banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Rozbor Lost Thunder - klasičtí Pokémoni

Podívej se na rozbor klasických Pokémonů ze sady Lost Thunder! Co vše by ti nemělo scházet ve tvé sbírce?

V minulém článku jsme ti přinesli celkem podrobný rozbor Pokémonů-GX ze sady Lost Thunder. V tomto článku se zaměříme na ty klasické, tedy non-GX Pokémony. Úvod o této sadě jsme psali již v minulém článku, tak se můžeme rovnou vrhnout na rozbor jednotlivých karet, které mají svůj potenciál!

 

Meganium je travní Stage2 Pokémon, u kterého na první pohled vidíme, že jeji na útok Solar Beam, který stojí čtyři energie a dává 110 zranění, moc neužije. Spíše nás zaujala její schopnost, Quick-Ripening Herb, která ti umožní tuto schopnost použít jednou za kolo a dělá prakticky to, co Rare Candy – tedy pokud máš ve hře základního Pokémona a na ruce jeho Stage2 evoluci, tak ji můžeš rovnou položit na tohoto základního Pokémona. Tato schopnost ti určitě urychlí hru, ale díky tomu, že je Meganium sám Stage2 Pokémon, tak nepočítáme, že by se nějak hodně hrál.

Jumpluff je Stage2 travní Pokémon, který nabízí pouze 70HP, což je na Stage2 Pokémona velice málo. Ale jeho útok Lost March stojí jednu energii a dává 20 zranění za každého tvého Pokémona v Lost Zone. Co je to Lost Zone? Něco jako odhazovací balíček, ale karty, které se dostanou do Lost Zone, už nelze žádnými kartami vytáhnout zpět. To znamená, že pro silný Lost March potřebujeme co nejvíce Pokémonů v Lost Zone – s tím nám pomůže schopnost Skiplooma, jeho předchozí vývojové fáze, Floral Path to the Sky, která říká, že může položit Skiplooma i se všemi kartami do Lost Zone a najít si v decku Jumpluffa, kterého si položíš namísto něj – nejen tedy, že ti vyhledá přímo Jumpluffa, ale vždy ti dá 2 Pokémony do Lost Zone. Uvidíme, kolik karet ještě bude mít synergii s Lost Zone, ale Jumpluff má rozhodně potenciál, neboť za jednu energii dokáže dát 100 a více zranění, navíc je to non-GX Pokémon, za kterého si soupeř bere jen jednu odměnu.

Vespiquen je Stage1 travní Pokémon s 120HP, který má jediný útok Commanding Queen – ze jednu energii dá 120 zranění, ale pokud máš na lavičce méně jak 4 travní Pokémony, tak nedá zranění žádné. Do začátku je dobré zmínit i útok Combee, tedy Bee March, která ti za jednu energii vyhledá v balíčku další 3 Combee a dá ti je na lavičku. To je rozhodně dobrý start na to, jak si lavičku zaplnit. Dále to bude chtít další travní Pokémony, kteří by ideálně měli nějakou dobrou schopnost. Můžeme zmínit z této sady např. Grovila, který ti svou schopností hledá v balíčku travní Pokémony, nebo Shaymina, který ti léčí aktivní travní Pokémony. Vespiquen má rozhodně potenciál, dávat ze jednu energii 120 je nádhera a splnit podmínku zaplněné lavičky by taky nemuselo být nemožné. Vespiquen si rozhodně ve své kolekci nech!

Tapu Bulu je základní travní Pokémon se 130HP, který svým útokem Heavy Punch dává za dvě energie 20 zranění za každého soupeřova Pokémona na lavičce – tedy až 100 zranění, což nám u základního non-GX Pokémona přijde celkem jako slušné zranění. Wild Tackle už takový zázrak není, neboť dává za tři energie 120 a může sám sebe zranit, ale v případě nejvyšší nouze by se využít dal.

Typhlosion je ohnivý Stage2 Pokémon se 160HP. Jeho schopnost, Blazing Energy, ti říká, že tuto schopnost můžeš použít jednou za kolo – a díky tomu budou všechny tvoje energie prokudovat ohnivou energii namísto té původní. Jaký to má smysl? No, např. DCE nám najednou produkuje ne dvě bezbarvé, ale dvě ohnivé energie. Díky tomu mohou být některé ohnivé balíčky ještě rychlejší. Lost Flame dává za čtyři energie 120 a soupeři zahodí dvě energie od aktivního Pokémona do Lost Zone, což je takový průměrný útok. Typhlosionovi moc šancí nedáváme, ale rozhodně má zajímavou schopnost, která by se někdy mohla využít.

Houndoom je ohnivý Stage1 Pokémon. První útok, Nasty Plot, ti za jednu energii vyhledá v balíčku jakoukoliv kartu a dá ji do ruky – výhodou je, že ji nemusíš ukazovat soupeři. Druhý útok, Attack Operation, dává za dvě energie 50 zranění, pokud máš ale v ruce více karet než soupeř, tak dá 130 zranění, což za dvě energie není špatné. Samozřejmě to chce balíček přizpůsobit tomu, abys měl hodně karet na ruce, popř. Mít i sekundárního útočníka, kdybys tuto podmínku nesplňoval, ale jako levný balíček pro začátečníky by mohl obstát.

