banner
banner
 
banner
 
banner
 
 

JAK HRÁT


Základní pravidla ke stažení

ZDE a ZDE


 

Průběh hry stručně a jasně

Pokémon sběratelská karetní hra, je hra společenská, a tudíž jsou ke hře potřeba dva hráči. Takže vyber svého nejlepšího kamaráda, či někoho z rodiny a učiň z něho alespoň na chvíli taky trenéra Pokémonu a společně si pojďme objasnit jak se taková karetní hra Pokémon vlastně hraje.

 

Jak víš, trenéři v pokémonním světě mezi sebou svedli mnoho přátelských duelů. I zde tedy svedeš jeden z takovýchto tréninkových duelů mezi tebou a tvým kamarádem. Tvým cílem bude stejně jako v seriálu, za použití útoků a schopností svých Pokémonů vyřadit ze hry ty kamarádovi. Hra má ovšem mnoho zákoutí a je na čase poodhalit alespoň některé základní mechanismy.

POkemon hra

Každý z vás má tedy na stole připraven 60-ti kartový balíček složený z Pokémonů, Energií a případně i trenérských karet. Ke hře je pak potřeba ještě žetonů, které budou určovat sílu tvých útoků.

Balíček Pokemonů

Teď je třeba si připravit počáteční scénář. Každý z vás si nalíže na ruku 7 karet a vybere jednoho základního Pokémona, který ho bude reprezentovat v útoku. Ostatní Pokémony můžete připravit k boji na lavičku za svého útočícího Pokémona. Pokud žádného základního nemáš, vezmi si nových 7 karet a kamarád si může líznout o kartu navíc. Vedle svého balíčku nyní rozlož 6 odměn, které si budeš brát vždy, když vyřadíš jednoho kamarádova Pokémona. Vše připraveno, duel může začít!

Hoď si mincí a nebo si s kamarádem střihni, aby bylo jasné kdo začne.

Začíná tvoje kolo a ty si lížeš kartu. Během svého kola můžeš kdykoli přiřadit pouze 1 energetickou kartu k jednomu Pokémonovi, libovolně vyvíjet své Pokémony a hrát jakýkoli počet trenérských karet.

Tvé kolo končí útokem a je pouze na tobě který z útoku Pokémona využiješ. Ovšem musí mít u sebe přiřazeno tolik energií, kolik útok vyžaduje. Vpravo od názvu útoku pak vidíš sílu svého útoku. Položíš na Pokémona kamaráda tolik žetonů, kolik odpovídá síle tvého útoku a pokud je stejný nebo vyšší jako jeho výdrž je vyřazen, tvůj kamarád musí zvolit nového a ty si bereš kartu odměny. Pak začíná kolo tvého kamaráda, které má stejný průběh jako to tvoje.

Hru vyhráváš v případě, když vyřadíš ze hry tolik Pokémonů, kolik máš odměn, nebo pokud kamarádovi dojdou karty v herním balíčku, či když už nemůže zvolit žádného Pokémona, který by ho zastupoval.

Jak vidíš není to teď nic složitého, a tak se můžete hned pustit do hraní. Hra je ovšem velmi bohatá a dokáže mnohé co nabídnout, a tak až s kamarádem zvládnete základy, začněte využívat dalších prvků, jako texty pod útoky, schopnosti Pokémonů, slabosti a odolnosti, či cenu střídání s Pokémonem na lavičce a zjistěte si o této fascinující hře více. Hodně štěstí!

Pokud chceš vědět o Pokémonech víc, navštiv náš partnerský web Pokemon-Guru.cz

 
Nahoru