banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

TOP 5 Pokémonů této sezóny

Rozbor těch nejlepších karet této sezony, které nás provázely na všech turnajích! Které to jsou?

#1 – Zoroark-GX ze sady Shining Legends

Sada Shining Legends je speciální miniset, nejedná se tedy o klasickou sadu – nicméně jedna karta z této sady ovlivnila zcela herní scénu. Zoroark-GX jakožto Stage1 temný Pokémon je naprostý sen (či noční můra) všech hráčů – neboť se nám zde kombinují suprové staty, dokonalá schopnost a silné útoky. V základu 210HP na Stage1 Pokémona je dost obstojné, navíc má odolnost na psychické Pokémony. Schopnost Trade umožní hráči líznout si dvě karty výměnou za jednu zahozenou kartu z ruky. Líznout si dvě karty každé kolo je výborné – kor když máme ve hře dva až tři Zoroarky, tak si můžeme líznout až 6 karet každé kolo. Zahození jedné karty z ruky není zas tak hrozné, ba naopak někdy to může být i výhoda. Normální útok Riotous Beating dává za dvě jakékoliv energie (tedy DCE) 20 zranění za každého tvého Pokémona ve hře – za jednu energii se tak dostaneme až na 120 zranění. Navíc díky schopnosti není problém se k ostatním Pokémonům dolízat a mít tak lavičku vždy plnou. Na závěr zde máme jeho GX útok – Trickster-GX – který nám umožní zkopírovat útok soupeřova Pokémona, který rovnou použije – pokud tedy stojíme proti Pokémonovi, který dá útokem kotel zranění, je to suprový útok. Samozřejmě balíčky nejsou postaveny na tomto GX útoku, protože první útok bohatě dostačuje. Zoroark je tedy velmi rychlý Pokémon, neboť díky své schopnosti dokáže neustále držet tempo a získat všechny potřebné karty.

#2 – Golisopod-GX ze sady Burning Shadows

Golisopod-GX je Pokémon, který se může stejně jako Zoroark pyšnit svou rychlostí. Jedná se o Stage1 travního Pokémona, který má také 210HP. Na Golisopodovi je nejlepší jeho první útok First Impression, který dává za jednu energii 30 zranění, ale pokud se dostal v tomto kole z lavičky do aktivní pozice, dá k tomu dalších 90 zranění – tedy 120 zranění za jednu energii. Díky tomu, že se jedná o STage1 Pokémona, který k útoku potřebuje jen jednu energii, není problém dostat do hry hned ze začátku hry hned několik Golisopodů, které budeme mezi sebou střídat, aby měli zvýšený svůj útok. Samozřejmě že je zde nevýhoda třech energií v ceně za ústup, ale to se dá vykompenzovat pomocí jiných karet, např. Float Stone. Druhý útok, Armor Press, stojí tři energie, dává 100 zranění a sníží si utržené útoky v dalším kole o 20 zranění – zní to sice hezky, ale nač používat útok za tři energie za 100 zranění, když můžeme mít za jednu energii 120 zranění? Jeho GX útok- Crossing Cut-GX, stojí také tři energie, dává 150 zranění a ustoupí na lavičku – není to žádný zázrak (máme zde rozdíl 2 energií kvůli 30 zraněním), ale když bude 20-30 zranění chybět k vyřazení posledního Pokémona, tak jej použijeme. Výhodou je, že k tomuto útoku můžeme využít DCE. Golisopod nemá žádnou „lízací schopnost“ jako má Zoroark, proto musí být doplněn o další karty, které mu pomohou v počátečním set-upu hry.

#3 – Buzzwole-GX ze sady Crimson Invasion

 Buzzwole-GX je oproti předchozím Pokémonům základní Pokémon – jedná se o bojového Pokémona se 190HP. Jeho první útok, Jet Punch, je jeden z nejsilnějších útoků za jednu energii u základního Pokémona vůbec – neboť dává 30 zranění do aktivního Pokémona a 30 zranění do Pokémona na lavičce – v přepočtu tedy 60 zranění, což vůbec není špatné. Velkou výhodou je to, že takto „odstřelujeme“ Pokémony na lavičce – jak ty slabší (např. Základní Pokémony, kteří se mají ještě vyvinout a my je stihneme vyřadit dříve, než se stihnou vyvinout), tak i ty silnější, kteří jsou zranění na lavičce. Jeho druhý útok, Knuckle Impact, dává za tří energie 160 zranění s tím, že v dalším kole nemůže útočit. 160 zranění za tři energie u základního Pokémona je doopravdy silné. Sice zde máme nevýhodu v podobě efektu, tak hold s daným Pokémonem ustoupíme na lavičku a budeme útočit s jiným, popř. jej dostaneme do aktivní pozice pomocí nějakého Trenéra (např. Guzmy).  Jeho GX útok, Absorption-GX, stojí tři energie a dává 40 zranění za každou kartu odměn, která ti ještě zbývá. Jedná se tedy o jeden z mála GX útoků, které chceš použít hned ze začátku hry, protože takto dáš 6x40 zranění, tedy 240 zranění, což je vyřazení ze hry pro každého Pokémona. Čím dále je hra, tím je tento útok slabší. Buzzwole je typický útočný Pokémon bez dalších pomocných efektů – jemu stačí prostě silné útoky. Dalším důvodem, proč se tento Pokémon hraje, je jeho podstata – bojová – na kterou má slabost kdo? No přece Zoroark …