Victiny je základní ohnivý Pokémon se 70HP. Jeho útok, V-Beatdown, dává za dvě energie 20 zranění za každého tvého základního Pokémona ve hře, tedy až120 zranění. Potenciál tohoto Pokémona vidíme v některých Shrine of Punishment balíčcích, zejm. v kombinaci s Counter Energy, kdy jej takto můžeš dostat do hry celkem rychle. Pokud se navíc budou hrát travní balíčky, tak je toto zaručená karta ve Shrine of Punishment decích.

Primarina je Stage2 vodní Pokémon se 150HP, jejíž schopnost Harmonics ti umožňuje hrát za kolo dvě energie (pokud je připojuješ z ruky) namísto jedné. Útok Hypno Splash opět nic moc a jen na tuto schopnost se Primarina do decků zapojovat nebude, ale je to další ze zajímavých schopností.

Ampharos je elektrický Stage2 Pokémon, který svou schopností Unseen Flash zahodí dvě elektrické energie z ruky do Lost Zone – a pak paralyzuje soupeřova aktivního Pokémona. Paralýza je nejsilnější speciální kondice, ze které se soupeř na dané kolo dostane jen pomocí nějaké Itemu nebo schopnosti. Je zřejmé, že tuto schopnost nebudeš schopen využít každé kolo, ale ve strategické chvíli, dvou až třech kolech, ti dokáže vyhrát hru. Kombinuje se to např. S Raikouem z této sady, který svým útokem Lost Voltage za dvě energie dává 30 zranění, ale pokud máš v Lost Zone elektrickou energii, tak dá 120 zranění, což u základního Pokémona je celkem solidní. Split Bomb dá za dvě energie 50 zranění do dvou jakýchkoliv soupeřových Pokémonů. Je pravda, že 50 zranění není moc, ale máš možnost výběru do dvou Pokémonů, což za dvě energie není špatné.

Zebstrika je Stage1 elektrický Pokémon se 110HP, který by díky své schopnosti Sprint mohl najít univerzální využití v mnoha balíčcích. Ta ti totiž zahodí všechny karty z tvé ruky a lízne ti 4 karty z vrchu balíčku. Tato karta dokáže relativně dobře nehradit Octillery, která dolízávala do 5 karet a hrála se v mnoha balíčkách – zde máš garanci toho, že vždy dostaneš 4 nové karty. Je pravda, že občas si můžeš zahodit potřebnou kartu, ale musíš si zvážit, jestli ti to za 4 nové karty stojí. Zebstrika podle nás má díky této schopnosti šanci být univerzální prolízací kartou.

Xatu je psychický STage1 Pokémon se 100HP, který svým útokem Energy Gaze dává za dvě jakékoliv energie 30 zranění a koukne soupeřovi do ruky – pokud zde najde energii, tak dá celkem 90 zranění. Tento útok je tedy schopný za jednu DCE dát 90 zranění a navíc se kouknout soupeři do ruky, což ti dává velkou informační výhodu, se kterou jsi schopen pracovat a využít ji ve svůj prospěch. Psychic Sphere je slabší a moc využitelný nebude.

Espeon je psychický Stage1 Pokémon. Svým útokem Allure ti za jednu energii lízne tři karty, což v případě potřeby není vůbec špatné, tři karty přes útok se lížou málokdy (většinou je to jedna až dvě). Energy Crush stojí jednu psychickou energii a dává 20 zranění plus 20 za každou energii u všech soupeřových Pokémonů – díky tomu, že počítáme úplně všechny energie (a tím myšleno energie, ne energetické karty, tedy DCE se počítá za dvě energie), tak jsme schopni tímto útokem dát za jednu energii 100 a více zranění, což je opět nádhera. V některých balíčcích by se Espeon mohl osvědčit.

Unown je základní psychický Pokémon a vyšel v této sadě 3x. Každý z nich má naprosto unikátní schopnost DAMAGE / HAND / MISSING, která říká – pokud splníš jednu podmínku a Unown je tvým aktivním Pokémonem, tak jsi vyhrál hru. Co je to za podmínky? Mít na tvých Pokémonech na lavičce 66 zranění; mít na ruce 35 karet; soupeř bude mít v Lost Zone 12 a více Supporetů. Samozřejmě že je takovéto podmínky těžké splnit, ale splnit se dají. Nepočítáme, že balíček kolem Unowna se bude nějak moc hrát, ale for fun by se někde objevit mohl.

Sableye je základní psychický Pokémon s 80HP. První útok Quick Hunt ti umožňuje použít tento útok již v prvním kole a vyhledá ti jakoukoliv kartu, kterou ti dá na ruku. Do pomalejších decků, které potřebují konkrétní karty do comba, by se Sableye hodit mohl. Navíc stojí jakoukoliv energii a lze jej využít v jakémkoliv decku.

