banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

Zoroark / Weavile

Zoroark-GX je karta ze sady Shining Legends. Jedná se o jednu z nejlepších karet na fieldu, proto je obsažena v každém druhém balíčku. Proč? Jedná se o temného Stage1 Pokémon s 210HP. Jeho schopnost Trade nám říká, že si jednou za kolo můžeš zahodit kartu z ruky a poté si lízneš dvě karty. To je upřímně řečeno celkem bomba! Díky němu se hráči nestane, že by neměl dostatek karet na ruce, neboť když jsou ve hře třeba tři Zoroarkové, tak je to líznutí šesti karet – wauuu. Ano, sice tě to pokaždé stojí jednu kartu, ale vždy se můžeš zbavit přebytečných karet, které pro tebe v danou situaci nemají žádné využití. Trade je rozhodně velmi dobrá schopnost. Riotous Beating je první útok stojící dvě jakékoliv energie, který dá 20 zranění za  každého tvého Pokémona ve hře – tedy až 120 zranění za jednu DCE! To je taky velmi dobré. Tento balíček je postaven jako agresivnější balíček, který využívá mnoho Pokémonů a navíc díky schopnosti Trade máš karet na ruce dost = máš i dost Pokémonů na to, aby sis zaplnil lavičku a mohl jsi tedy sázet 100-120 zranění za pouhou DCE. Trickster-GX stojí dvě temné energie a říká: Zkopíruj jeden útok od soupeřova Pokémona a použij jej. Základní výhody tohoto útoku? Zaprvé – kopíruje útok jakéhokoliv Pokémona, nejen toho aktivního. Zadruhé – nepotřebuješ k tomu daný počet energií, takže za dvě energie použiješ jakýkoliv útok (i takový, který stojí třeba čtyři nebo pět energií).. Tyto Zoroarkové se často hrají ve třech provedeních.

Vedle Zoroarků-GX se zde hraje i jeden obyčejný Zoroark ze sady Breakthrough – a to jak na jeho schopnost Stand In, díky které se dostane z lavičky do aktivní pozice, tak i na jeho útok Mind Jack, který dokáže dát za jednu DCE až 160 zranění – v základu dává 10 zranění, ale k tomu 30 zranění za každého Pokémona na soupeřova lavičce, tedy 10+5×30=160 zranění. Samozřejmě soupeř nebude chtít obdržet tolik zranění, takže se bude snažit mít na lavičce co nejméně Pokémonů – to sice oslabí tvůj útok, ale oslabí to i soupeřův set-up, protože nebude moct vykládat (resp. Bude, ale s následky) pomocné Pokémony jako Tapu Lele-GX. Tento Zoroark se hraje ve dvou provedeních.

K tomu se zde hrají i dva Zoroarkové BREAK, které je možné položit pouze na obyčejné Zoroarky. Takovýto Zoroark tím získá navíc útok Foul Play, který ti za jednu energii umožní zkopírovat útok soupeřova aktivního Pokémona. Je to více méně podobné jako Trickster-GX se třemi rozdíly – jedná se o útok za jednu energii (ne za dvě), jedná se o obyčejný útok (ne GX) a kopíruje útok pouze aktivního Pokémona (ne kteréhokoliv). Pomocí tohoto útoku jsi schopný za jednu energii zkopírovat silné útoky Pokémonů-GX.

Vedle Zoroarků se v tomto balíčku hraje i Weavile, ze kterého může být rychlý agresivní Pokémon. To díky jeho útoku Evil Admonition, který dává za jednu energii 50 zranění za každého soupeřova Pokémona na lavičce, který má schopnost (Ability). Díky tomu, že většina balíčků hraje pomocné Pokémony typu Tapu Lele-GX či Octillery, nebo i útočné Pokémony na schopností jako Volcanioni nebo Zoroarkové, je tento Pokémon schopný dát snadno 150 a více zranění – což je za jednu energii od non-GX Pokémona veeeelmi solidní. Weavile se hraje v linii 2-2.

Vedle těchto Pokémonů se hrají klasičtí pomocní Pokémoni v podobě Tapu Lele-GX a Tapu Koko. Sestava Trenérů je více méně základní. 

Jako příklad tohoto balíčku uvádíme sestavu od Adama Hawkinse, který se s tímto balíčkem umístil na první místě na turnaji Malmö Regionals.

 
Nahoru