banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Xerneas BREAK

Tento balíček má relativně jednoduchou strategii, která lze poznat pomocí skladby Pokémonů – 4x Xerneas + 3-4x Xerneas BREAK + 3-4x Tapu Lele-GX (ev. + Oranguru). Nejdříve se podíváme na Xernease ze sady Steam Siege. Jeho první útok, Geomancy, nám za jednu vílí energii v balíčku vyhledá dvě vílí energie, které připojí ke dvěma Pokémonům na lavičce (každému dá jednu). Druhý útok, Rainbow Spear, dává za tři energie 100 zranění + zahodí od sebe energii, což není tak moc silný útok.

Na rozdávání zranění je zde ale Xerneas BREAK, se svým jediným útokem Life Stream – ten dává za dvě vílí energie 20 zranění za každou energii u všech tvých Pokémonů. Oproti takové Gardevoir-GX, která dává zranění za energie u obou aktivních Pokémonů (tedy kombinaci náhody, kolik jich má soupeř a nutnosti přidávat ke Gardevoir energie navíc, aby dala potřebné zranění), jsme zde závislí pouze sami na sobě – Xerneas BREK u sebe bude mít pouze dvě energie (nemusíme k němu dávat víc energií) a více méně víme, kolik jsme schopni dát, protože víme, kolik energií máme ve hře a kolik jich jsme schopni do hry dostat. Navíc je zde očividná souhra s útokem Geomancy od klasického Xernease (nyní vidíš, že jeho druhý útok je vážně nepotřebný).

Pro velmi rychlý rozjezd zde musíme mít Tapu Lele-GX, což je zároveň jediný Pokémon s GX útokem, proto se zde hrají i DCE (navíc DCE se počítá ze dvě energie, což je u Life Streamu jedině dobře). Některé balíčky hrají i jednoho Oranguru a také se v některých může objevit promo Tapu Koko.

Skladba Pokémonů v tomto balíčku je velmi jednoduchá, což poukazuje i na její strategii. Stačí nám do hry dostat rychle Xernease BREAK, což není moc problém, s k tomu nám napomůže Tapu Lele-GX, popř. I Oranguru. Pak už jen dáváme zranění, připravujeme dalšího Xernease a vykládáme energie na podporu útoku Life Stream.

Na obrázku můžeš vidět balíček od Joe Bernarda z Anglie, který s tímto balíčkem uhrál TOP16 na Regionals v Brémách.

 
Nahoru