curve Ball?

Není to žádný nový typ ballu. Jedná se pouze o způsob hození ballu – jakéhokoliv (Poké Ballu, Great Ballu i dalších). Curve Ball si vytvoříš tak, že budeš ballem chvilku točit v malých kruzích, až budou kolem něj hvězdičky – tím máš tvůj ball dostatečně roztočený a po hození (doporučuje házet trošku stranou, protože se při letu trochu zatočí) máš větší šanci na chycení i získání více zkušeností. Nicméně to vyžaduje trochu zkušeností, abys dokázal chytat Pokémony tímto způsobem.

 
Nahoru