banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Trenéři

Trenéři

Sada Sun&Moon je velmi bohatá na počet trenérů – tedy především na Supportery a Itemy. My vybereme pouze těch pár nejlepších, kteří mají herní potenciál.

Za Itemy začneme Crushing Hammerem, což je starší Item, který se hraje už několik let. Při štěstí na hod kostkou zahodíš energii od soupeřova Pokémona – to dokáže soupeře celkem zdržet, kor když mu zahodíš speciální energii. Energy Retrieval je taky starší Item, který ti vytáhne dvě energie z odhazovacího balíčku zpět do ruky. Většinou to využijí balíčky, které si odhazují energie (buď trenéry nebo efektem útoků jak z ruky, tak od samotného Pokémona), některé z nich jsme popsali i výše. Nest Ball ti vyhledá v balíčku základního Pokémona (vhodné tedy na Pokémony-EX a některé Pokémony-GX) a rovnou ti je položí na lavičku. Tento Ball by se mohl hodit především začátečníkům jako levné hledání v balíčku. Pokémon Catcher je většině hráčů také známý – když ti padne sudá, tak si přitáhneš jednoho Pokémona ze soupeřovy lavičky do Aktivní pozice. Nemusí samozřejmě udělat nic, ale když máš štěstí, velmi soupeři znepříjemníš hru. Rare Candy je známé i těm starším hráčům – při evoluci ti umožní přeskočit druhou fázi, ve hře to tedy vypadá tak, že si hráč dá základního Pokémona, další kolo použije Rare Candy a rovnou si položí Stage2 Pokémona. Pokud tedy hráč hraje Stage2 balíček, vždy musí hrát i Rare Candy. Ultra Ball ti výměnou za dvě karty z ruky najde v balíčku jakéhokoliv Pokémona. Jedná se o základní Item, který hraje prakticky každý balíček na hledání Pokémonů.

Supporteři jsou velmi důležitou součástí balíčku. Ilima je velmi zajímavá, neboť si oba hráči zamíchají karty na ruce do balíčku a líznou si tři nebo šest karet, podle hodu kostkou. Samozřejmě, že chceš, aby sis ty lízl šest a soupeř jenom tři, ale občas ti dokáže zachránit hru i to, když si lízne těch šest karet. Je to spíše situační karta. Lillie ti lízne tolik karet, abys jich měl šest na ruce (a pokud ji zahraješ v prvním kole, tak abys jich měl osm) – v prvním kole asi nejlepší karta, co můžeš zahrát, poté se také může velmi hodit, protože ji často můžeš využít na čtyři a více karet. Takže tento Supporter by se mohl objevit v každém balíčku. Professor Kukui je velmi zajímavý – lízne ti dvě karty a přidá tvým Pokémonům 20 k útoku na toto kolo. Tady si musíme srovnat, jestli není lepší si líznout tři karty pomocí Hau, nebo si líznout jen dvě a přidat si zranění k útoku. To již necháme na tobě, co se hodí více. Team Skull Grunt ti umožní nahlédnout do soupeřovy ruky a zahodit z ní dvě energie – získáváš tedy jak taktickou výhodu v tom, že víš, co můžeš v dalších kolech očekávat, tak i v tom, že soupeře pozastavíš a můžeš mu zahodit důležité energie, např. DCE ho hodně zabolí.

 
Nahoru