banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Zoroark / Golisopod

Zoroark / Golisopod

Zoroark-GX je karta ze sady Shining Legends. Jedná se o temného Stage1 Pokémon s 210HP. Jako první se podíváme na jeho schopnost Trade, která nám říká, že si jednou za kolo můžeš zahodit kartu z ruky a poté si lízneš dvě karty. To je upřímně řečeno celkem bomba! Díky němu se hráči nestane, že by neměl dostatek karet na ruce, neboť když jsou ve hře třeba tři Zoroarkové, tak je to líznutí šesti karet – wauuu. Ano, sice tě to pokaždé stojí jednu kartu, ale vždy se můžeš zbavit přebytečných karet, které pro tebe v danou situaci nemají žádné využití. Trade je rozhodně velmi dobrá schopnost. Riotous Beating je první útok stojící dvě jakékoliv energie, který dá 20 zranění za  každého tvého Pokémona ve hře – tedy až 120 zranění za jednu DCE! To je taky velmi dobré. Tento balíček je postaven jako agresivnější balíček, který využívá mnoho Pokémonů a navíc díky schopnosti Trade máš karet na ruce dost = máš i dost Pokémonů na to, aby sis zaplnil lavičku a mohl jsi tedy sázet 100-120 zranění za pouhou DCE. Trickster-GX stojí dvě temné energie a říká: Zkopíruj jeden útok od soupeřova Pokémona a použij jej. Základní výhody tohoto útoku? Zaprvé – kopíruje útok jakéhokoliv Pokémona, nejen toho aktivního. Zadruhé – nepotřebuješ k tomu daný počet energií, takže za dvě energie použiješ jakýkoliv útok (i takový, který stojí třeba čtyři nebo pět energií). Ale ani přesto není schopen dokázat konkurovat prvnímu rychlému útoku a tak jej hráči nevyužívají (hlavním důvodem je, že se v tomto balíčku ani nehrají temné energie, které by způsobily, že by byl balíček mnohem méně stabilnější). Zoroark se hraje v 4-4 linii.

Vedle Zoroarků-GX se zde hraje i jeden obyčejný Zoroark ze sady Breakthrough – hlavním důvodem je jeho schopnost Stand In, díky které se dostane z lavičky do aktivní pozice – naprosto super kombinace k Golisopodovi, čímž se nám counteruje negativní efekt (když Zoroark bude mít Float Stone, tak jsou všechny trable vyřešeny).Na druhou stranu – i jeho útok Mind Jack dokáže dát za jednu DCE 160 zranění (ale to záleží na soupeři), takže i na útok se nám nádherně hodí.

Vedle Zoroarka se do bojové linie postaví dobře známý Golisopod-GX, o němž víš již od minulé edice. Proto jenom rychlé shrnutí – Stage1 Pokémon s 210HP, jehož útok First Impression dává za jednu energii 120 zranění – rychlé a super agresivní. Vedle Zoroarka, který je taktéž velmi rychlý (také dá za jednu energii 120 zranění), to bude mít soupeř velmi těžké. Standardně se hraje 3-2 Golisopod.

Jako v každém balíčku, ani zde nesmí chybět 3x Tapu Lele-GX na proliz. K těmto kartám se standardně přiřazuje po jedné kopii Mewtwo ze sady Evolution na jeho útok Psyhic, který dá 20+20 zranění za každou energie u soupeře – opět za jednu DCE dokáže dát celkem dost zranění, ale hlavně se jedná o psychického Pokémona, na kterého má slabost např. Buzzwole. Dále zde máme jednoho Tapu Koko promo a to na jeho spreading útok, kterým zraní všechny soupeřovy Pokémony (a je schopný tak dorazit ty zraněné). Na závěr většina balíčků hraje i jednoho Mr. Mima Breakthrough, který svou schopností ochrání své kamarády na lavičce (např. proti soupeřovým Tapu Koko).

Tento balíček hraje více méně základní sestavu Trenérů, ale přeci jen se zde jedna výjimka najde a tou jsou 4x Puzzle of Time, které se nám do tohoto balíčku perfektně hodí. Co se týče stavby energií, máme zde 4 DCE a 3-4 travní energie – což je velmi málo, ale reflektuje to strategii balíčku – vše útočí za jednu energii a dává to hodně zranění → soupeř moc dlouho nevydrží.

 

Na obrázku můžeš vidět balíček od Robina Schultze (Německo), který se s tímto balíčkem umístil na prvním místě na Turin Special.

 
Nahoru