banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

TOP 5 KARET - LOST ORIGIN

Nový set Lost Origin už je nějakou dobu venku. Obsahuje téměř 250 nových karet, které značně mohou změnit průběh hraní. Set znovu oživil mechaniku tzv. Lost Zone, tedy zvláštního druhu odhazovacího balíčku, kam když se vaše karta dostane, už se nebude moci vrátit do hry. Set obsahuje 6 nových Vstar karet, 3 Radiant Pokémony, 3 vzácné a krásné Alt Arty a spoustu dalších Secret Rare karet. Které karty jsou však ty nejlepší? V tomto souhrnu se vám pokusíme nabídnout TOP 5 karet, které si myslíme, že jsou nejlépe použitelné.

1. Colress´s Experiment

Colress je postava z generace XY, kde byl u týmu Plasma jako vědec. Tato karta vám umožní podívat se na vrchních pět karet vašeho balíku a vybrat si z nich tři, zbytek pak putuje do Lost Zone. Ač se může zdát, použití této karty trochu riskantní (můžu totiž přijít o důležité karty, které pak nemám, jak vrátit zpět), tak při správném použití může být z této karty skvělý pomocník, pro mnohé decky, které s Lost Zone pracují. Například Giratina Vstar, která pro svůj mocný Vstar útok potřebuje mít alespoň 10 karet v Lost Zóně.

2. Hisuaian Zoroark Vstar

Původní Zoroark pochází ze setu XY a je to temný Pokémon, jeho Hisuiský protějšek je pak Pokémonový duch. V čem tedy přesně spočívá jeho výhoda? Dokáže útočit za dvě bezbarvé energie, které mu můžete dodat velmi rychle díky Double Turbo Energy. Poté útočí 50x za každého zraněného Pokémona na vaší lavičce, proto by se dal hrát s novým Gengarem, který přišel též v tomto setu. Dále nám může pomoci stadion Gapejow Bog ze setu Astral Radiance, který dává zranění na Pokémony, které chcete posadit na lavičku. Pokud dokážete mít na lavičce pět Pokémonů, Zoroarka Vstar v aktivu a na všech alespoň jeden damage counter, dokáže Zoroark útočit až za 300. K šikovnému přesunu zranění mezi vlastními Pokémony může také hezky posloužit nová karta Damage Pump.

3. Giratina Vstar

Giratina je drak a duch zároveň. Ze spousty důvodů lze Giratinu považovat za nejagresivnějšího útočníka celého setu. Za prvé je to drak, nemá tedy žádnou slabinu. Za druhé má dva útoky, kterými se dokáže zbavit téměř čehokoli. První útok Lost Impact útočí za 280 a odhazuje dvě energie do Lost Zone. Ovšem její Vstar útok je zajímavější, za pouhé dvě enegie (pokud máte 10 a více karet v Lost Zone) KnockOutuje cokoli, co má váš oponent v aktivní pozici. Ač se může zdát, že deset karet v Lost Zone je hodně, pomocí různých karet, Abilit, či útoků, je tam můžete mít celkem rychle. Například výše zmíněný Colress vám tam odhodí hned dvě karty.

4. Mirage Gate

Jedná se o Item kartu a pravděpodobně asi jednu z nejsilnějších, které set nabízí. Tento Item můžete aktivovat pouze tehdy, máte-li v Lost Zone alespoň 7 karet. Pak vám dovoluje z vašeho decku přiložit dvě základní energie kamkoli chcete. Proto tuto kartu budete chtít hrát s Giratinou Vstar, protože vám bude opakovaně umožňovat používat její útok Lost Impact. Na druhou stranu se sedm karet v Lost Zóně může zdát jako vysoké číslo, ale i zde nám může hezky pomoci Supporter Colress´s Experiment.

5. Comfey

Zdá se to téměř nemožné, že by mohla být obyčejná Rare karta, která navíc vypadá jako květinový věneček mezi top 5 kartami z nového setu. Věříme ale, že většina hráčů s námi bude souhlasit. Comfey má Abilitu Flower Picking, která vám umožňuje podívat se na vrchní dvě karty balíčku, jednu si vybrat a druhou odhodit do Lost Zone. Comfey chcete hrát v balíčku určitě ve čtyřech kopiích a s pomocí trenérské karty Scoop Up Net můžete její Ability používat znovu a rychle tak dostávat karty do Lost Zone. Proto je Comfey skvělá v kombinaci nejen s Giratinou a Mirage Gate, ale i pro mnohé další karty, které s Lost Zone pracují.

 

Tak co? Souhlasíte s naším výběrem? Lost Origin je pravděpodobně předposledním setem série Sword & Shield, který nám v roce 2023 vystřídá blok Scarlet and Violet. Tak si pojďme tento set pořádně užít a zahrát!

 
Nahoru