banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Silvally / Metal

Silvally / Metal

Základním Pokémonem tohoto balíčku je Silvally-GX. Jedná se o metalového Stage1 Pokémona s 210HP. Jeho schopnost, Gyro Unit, nám říká, že tvoji základní Pokémoni mají cenu za ústup 0 energie – všichni tvoji ostatní Pokémoni budou mít zdarma ústup. Nemusíme tedy řešit nějaké Float Stony a tak. Gyro Unit se určitě ve hře hodí. Turbo Drive, jeho první útok, stojí tři jakékoliv energie a dává 120 zranění s tím, že z odhazovacího balíčku vytáhne energii, kterou si připojí k Pokémonovi na lavičce. Budeme vycházet z toho, že u Silvallyho chceš mít vždy DCE, tedy tento útok stojí dvě energie. Za dvě energie 120 zranění a ještě si nabít Pokémona na lavičce je dost dobré. Rebel GX stojí tři energie a dává 50 zranění za každého soupeřova Pokémona na lavičce – tedy až 250 zranění, což je dost velká pecka.

A vedle Silvallyho zde máme metal. Co to je? De facto všechno možné, co je základní Pokémon a má to obstojný útok, který stojí metalové, popř. Jakékoliv energie. Je velmi těžké stanovit nějakou obecnou verzi tohoto decku, neboť skoro každý balíček to hraje trochu jinak a to nejčastěji po jedné kopii. Takže zde uvedeme přehled toho, jaké Pokémony do tohoto balíčku můžeš zařadit. Registeel je Pokémon, na kterém se shodnou de facto všechny balíčky (ze sady Crimson Invasion). První útok Turbo Arm stojí jednu energii a dává 30 zranění + si vytáhne jednu energii z odhazovacího balíčku, kterou si rovnou připojí a druhý útok Iron Head dává za tři energie 90 zranění. Cobalion ze sady Steam Siege nabízí dva útoky – Quick Guard tě ochrání před soupeřovými základními Pokémony a Revenge Blast dává 30+30 zranění za každou odměnu, co si soupeř vzal. Kartana-GX se hodí jak na svoji schopnost Slice Off, která soupeři zahodí speciální energii, tak i na útok Gale Blade, která dá sice za tři energie 70 zranění, ale za to se schová zpět do balíčku. Navíc i Blade GX, který si automaticky vezme jednu odměnu, dokáže nejednou vyhrát hru. Některé balíčky hrají i Drampu-GX, některé zase Turtonatora-GX, některé zase Necrozmu-GX, Genesecta-EX, Giratinu aj. Jak říkáme, jedná se Pokémony podle každého hráče a velmi často jsou velmi rozmanité.

Některé balíčky také hrají 2-2 Zoroarka-GX, protože je to super agresivní Pokémon a zde se nám nevíc hodí i jeho zahazovací schopnost na efekt od Silvallyho.

Při stavbě tohoto balíčku nezapomeň kromě základní sestavy trenérů i na Memory Tooly, které Silvallymu budou měnit jeho podstatu, pomocí čehož dokáže snadno reagovat na soupeřovy Pokémony. Tento balíček má velkou výhodu proti Gardevoirám a to díky jejich slabosti na metalové Pokémony. 

Na obrázku můžeš vidět balíček od Zakary Krekeleva (Spojené státy), který se s tímto balíčkem umístil na druhém místě na European Internationals.

 
Nahoru