banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Mistrovství světa je za dveřmi!

Mistrovství světa klepe na dveře, tak se na něj pojďme podívat!

Obecné informace

Mistrovství světa v Pokémonech se tento rok koná v Nashvillu ve státě Tennessee (USA) a to v termínu 24.-26. srpna. Nejlepší hráči z celého světa se sjedou poměřit své síly v Pokémon karetní hře, video hře a Pokken Tournament a získat hodnotné odměny o celkové sumě více jak 10.000.000 korun!

Jedná se o unikátní turnaj, kterého se mohou účastnit pouze pozvaní hráči. Pouze ti hráči, kteří se probojovali mnoha turnaji v průběhu celé sezony 2018 získají své křeslo na tomto prestižním turnaji. Ostatní nepozvaní hráči jsou samozřejmě vítáni jako pozorovatelé celé víkendové akce. Mohou tak vidět souboje naživo, popř. se zúčastnit vedlejších turnajů, které se v průběhu těchto tří dní budou konat. O vedlejších turnajích bude napsáno dole.

Tato velkolepá událost začne v pátek 24. srpna, a to jak pro hráče karetní hry, tak i video her. Ti nejlepší hráči, kteří dokázali získat za své unikátní výsledky pozvánky rovnou do Druhého dne, se do turnaje zapojí až v sobotu. Nakonec se v neděli bude konat velkolepé finále.

Vše můžeš sledovat na stránce twitch.tv/team/Pokemon, kde budou probíhat 4 streamy na jednou – jeden na TCG, druhý na VG, třetí na Pokken a poslední na hlavní stage (který bude zahrnovat i uvítací ceremonii v pátek ráno). Na tento stream se tedy můžeš koukat od pátečního rána do nedělního večera.

Hráči se mohou také těšit na Pokémon Center, velikánský obchod s mnoha a mnoha produkty, které se nedají jinde na světě získat. V Pokémon Centru se pravidelně stojí dlouhé fronty, ale stojí to za to.

 

Odznak a registrace

Každý návštěvník této události – a to jak účastník, tak i pozorovatel – musí získat speciální odznak, aby mohl být v prostorách turnaje přítomen. Pro získání odznaku se musí hráč zaregistrovat online. Pro pozorovatele je získání odznaku zpoplatněno za 10$. Více o registraci se dozvíš ZDE.

 

Vedlejší turnaje a Nashville Open

Vedlejší turnaje, neboli Side Events, jsou malé turnaje pořádané v průběhu celé akce. Účastnit se jich mohou pouze hráči, kteří mají platný odznak účasti. Jedná se o velmi rozmanité turnaje (nejedná se pouze o jeden typ turnaje), které se konají při shromáždění se určitého počtu hráčů s možností vyhrát boostery. Mezi ten nejzajímavější vedlejší turnaj se řadí Nashiville Open, který se bude konat jak pro hráče karetní hry, tak i video hry. To největší lákadlo pro hráče je možnost získat slušný počet Championship Points – tento turnaj je ohodnocen stejně Regionals, a tyto body se započítávají do sezony 2019. Pro hráče je to tedy výborný způsob, jak začít řádně novou sezonu!

 

Jak se do turnaje dostat?

Jak již bylo zmíněno, tento turnaj je určen pouze pro pozvané hráče. A jak je možné se na tento turnaj kvalifikovat? V zásadě se jedná o to získat dostatečný počet Championship bodů, které se získávají za umístění na turnajích (a čím větší turnaj a čím lepší umístění, tím více bodu hráč získá). Pro mnoho hráčů, zejména těch z Evropy, to znamená, že musejí sjet nejenom všechny lokální turnaje, na kterých se ke všemu musejí dobře umístit, ale také jezdit po zahraničních velkých turnajích, kde se musejí snažit získat co nejvíce bodů. Pozvánka na Mistrovství světa je taková odměna za celoroční snažení, které hráč předvedl v průběhu celé sezony. Kolik bodů je tedy nutné získat? Počet se liší podle regionu (máme celkem 5 regionů – USA a Kanada, Evropa, Latinská Amerika, Oceánie a Jižní Afrika) a také podle věkových kategorií (Junioři často musejí získat méně bodů než Masteři). Nás samozřejmě zajímá region Evropa, pro který je shodně vyžadováno ve všech věkových kategoriích získat v průběhu sezony 250 Championship bodů (tento počet se oproti minulému roku snížil).

Pro ty nejlepší hráče z nejlepších existuje i takzvaná pozvánka do Druhého dne. Tuto pozvánku získá TOP XY nejlepších hráčů daného regionu (pro Evropu je to TOP22 nejlepších hráčů s nejvíce Championship bodů). Tito hráči se nemusejí probojovávat Prvním dnem a rovnou mají lepší pozici. Těchto hráčů je nicméně jen malý zlomek ze všech.

Jeden ze způsobů, jak se kvalifikovat, je také získat pozvánku rovnou na minulém Mistrovství světa – ti nejlepší, kteří na Mistrovství světa ukáží své zkušenosti a podaří se jim se umístit velmi dobře, mají zaručenou účast na příštím Mistrovství světa.

Kdo z Čechů se kvalifikoval?

Čechům se stejně jako minulý rok celkem dařilo. Hned 4 hráči se kvalifikovali do Druhého dne – na 13. místě v Evropě Tomáš Just (1081 bodů), 14. místo Miloslav Poslední (1072 bodů), 16. místo Martin Janouš (1020 bodů) a na 17. místě Ondřej Škubal (1017 bodů). Ze slovenských hráčů se na 19. místě umístil Kristian Hodas s 905 body.

V Prvním dni se z Čechů budou muset poprat Patrik Bartošovič (28. místo, 633 bodů), Petr Janouš (110. místo, 316 bodů), Phing Nguyen Hai (128. místo, 304 bodů), Zdeněk Zajíček (171. místo s 268 body), Patrik Holler (176. místo s 267 body), Martin Bělohlávek (194. místo s 259 body), Miloslav Suchanek (209. místo s 254 body) a Ondra Kujal (213. místo s 252 body). Ze slovenských hráčů se jedná o Juraje Schrojfa (108. místo s 319. body) a Alexe Frindta (155. místo s 282 body)

Co se týče seniorů, i zde máme své zástupce. Štěpán Suchánek na 16. místě s 620 body a Vojtěch T. Na 22. místě s 572 body mají zaručenou účast ve Druhém dni. Ze Slováků se jedná o Jakuba Skaláka (17. místo s 612 body), který bude taktéž bojovat ve Druhém dni. Dále zde máme Denise Bartka na 45. místě s 337 body.

Z Juniorů se na Druhý den může těšit Lukasimo na 12. místě s 780 body. Na smutném 23. místě se umístila Marie Sevčíková s 452 body. Mezi slovenskými hráči se dobře umístil Adam Polak na 6. místě s 1112 body, na 10. místě Šimon Belanyi s 842 body, Patrik Polak na 14. místě s 604 body – ti všichni se účastní rovnou Druhého dne. Na 51. místě se nachází Lukas Malovec s 265 body.

Jak můžeš vidět, česká a slovenská výprava je tedy velmi hojná. Není na 100% zaručené, že se všichni na Worlds objeví (přeci jen, je to celkem nákladný výlet, ale po celoročním snažení si to zaslouží), takže doufáme, že nikdo nepropásne svou šanci bojovat o titul Mistra světa! Hráčům přejeme co nejvíce štěstí a doufáme, že si odvezou pořádnou výhru a dobré umístění!

 
Nahoru