banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Pokémon GO Research

Pokémon GO Research, neboli úkoly, které bude hráč plnit každý den! Pojďme se blíže podívat na tyto Research! :)

Pokémon GO se snaží čím dál více nabudit hráče k tomu, aby vydrželi u hry, a nebylo to jen hraní na pár dní, kdy po chvíli se může zdát, že hra nenabízí kromě levelování další progress. To si vývojáři dobře uvědomují, proto postupně přidávají do hry nové Pokémony, a dělají speciální eventy, kde se dají chytit vzácnější Pokémoni nebo snáze získat Stardust, Candy apod. Nicméně to není důvod, proč by hráč byl na 100% motivován hru zapnout každý den. Nyní k nám dorazila velká novinka, která přesně toto způsobí – každodenní úkoly zvané Research! V zásadě si Research můžeme rozdělit na dva druhy – Field Research a Special Research. Pojďme se podívat na jednotlivé z nich!

 

Field Research

Field Research jsou obyčejné, každodenní úkoly. Tyto úkoly můžeš získat vytočením z PokéStopu a zároveň můžeš dělat až tři Field Research. Jedná se o snadné úkoly (které si vyjmenujeme níže) a získáš za ně obyčejnou odměnu v podobě základních Itemů, které můžeš získat z PokéStopů nebo raidů. Podívejme se na jednotlivé  úkoly, které nás čekají.

Buddy získej určitý počet Candies prostřednictvím Buddy Pokémona.
Catch – nejširší škála úkolů spočívající v chycení Pokémona obecně, chycení určitého počtu určitého druhu Pokémona (ohniví, dračí aj.), použití Berries k chycení Pokémona nebo chycení Pokémona s Weather Boost.
Evolve – vyviň si určitý počet Pokémonů, vyviň si ohnivého Pokémona nebo si vyviň Magikarpa ( :D ).
Gymvyhraj určitý počet zápasů v Gymu nebo použij určitý počet superefektivních útoků v souboji.
Hatch – vylíhni určitý počet vajíček.
PokéStop – vytoč určitý počet PokéStopů (které jsi ještě neprotočil)
Power Up – dej si určitý počet Power Up na Pokémona.
Raid – vyhraj určitý počet raidů (o určité úrovni)
Reach – dosáhni určitého levelu nebo určité medaile
Special – Chytni si konkrétní počet konkrétního Pokémona (např. Ditta)
Throw – proveď určitý způsob hození Pokéballu (a v daném počtu, resp. i v řadě za sebou)

 

Jak můžeš vidět, některé úkoly budou veeeelmi snadné, nějaké zase mohou být obtížnější a můžeš se na nich zaseknout na nějakou dobu. Za každý splnění Field Research získáš odměnu.

K tomu navíc získáš za každý první splněný Field Research tzv. Razítko (stamp). Poté, co nasbíráš 7 razítek (tedy za nejméně týden, pokud budeš své Research plnil každý den), získáš od profesora Willowa speciální box (tzv. Research Breakthroughs) jakožto tvoji odměnu za pomoc s výzkumem, kterou jsi profesorovi Willowovi přinesl. Tento boxík bude obsahovat tři typy odměn – Stardust, záhadný předmět (zatím netušíme, co tam může být) a objeví se ti nějaký Pokémon (a to vč. Legendárních Pokémonů!). Toto už vypadá na pořádnou odměnu za tvé snažení.

A takto budou vypadat Field Research. Každý den máš možnost získat drobné odměny s tím, že po týdnu získáš odměnu větší. Tyto odměny ti dávají výhodu ve hře a její snazší plnění k vyšším levelům, takže je na každém hráči (a to zejména těch, kteří hrají hru free-to-play), aby těchto odměn  využíval a získával tak výhody, zcela zdarma.

 

Special Research

Special Research jsou již úkoly speciální, které se budou objevovat nárazově a nebudou pravidelné. Sami o sobě mohou mít zvláštní strukturu (nebude tak jednoduchá a přímočará jako u Field Research) spočívající v několika dílčích výzkumech (opět tím pomáháme profesorovi Willowovi), ale za to na tebe bude čekat speciální odměna, která bude celkem nářez! Vývojáři si pro nás rovnou jeden Special Research připravili, tak se na něj rovnou podíváme!

Mythical Discovery – cesta za Mewem!

Tento Special Research pojmenovaný jako Mythical Discovery je koncipovaný jako skupina celkem 8 výzkumů, které musíš splnit. Za každý splnění výzkum ti bude náležet odměna s tím, že poslední tvůj výzkum bude odměněn tím, že narazíš na mystického Pokémona Mewa! Pojďme se tedy podívat na jednotlivé výzkumy, které musíš splnit. Následující informace budou koncipovány v pořadí „Úkol“ - „Odměna“.

1. výzkum
 • Protoč 5 PokéStopů               500XP
 • Chytni 10 Pokémonů             500XP
 • Přesuň 5 Pokémonů               500XP
 • Bonusová odměna                  10x Great Ball, 1x Incubator, 3x Lure Module
Tento výzkum není nijak složitý a je to otázka pár minut. Bonusové odměny nejsou za danou náročnost vůbec špatné. 
 
2. výzkum
 • Získej 2 candy pomocí Buddy           1000XP
 • Hoď 10x Great Throw                       1000XP
 • Vylíhni 3 vajíčka                               1000XP
 • Bonusová odměna                             2000 Stardust, 20x Great Ball, 3x Incense
Dostáváme se do trochu těžších úkolů, ale stále je to úkol na celkem krátkou dobu. Na Buddy si vyber Pokémona, který je nejméně náročný na chození, např. Magikarp. To samé platí i pro vajíčka (pro rychlejší splnění úkolu doporučujeme použít nějaká „předchozená“, která čekají na evoluci). Na Great Throw doporučujeme zúžit výběr Pokémonů, které snadno chytíš díky velkým kruhům (např. Mr. Mime).
 
