banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Tapu Bulu-GX / Vikavolt

Tapu Bulu-GX je promová karta, popř. FA karta ze sady Burning Shadows. Horn Attack je velmi průměrný útok, který dá za jednu energii 30 zranění – to nikoho neosloví. Druhý útok, Nature‘s Judgement, stojí tři energie, dává 120 zranění s tím, že můžeš od tohoto Pokémona zahodit všechny energie – pak tento útok dá celkem 180 zranění. 180 zranění od základního Pokémona za tři energie – to už jde ne? Tapu Wilderness GX stojí také tři energie, dá 150 zranění a sám sebe kompletně vyléčí, což se také může v určitých situacích hodit. U tohoto Pokémona také musíme zmínit jeho nulovou slabost na jakéhokoliv Pokémona – tedy i Volcanioni, kteří jsou ohniví, nemají proti Tapu Bulu automatickou výhodu.

Tapu Bulu-GX by nicméně nebyl tak silný, kdyby neměl Vikavolta ze sady Sun&Moon. Ten je pro tento balíček důležitý díky své schopnosti Strong Charge, která říká: Jednou za tvé kolo si můžeš v balíčku vyhledat travní a elektrickou energii, kterou si připojíš k tvým Pokémonům jakkoliv budeš chtít. Určitě sis u Tapu Bulu řekl: „180 zranění je hezkých, ale vždyť zahodím tři energie! Jak to budu stíhat nabíjet?“ A zde je odpověď. Vikavolt ti schopností přidá dvě energie a ty si z ruky dáš jednu – a můžeme znovu využít Nature‘s Judgement. Tento balíček musí samozřejmě využívat Energy Recycler na to, aby měl dostatek energií v balíčku, které lze pomocí schopnosti vyhledat. Útok Vikavolta je dost slabý – za čtyři energie dá 150 zranění a stojí jej to tři energie – to dokáže dát Tapu Bulu-GX jako základní Pokémon za méně energií více zranění.

Součástí tohoto balíčku je i Mew ze sady Fates Collide, který díky své schopnosti může využít útok jakéhokoliv tvého základního Pokémona (musí mít u sebe dostatek potřebných energií jako u originálního útoku). Pomocí něj lze tedy využívat Nature‘s Judgement. Proč jej využít? Zaprvé máme dalšího útočníka. Za druhé máme útočníka, který není EX nebo GX → neberou se za něj dvě energie. Za třetí zde máme útočníka s další podstatou, tedy psychickou, čehož se dá často využít (např. proti Espeonovi-EX).

Na obrázku můžeš vidět balíček od Patrika Bartošoviče z České republiky, který se s tímto balíčkem umístil v TOP8 na Regionals v Brémách.

 
Nahoru