banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Pokemon GO - Pokémoni z 2. generace jsou tu!

Pokemon GO 2. generace

Ve středu 15. února jsme se ve hře Pokémon GO dočkali velkého updatu, přičemž tou nejdůležitější změnou je přidání nových Pokémonů z druhé generace – oblast Johto, hry Gold & Silver.

Několik málo Pokémonů z 2. generace bylo dostupných už před tímto updatem – jednalo se o několik Baby Pokémonů, které bylo možné získat z vajíček. Ale to fanoušky Pokémon GO neuspokojilo a bylo pouze otázkou času, něž k nám dorazí i zbytek …

Při spuštění hry se hráči ukáže úvodní obrázek s informací, že bylo do hry přidáno více jak 80 nových Pokémonů z oblasti Johto. To znamená, že je možné nejen chytit nové Pokémony, jako např. startéry Chikoritu, Totodila a Cyndaquila, dále také Murkrowa, Woopera, Spinaraka, Ledybu či Swinuba, ale je také možné nechat si vyvinout některé Pokémony z 1. generace do nových Pokémonů z 2. generace – např. Onixe na Steelixe, Scythera na Scizora, Chansey na Blissey, Golbata na Crobata a další … Takže nejen chytání nových Pokémonů, ale také získání i některých starších má smysl, protože i z nich je možné získat další, nové Pokémony – a mít je tak chycené všechny!

Tito Pokémoni se nicméně chovají úplně jinak než Pokémoni z 1. generace! A jak? Mají zcela nové pohyby a cestují po celém displayi, takže je i těžší je chytit. Proto byly do této hry přidány dva nové druhy berries – Nanab berry způsobí to, že je Pokémon zpomalen a je tedy jednodušší jej chytit. Toto berry je dobré využít právě na tyto nové Pokémony. Druhým novým berry je Pinap berry, díky kterému hráč získá dvojnásobek candy za chycení Pokémona – což je maximálně super! Jinak jen upozorňujeme, že za chycení Základního Pokémona získáš tři candy, za Stage1 získáš pět candy a za Stage2 získáš deset candy – pokud tedy použiješ Pinap berry na Stage2, získáš rovnou 20 candy daného Pokémona! Ale pozor – na jednoho Pokémona můžeš použít pouze jedno berry! Takže si dobře zvaž, jestli chceš mít větší šanci na chycení nebo získání většího počtu candy!

Dále ve hře proběhly pouze menší úpravy, jako např. zlepšení fungování v Apple Watch, možnost měnit design své postavy, vylepšení hudby aj. Celkem příjemnou změnou je i to, že byly přidány nové Gymy a PokéStopy!

Pokud jsi někdy bojoval v Gymu, tak určitě víš, že tvůj Pokémon má své útoky – konkrétněji jsou dva, jeden klasický, obyčejný a druhý ten, který si musíš nabít. A s tímto updatem se útoky těchto Pokémonů mění – u některých se mění pouze jeden, u některých oba dva. U některých silnějších se i změnil počet rámečků, které je potřeba nabít, aby bylo možné útok použít (např. ze dvou na tři).

Eevee se dočkala nových dvou eeveelucí – tím je Espeon a Umbreon. U Jolteona, Flareona a Vaporena šlo tuto eeveeluci ovlivnit. Půjde to i u Espeona a Umbreona? Ano, jde to také. Pokud chceš mít Espeona, přejmenuj si Eevee na Sakura, pokud Umbreona, tak si ji přejmenuj na Tamao.

Takže co dodat – vyvinout si Pokémony z první generace na nové a hlavně vyrazit ven a jít chytat jako na začátku! Každý jich musí mít co nejvíce! O své nejlepší úlovky se můžeš s námi podělit na naší facebookové stránce: ZDE

Přidáváme také ještě video upoutávku od tvůrců

Pokemon GO 2. generace

Jan „Golem“ Forejt

 
Nahoru