3. výzkum
 • Dosáhni 15. levelu                 1500XP
 • Bojuj 2x souboj v Gymu        1500XP
 • Bojuj 2x Raid                         1500XP
 • Bonusová odměna                  2x Star Piece, 1x Fast TM, 1x Charged TM
Zde by mohl být problém pro začátečníky s dosažením 15. levelu, nicméně věříme, že to problémy dělat nebude. Co se týče výher, je možné prohrát. Nemusí se jednat o výhry v řadě, takže prohra nevadí (pouze se nám prodlouží splnění výzkumu).
 
4. výzkum
 • Získej stříbrnou Kanto medaili          2000XP
 • Vyviň si 20 Pokémonů                       2000XP
 • Získej 5 Candy pomocí Buddy          2000XP
 • Bonusová odměna                             4000 Stardust, 20x Great Ball, 3x Lure Module
Stříbrnou Kanto medaili získáš za 50 chycených Pokémonů z první generace. Vývin Pokémonů by problematický neměl být. U Candy za Buddy platí to, co jsme řekli výše – vyber si Pokémona, se kterým je získáš nejsnáze (např. Magikarp, u kterého stačí 1km).
 
5. výzkum
 • Chytni Ditta                           2500XP
 • Hoď 20x Great Throw           2500XP
 • Chytni 10 Ghost Pokémonů   2500XP
 • Bonusová odměna                  15x Revive, 1x Lucky Egg, 1x Premium Raid Pass
Chycení Ditta může být složitější a může ti zabrat více času. Doporučujeme toto chytání ve skupině (větší šance, že na něj někdo narazí a pokud se tak stane, oznámí to i ostatním hráčům, kteří pomohou přiběhnout a chytit si jej). Chytit Ghost Pokémony by problém být neměl, hlavně v noci. Typy na Great Throw jsme uvedli výše.
 
6. výzkum
 • Vyviň si Magikarpa               3000XP
 • Bojuj v 10 Raidech               3000XP
 • Dosáhni 25. levelu                3000XP
 • Bonusová odměna                 6000 Stardust, 5x Rare Candy, 3x Incense
Magikarp může dát zabrat těm, kdo nemají žádné Candy (a Magikarp jich na evoluci potřebuje 400). Takže doporučujeme začít sbírat, pokud žádné nemáš! S Raidy by problém být neměl, dosažení levelu 25 by pro začátečníky mohlo být mírné zdržení, ale pokud se budou hře věnovat, neměl by to být problém.
 
7. výzkum
 • Chytni 50 Pokémonů za použití Berries        3500XP
 • Hoď 1x Excellent Curve Throw                    3500XP
 • Získej zlatou Kanto medaili                           3500XP
 • Bonusová odměna                                         8000 Stardust, 20x Ultra Ball, setkání s Mewem
Na splnění tohoto úkolu si musíš nasbírat dostatek Berries, což při pravidelném procházení PokéStopů nebude problém. Excellent Curve Throw doporučujeme provést na vhodném Pokémonovi s velkými kruhy, jako je např. Mr. Mime. Zlatou Kanto medaili získáš za 100 chyceních Pokémonů z první generace. V tomto výzkumu se nám podařilo zjistit, kde se nachází Mew. V příštím výzkumu jej budeme muset chytit!
 
8. výzkum
 • Chytni Mewa             4000XP
 • Bonusová odměna      10.000 Stardust, 20x Mew Candy, 1x Super Incubator

V tomto výzkumu narazíme na Mewa, kterého musíme chytit! Nemusíš se bát, že bys jej nechytil – chytíš jej určitě (máš 100% šanci na chycení), ale může se ti párkrát vyhnout.  Mewa může chytit i bez AR modu.

Tak a jsme na konci tohoto Special Research. Jak vidíš, je to celkem komplexní seznam úkolů, které musíš splnit, ale výhodou je, že jsi oceněn za každý z nich samostatně i bonusově s tím, že poslední odměny jsou už vážně skvělé – a to nepočítáme samotného Mewa, což je naprosto super psychický Pokémon, který má nadprůměrný útok (210) a nadprůměrnou obranu (210) se slušnými 170HP, což většinou byla slabina ostatních psychických Pokémonů. Takže Mew se ti bude ve tvé sbírce určitě hodit! A na závěr přidáváme pár hráčských postřehů.

 

Kde chytit Magikarpy v Praze – Sovovy mlýny na Kampě, břeh Vltavy směrem na metro Malostranská

Z čeho mohu získat Ditta – z Pokémonů Rattata, Pidgey, Zubat, Gastley, Sentret, Yanma, Hoothot, Zigzagoon, Tailow, Gulpin a Whismur

Když se nám nepodaří chytit Pokémona na Great Throw (vyskočí), ale poté se nám jej podaří chytit, započítají se nám i před Great Throw

Jak vyhrát 10 raidů s 1 (free) raid pasem – 9x prohraj (úmyslně) nebo vyskoč, vyhraj až 10. pokus

Chytání Mewa – nejsou zde kruhy, nekonečný počet Ballů na chycení

Každý PokéStop dává stejný Field Research všem hráčům – tzn. Některé dají lepší a některé horší a je možné vědět, které jsou které

Každý PokéStop dá pouze jeden Field Research za den

Vytočené úkoly se dají smazat a vyměnit za lepší

Smazané úkoly mohou být vytočeny znovu z původního PokéStopu

Úkoly se každý den mění

Jan „Golem“ Forejt

 
Nahoru