banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Pre-release - Team Up

Jsi připraven na pre-release sady Team Up?

Již zanedlouho nás čekají po celé České a Slovenské republice pre-release turnaje s nejnovější sadou Team Up. Tato série turnajů začíná již 19. ledna a bude trvat zhruba do konce ledna. Pojďme se tedy v detailu podívat, na co se můžeš těšit!

Co je to pre-release?

Pre-release je speciální typ turnaje, který se mnohonásobně odlišuje od klasických turnajů jako jsou League Challenge nebo League Cup. Specialita tohoto turnaje tkví v tom, že si balíček, se kterým turnaj odehraješ, vytvoříš až na místě při konání turnaje. Jak je to možné? Na začátku turnaje totiž dostaneš čtyři boostery dané sady a tzv. Evolution Pack obsahující 22 karet. Evolution Pack slouží jako taková základní kostra Pokémonů a Trenérů, které poté doplníš o další karty z boosterů, kterých budeš mít celkem 40. Energie si do balíčku přidáváš z vlastní sbírky. Celkem tvůj balíček obsahuje 40 karet (a ne klasických 60). Poté, co si takto sestavíš balíček, jdeš již klasicky hrát. Pro detailnější pravidla doporučujeme podívat se na tento článek pre-release turnaje.

Co vše na tento turnaj potřebuji?

Díky tomu, že si balíček stavíš až na místě, ti odpadá základní povinnost mít s sebou svůj balíček spolu s decklistem – to na pre-release mít nemusíš. Za to ale s sebou musíš mít větší obnos peněz, protože dostaneš celkem dost karet, ze kterých stavíš balíček – vstupné se na těchto turnajích pohybuje kolem 700,- (ale věř nám, tato cena je adekvátní a vyplatí se s ohledem na to, kolik boosterů a nových karet celkově získáš). Krom hotovosti dále musíš mít své energie, které si do balíčku budeš přidávat. Doporučujeme mít s sebou také obaly, aby sis mohl nově otevřené karty rovnou vložit do obalů a tak je ochránit před poničením. Poté nezapomeň na klasickou výbavu v podobě házecí kostky, kostek / žetonů zranění na značení zranění, žetony speciálních kondic, nějakou tu podložku, pokud ji používáš, a POP ID.

 

Z jaké sady budou karty, ze kterých se bude stavět balíček?

Jedná se o sadu Team Up, která oficiálně vychází 1. února 2019 a obsahuje přes 180 karet. Jedná se již o 9. sadu z bloku Sun&Moon a zaměřuje se zejména na Pokémony z Kanta, neboť navazuje na relativně novou hru Pokémon Let‘s Go: Pikachu / Eevee, která před pár měsíci vyšla na konzoly Nintendo Switch a po světě ji hrají stovky miliony hráčů. Tato sada jako vůbec první přináší nový typ karet – Tag Team-GX.  Tento typ karty se vždy skládá ze dvou různých Pokémonů (Např. Magicarp & Wailord GX). Jedná se o základního Pokémona s obrovským počtem životů a jejich GX útok má speciální efekt navíc. Ten se projevuje v tom, že daný útok stojí X+ energií a má určitý efekt – pokud dáš pouze daný počet energií pro X (např. jednu nebo dvě), způsobí daný efekt. Ty se ale můžeš rozhodnout přidat k tomuto Pokémonovi několik energií navíc (to nám symbolizuje +) a pokud tak učiníš, útok má efekt navíc – a že je to pořádný efekt! Na druhou stranu je nutné podotknout, že to stojí třeba šest a více energií, což je znát. Aby tento typ Pokémonů neměl moc velkou výhodu oproti klasickým Pokémonům-GX, máme zde přidáno tzv. Tag Team Rule, které nám říká, že si soupeř v případě vyřazení daného Pokémona ze hry vezme rovnou tři odměny namísto klasickou dvou – a tři odměny už je dost, když hrajeme celkem na šest odměn (u pre-release navíc jen na čtyři!). Tato sada přichází s celkem šesti Tag Team Pokémony-GX a jsme moc zvědaví, jak se uchytí na herní scéně. V době tvoření článku zatím nebyly známi všechny karty, které se budou v anglické sadě nacházet (známé byly pouze japonské karty ze sady Tag Bolt, kterých bylo „pouze“ 95) a tak nejsem schopen důkladněji o jednotlivých kartách pohovořit. Na to si budeš muset počkat do klasického rozboru celé sady.

Závěr

Pre-release turnaje jsou mezi hráči velice populární a většina profesionálních hráčů na ně ráda chodí. Proč? Za prvé je to způsob, jak se dostat v předstihu jak dva týdny k novým kartám, jak si začít připravovat nové balíčky a strategie – karty je možné po skončení turnaje měnit a obohatit si tak dopředu sbírku. Za druhé se tyto turnaje vyplatí – je zde sice vyšší vstupné, ale po sečtení všech boosterů, které získáš, plus karet z Evolution Packu a promo karty ti vyjde, že se ti to za dané peníze vyplatí. No za třetí – jedná se o příjemné zpestření oproti klasickým turnajům, jako jsou League Challenge, kde se pre-release povětšinou chápou jako méně formální turnaje, během kterých mohou hráči trochu zvolnit tempo a nemusí to tak „tryhardit“ jako klasické turnaje. Navštívit pre-release se určitě vyplatí a doufám, že se na nějakém z nich ukážeš. Dole k tomu uvádíme přehledný seznam všech míst a termínů, kdy se dané turnaje budou konat. Pokud byl měl jakékoliv dotazy, obrať se na nás skrze náš Facebook. Přeji tedy hodně štěstí při rozbalování!

 

Přehled pre-release turnajů Team Up leden 2019

19.1. Praha Černý Rytíř (1) – 10:00
19.1. Praha Černý Rytíř (2) – 16:00
19.1. Liberec Svět Jotunheim (1) – 10:15
19.1. Trnava Fenix – noční hraní – 01:00
19.1. Pezinok (1) – 8:00
19.1. Bratislava iHRYsko (1) – 9:00
19.1. Bratislava iHRYsko (2) – 13:00
19.1. Trnava Fenix (1) – 10:00
 
20.1. Praha Černý Rytíř (3) – 10:00
20.1. Praha Černý Rytíř (4) – 16:00
20.1. Pezinok – 8:00
20.1. Trnava Fenix (2) – 10:00
 
22.1. Liberec Svět Jotunheim (2) – 15:30
 
24.1 Trnava Fenix (3) – 17:00
 
26.1. Praha Černý Rytíř (5) – 10:00
26.1. Praha Najáda (1) – 10:00
26.1. Praha Najáda (2) – 14:30
26.1. Bratislava iHRYsko (3) – 10:00
26.1. Bratislava iHRYsko (4) – 13:00
 
27.1. Praha Černý Rytíř (6) – 10:00
27.1. Praha Najáda (2) – 10:00

Bližší informace o turnajích najdeš ZDE nebo můžeš kontaktovat pořadatele přes stránky dané herny.

 
Nahoru