banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Přátelství a výměna Pokémonů v Pokémon GO!

Přátelství a výměna Pokémonů v Pokémon GO!

Ve čtvrtek 21.6. jsme se v Pokémon GO dočkali dost velkých změn – přidání tzv. Friends Systému a výměn. Máme toho hodně co probrat, tak se na to rovnou podíváme! :)

 

Přidání přátel

Přátelství je nový institut, který je pro mnoho funkcí ve hře důležitý. Prvním krokem je tedy vůbec nějaké přátele získat. Musíš tedy sehnat nějaké člověka, který hraje Pokémon GO. Návod na přidání přítele je následující – klikni na svého avatara → klikni na ikonu ‚Friends‘ → klikni na tlačítko ‚Add Friend‘. Každý hráč má přidělené vlastní unikátní číslo (kód). Své číslo dej kamarádovi, popř. ať on dá to své tobě a vlož to do příslušné kolonky. Druhé osobě, která má obdržet žádost, vyskočí hlášení, že obdržela žádost o přátelství, popř. Si toho můžeš všimnout pomocí růžového kolečka u tvého avatara.

Level přátelství

Pokud sis úspěšně přidal přátelé, máš půlku cesty za sebou. Celkem můžeš mít až 200 přátel, což pro někoho je až až, pro někoho zase málo. V seznamu přátel nejdříve uvidíš přátelé, kteří ti poslali dárek (a ty sis jej nevyzvedl) a poté jsou ti ostatní řazeni podle levelu přátelství. A cože jsou ty levely? Je to určitý stupeň přátelství, který reprezentuje to, jak moc jsi s daným člověkem v kontaktu – a vyšší level, tím více akcí s ním můžeš provádět. Máme celkem 5 levelů přátelství (u avatara to poznáš podle počtu srdíček). Za každou akci (např. obdržení dárku, výměna Pokémonů aj.) získáš jeden bod přátelství (za den můžeš u jednoho člověka získat max. 1 bod přátelství). Pojďme se podívat na jednotlivé levely.

  • Přítel (Friend) – 0 bodů – takto bude označen v počátku každý jiný hráč, se kterým jsi zatím žádnou akci neprovedl. Jediné, co zde můžeš udělat, je poslat mu dárek.
  • Dobrý přítel (Good Friend) – 1 bod – poté, co příteli pošleš dárek (a obdržíš tak 1 bod), se z vás stanou dobří přátelé. V tomto levelu si mezi sebou můžete vyměňovat Pokémony.
  • Výborný přítel (Great Friend)- 7 bodů – po 7 akcích, tedy min. po 7 dnech, se z vás mohou stát výborní přátelé. V tomto levelu máš následující výhody – za výměnu budeš platit méně Stardustu, při souboji v Gymu bude mít tvůj vyměněný Pokémon bonus v útoku a získáš navíc 1 Ball na Raidy
  • Ultra přítel (Ultra Friend) – 30 bodů – po měsíci se můžeš dostat předposlední level. Opět se jedná o výhody v podobě slevy na nutné placení Stardustu, bonus u útoku Pokémona v Gymu a 2 Bally na Raidy.
  • Nejlepší přítel (Best Friend) – 90 bodů – po třech měsících se konečně dostaneš na nejvyšší level. Zde získáš největší slevu na placení Stardustu, velký bonus u útoku Pokémona v Gymu a 4 Bally navíc při Raidech.

Dárky

Abys mohl navázat dobré přátelství, tzn. základ dávající nějaké výhody, musíš poslat dané osobě dárek.  Ten můžeš získat z klasického protočení PokéStopu a Gymu (stejně jako ostatní věci) s tou výhodou, že ti nezabere žádné místo v batohu. Maximálně u sebe můžeš mít 5 dárků a nedají se smazat – takže doporučujeme je rovnou posílat přátelům. Ty sám můžeš poslat dárků neomezeně (každé osobě ale jen jeden za den), sám jich můžeš za den obdržet maximálně 20. Pro poslání dárků musíš jít do svého seznamu přátel, otevřít si přítele a budeš zde mít kolonku ‚Send a Gift‘. Výhodou je (oproti výměnám Pokémonů), že nemusíte být v těsné blízkosti – dárek můžeš poslat bez ohledu na vzdálenost. Co všechno může být obsahem dárku? Jedná se o Great Bally, Ultra Bally, Hyper Potiony, Max Revive a Pinap Berry – ale to nejdůležitější jsou 7km vajíčka, ze kterých se líhnout Alolan Pokémoni (Pokémoni ze 7. generace Pokémonů z oblasti Alola, kde se nacházejí Alolan verze Pokémonů z první generace Pokémonů z oblasti Kanto). Jedná se tedy o způsob, jak získat Pokémony ze 7. generace (zatím máme Pokémony Alolan Sandshrew, Alolan Vulpix, Alolan Meowth a Alolan Grimer). U vajíček důležité vědět jednu věc – toto 7km vajíčko neobdržíš, pokud nemáš volné místo na vajíčka. Pokud tedy chceš toto vajíčko, otevři si dárek poté, co se ti vylíhne poslední vajíčko, ale před tím, než protočíš PokéStop. Pokud obdržíš dárek, nemusíš jej ihned otevřít – pomocí křížku si to můžeš odložit (neboj, dárek se ti nevymaže). Dárky jsou jeden ze způsobů, jak si zvyšovat levely přátelství, navíc z nich padají celkem dobré odměny, takže rozhodně doporučujeme mít nějaké kamarády, se kterými si takto budete navzájem posílat dárky.