#4 – Lycanroc-GX ze sady Guardians Rising

Jedná se o bojového Stage1 Pokémon s 200 životy. Lycanroc-GX nám nabízí zajímavou schopnost Bloodthirsty Eyes, která nám umožní v situaci, kdy se tento Pokémon dostane do hry, abychom si přitáhli soupeřova Pokémona z lavičky do aktivní pozice. Možnost zhatit soupeřovi plány (a tím, že si přitáhneme slabšího Pokémona nebo hodně zraněného Pokémona) dokáže vyhrát nejednu hru. Claw Slash, jeho jediný klasický útok, dává za tři energie 110 zranění – to není moc velký zázrak, ale opět musíme brát v potaz, že se hraje hodně Zoroarků – a na ty to bohatě stačí. Útočit s tímto Pokémonem na jiné Pokémony asi úplně chtít nebudeme. Musíme říct, že u tohoto Pokémona je velkou výhodou možnost použít DCE, což nám jeho útok velice urychluje. Dangerous Rogue-GX stojí dvě energie a dává 50 zranění za každého soupeřova Pokémona na lavičce – tedy až 250 zranění, což je také pořádná pecka, která dokáže vyřadit jakéhokoliv Pokémona. Lycanroc se tedy může pyšnit suprovou schopností, silným GX útokem a klasickým útokem, který na jednu ránu zabíjí Zoroarky …

#5 – Tapu Lele-GX ze sady Guardians Rising

Na závěr zde máme Pokémona, který není primárně stavěn jako útočník, ale jako pomocný Pokémon. A to díky své schopnosti Wonder Tag, která ti umožní v situaci, kdy tohoto Pokémona hraješ z ruky na lavičku, aby sis našel v balíčku Supportera, kterého si rovnou položíš na ruku. Na první pohled se tato schopnost nemusí zdát být nijak silná, ale věř mi – je. Důkazem toho je, že se tento Pokémon hraje ve 2-4 kopiích v úplně každém balíčku. Možnost vyhledat si Supportera, kterého rovnou zahrajeme (a díky tomu dostaneme cca 6 – 7 nových karet), je pro udržení tempa a rychlý set-up to nejlepší. Tato schopnost posouvá rychlost balíčku o úroveň výše. Nicméně ani jeho útok, Energy Drive, není v případě potřeby nejhorší – za dvě energie (DCE) dává 20 zranění za každou energii u obou aktivních Pokémonů, snadno se tedy dokážeme dostat na 140 zranění. U tohoto útoku musíme mít na mysli, že se zde píše „Energy“ a ne „Energy Card“ - DCE tedy produkuje 2 energie a budu dávat tak 40 zranění. Na závěr zde máme Tapu Cure-GX, kerá ti zcela vyléčí dva tvé Pokémony na lavičce – útok se to může zdát být zajímavý, ale v praxi se nevyužívá (za a. GX útoky útočných Pokémonů jsou mnohem lepší a za b. Většina balíčků kvůli tomuto útoku nebude hrát psychické energie). V každé sezoně se najde nějaký Pokémon, který slouží k prolízu – v minulosti Claydol, Uxie nebo Shaymin-EX, tuto sezonu to je Tapu Lele-GX.

Tak a jsme na konci našeho TOP5 nejlepších Pokémonů této sezony. Samozřejmě by se našlo mnoho dalších silných Pokémonů, na kterých byly postavené mnohé balíčky a které dokázalay vyhrát nejeden turnaj – namátkou se jedná např. o Garbodory, Volcaniony, Greninjy, Gardevoiry aj., nicméně tito Pokémony se nedokázali udržet v silném nátlaku těchto rychlých Stage1 Pokémonů (což je zajímavé porovnání, když se ze začátku sezony hrály hodně Stage2 balíčky). Jak se ti líbí tento žebříček? Napiš nám na náš Facebook, jaké máš s těmito kartami zkušenosti ty, za kolik sis je pořizoval a mnoho dalšího! 

 
Nahoru