banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

TYPY POKÉMONŮ V KARETNÍ HŘE

Tak, trenére Pokémonu, nadešla chvíle zvolit si typ svého nejoblíbenějšího Pokémona. K tomu aby jsi blíže pochopil jaké typy se v pokémonním světe vůbec vyskytují ti poslouží následující řádky. Sám, ale musíš nejlépe vědět, který typ je pro tebe ten nejlepší.

Na počátku bylo jen 6 typů Pokémonů a to: Travní, Ohniví, Vodní, Bojoví, Bleskoví a Psychičtí. Každý z těchto typů má několik unikátních vlastností, které je činí charakteristickými. Ale stejně jako se rozšiřují řady Pokémonů, tak se musí rozšířit i typ, pod který spadají.

 

 

Travní Pokémoni

Jsou spjati s rostlinami a stromy, ze kterých berou svoji sílu a energii k útokům. Jsou houževnatí a útočí rozvážně.

Ohniví Pokémoni

Jsou narozdíl od travních horliví a metají ohnivé koule všemi směry. Své útoky mají silné, ovšem taktéž velmi vyčerpávající.

Vodní Pokémoni

Jsou hraví a svoji energii čerpají z vod oceánů, řek a moří. Jsou spjati s tímto živlem natolik, že na této vazbě mnohdy záleží i síla jejich útoku.

Bojoví Pokémoni

Jsou odolní jako kámen, odkud berou i svoji nadměrnou sílu a mnozí vynikají znalostí bojových umění. Neradi ustupují a bojují co jim síly stačí.

Elektrický Pokémoni

Jsou velmi mrštní a horlivostí se téměř vyrovnají ohnivým. Své síly koncentrují do elektrických výbojů, které někdy dosahují až přílišné síly a Pokémon je po jejich využití nucen svou energii opět dobýt.

Psychický Pokémoni

Jsou velmi sečtělí a využívají při svých útocích sílu své mysli. Dokážou roztodivné věci, které někdy překvapí i je samotné.

Normální Pokémoni

Zvláštním a sedmým druhem jsou Pokémoni bezbarví/normální, kteří míchají vlastnosti všech výše popsaných.

Temný Pokemoni

Jsou charakterističtí tím, že milují noc a veškerá tmavá a temná místa jsou jim blízká. Odtud čerpají rovněž svoji energii, kterou formulují do někdy velmi zákeřných útoků.

Oceloví Pokemoni

Skrývají v sobě mechanickou podstatu a díky svým ocelovým končetinám dokáží rozdávat silné údery. Někdy jde ovšem ruku v ruce se silou menší obratnost a těžkopádnost těchto tvorů.

Dračí Pokémoni

Až donedávna se maskovali pod pláštíkem Pokémonů bezbarvých, ale nyní přicházejí a s nimi i spousty strhujících útoků. Pro demonstraci své síly využívají nejen mocné plameny, elektrizující blesky, ničivá zemětřesení a nebo mrazivé ledové útoky, ale také spousty dalších útoků, kterých ostatní Pokémoni nejsou schopni.

Vílí Pokémoni

Jedná se o velmi přátelské Pokémony, mohou se přeložit jako skřítkoví či vilí Pokémoni. Jsou slabí vůči Kovovým Pokémonům, ale díky své přátelské povaze jsou odolní vůči Temným typům. Mají své typické útoky, ale také mohou ovládat útoky Bezbarvých Pokémonů. Fairy Pokémoni jsou novým neprobádaným světem plným přátelstvím.

 

Jak již bylo rečeno, díky rozšiřující se řadám Pokémonů přichází i nové typy, proto je toto výčet těch prvních a nejznámějších.

Jak sis mohl přečíst, jednotliví Pokémoni mají mnoho zajímavých vlastností. Nejlépe sám poznáš jejich pravé přednosti a slabosti, a tak je možné, že po čase budeš jednotlivé typy kombinovat, aby jsi sílu svého balíčku vyvážil.

 
Nahoru