Výměna Pokémonů

Velmi důležitá funkce, na kterou jsme již dlouhou dobu čekali, neboť výměna Pokémonů je jedním ze základních znaků všech Pokémon her. Vůbec první podmínka pro možnost výměn je min. Trainer level 10. Na výměnu musíš být se svým přítelem v těsné blízkosti (do cca 100 metrů). Postup pro výměnu je stejný jako u poslání dárku – seznam přátel – konkrétní přítel – ikonka ‚Trade‘. Poté nám nastupuje nová fáze – speciální rozhraní a navazování kontaktu, neboť předchozí akce musíte udělat současně. Doporučujeme stát u sebe a dělat tyto akci pospolu. Vybereš si Pokémona, kterého mu chceš poslat, sám uvidíš, kterého ti posílá on (vč. základních informací o daném Pokémonovi – jméno, CP, HP). Při výměně dochází ke změně IV Pokémona – s vyššími levely přátelství si můžeš IV zvýšit, u Pokémonů s vyšším CP (nad 95%) jsou ale případy, že IV celkem dost kleslo. Za každou výměnu musíš zaplatit Stardust, který na obrazovce také vidíš. Pro určení výše jsou důležité mnohé faktory – level přátelství (čím vyšší level přátelství, tím méně platíš), jestli druhý hráč daného Pokémona již má nebo ne (pokud jej nemá, platí se mnohem více) a jestli se jedná o klasického nebo Special Pokémona (za Shiny nebo Legendary Pokémona se platí mnohem více). Za výměnu můžeš také získat až 4 Candy – a to podle místa, kde byl daný Pokémon chycen (čím dále od sebe daného Pokémona chytíme, tím více Candy získáme – podpora pro výměny u hráčů, kteří nejsou ze stejného města). Po potvrzení výměny (‚Confirm‘) je vše ukončeno. Jako u dárků, i zde máme jistá omezení. Za den můžeš vyměnit maximálně 100 Pokémonů (legendární a Shiny Pokémony pouze jednoho za den, spadají do speciální kategorie „Special Trade“). Nelze měnit Pokémony, kteří jsou: zranění nebo omráčení, obránci v Gymu, Buddy Pokémoni, Pokémony ve vajíčku a dále také Pokémony získané podvodem, popř. již jednou vyměněné Pokémony (každého Pokémona lze vyměnit jen jednou). V samostatné kategorii Pokémonů, kteří nejsou měnit, jsou i mystičtí Pokémoni, tedy zatím jen Mew.

A jsme u konce. Ještě doplníme, že spolu s tímto modem přišly i nové medaile – Idol (Staň se Best Friend s XY lidma), Gentleman (Vyměň XY Pokémonů) a Pilot (získej XY kilometrů vzdálenosti mezi jednotlivými vyměněnými Pokémony). Podle některých lidí je toto největší update v historii. My osobně bychom jej jako ten největší neřadili, nicméně je beze sporu pravdou, že jeho dopad na hru je obrovský – výměny Pokémonů jsou jedním ze základních pilířů celého Pokémon světa. Sami toto velmi oceňujeme. Pokud bys měl jakékoliv dotazy, hodnocení nebo připomínky, napiš nám na náš Facebook. Zde se také můžeš pochlubit svými výměnami, novými Pokémony, popř. Můžeš poslat svůj kód, aby si tě mohli přidat další přátelé, se kterými si můžeš posílat dárky a vyměňovat Pokémony. Přejeme hodně štěstí při otevírání dárků a dobré výměny! :)

 
Nahoru