Giratina je základní Pokémon se 130HP, které se soupeř díky schopnosti Distortion Door nikdy nezbaví. Ta nám totiž říká, že pokud je Giratina v odhazovacím balíčku, tak si ji můžeš položit na lavičku plus navíc dát jeden žeton zranění na dva soupeřovy Pokémony na lavičce – Giratinu můžeš tedy donekonečna oživovat. Shadow Impact dává za tři energie 130 zranění a 4 žetony zranění do jednoho tvého Pokémona, což je takový průměrný útok, který by se i využít mohl.

Naganadel je základní psychický Pokémon se 130HP. Jeho schopnost Charging Up ti umožní jednou za kolo si připojit z odhazovacího balíčku jednu základní energii k tomuto Pokémonovi – díky tomu jsi schopen s tímto Pokémon ihned zaútočit. Turning Point dává za tři jakékoliv energie 80 zranění, ale pokud má soupeř přesně 3 zbývající odměny, tak dává 160 zranění. Ono už samo osobě 80 zranění není špatné, když vyložíš Pokémona, dáš mu DCE z ruky a jendu energii přes schopnost a můžeš tak ihned útočit. 80 zranění navíc je už jen super bonus. Naganadel se určitě hrát bude, navíc se jedná i o Ultra Beast Pokémona.

Alolan Persian je Stage1 temný Pokémon, který dává za 0 energií 90 zranění mínus 30 za každou energii u soupeřova aktivního Pokémona. No, dávat zadarmo 90 zranění je naprostý luxus. Samozřejmě musíme docílit toho, aby byl soupeř bez energií, což se přes určité Itemy typu Enhanced Hammer i dá zvládnout. Nepočítám, že by se Alolan Persian nějak moc hrál, ale za zmíňku rozhodně stojí. Když už jsme u útoků zadarmo, rovnou zmíníme i Alolan Dugtrio, které zadarmo dává přes útok Digging Dash 60 zranění, které není ovlivněno slabostí a odolností.

Scizor je metalový Stage1 Pokémon se 120HP, který se svou schopností Exoskeleton s každým útokem do něj ochrání před 30 zraněními, což se zejm. U slabších útoků (typu 60 zranění na útok) celkem projeví. Special Blow stojí dvě energie a dává 60 zranění, pokud má ale soupeř u aktivního Pokémona speciální energii, tak dává 130 zranění, což opět za dvě energie u Stage1 non-GX Pokémona není vůbec špatné.

Magearna je základní metalový Pokémon s 90HP. Její využitelnost by byla opět v nějakém balíčku Shrine of Punishment, která by cílila na slabost některých Pokémon. Útok Energy Press dává za dvě energie 30+20 zranění za každou energii u soupeře, dokáže se tedy snadno dostat na 90 zranění, což při započtení slabosti můžeš snadno znamenat OHKO. Pokud se ale na scéně nebudou objevovat Pokémoni se slabostí na metalové Pokémony, Magearna se moc hrát nebude …

Gardevoir je Stage2 vílí Pokémon se 130HP. První útok, Briliant Search, ti za jednu energii vyhledá tři jakékoliv karty v balíčku, což ti může rozhodně zachránit hru. Sensitive Ray stojí tři energie a dává 70 zranění, ale pokud jsi tuto kolo zahrál Supportera, tak dá 160 zranění. Na tento útok můžeš využít DCE, takže jsi schopen za dvě energie dávat 160 zranění, což není vůbec k zahození. O Supportery bys na ruce neměl mít nouzi.

Ho-Oh je základní bezbarvý Pokémon se 130HP. Jeho útok, Rainbow Burn, stojí tři jakékoliv energie a dává 30 zranění plus 30 za každý rozdílný typ základní energie u tohoto Pokémona. V různě barevné balíčku jsi tak schopný dát 120 zranění tímto útokem. Ho-Oh se určitě hrát nebude, ale je to zajímavý efekt útoku.

Tak a dostali jsme se na konec této sady. Jak můžeš vidět, tato sada nabízí poměrně hodně obyčejných Pokémonů, kteří mají velký potenciál na to, aby se pravidelně objevovali na turnajích. Je pravdou, že se svou silou nedokáží vyrovnat Pokémonům-GX, ale zase soupeř musí vyřadit 6 takovýchto Pokémonů a nejen tři. V této sadě nalezneme celkem dost Stage1 Pokémonů, kteří jsou schopni za jednu až dvě energie (na což se dá využít Counter Energy nebo Double Colorless Energy) dát 100-160 zranění, s využitím Choice Band a Shrine of Punishment jsme schopni se dostat i na OHKO pro silnější Pokémony, i např. Pokémony-GX. Takže některé karty doporučujeme rozhodně mít – jako např. Jumpluff, Vespiquen nebo Zebstrika, kteří se určitě využít dají. Pro začínající hráče tato sada nabízí celkem dost levných silných útočníků než strašně komplikovaných kombinací. Tato sada je velice rozsáhlá a jsme moc rádi, že má co nabídnout, že se nejedná o sadu, kde by bylo hratelných jen pár karet, ale díky své rozsáhlosti sady by je bylo obtížné získat. V příštím článku se podíváme na rychlý rozbor Prism Star karet.

 
Nahoru